Znaleziono 611 wyników

autor: bezpiecznik123
wt maja 19, 2020 7:53
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Fotowoltaika w instalacji TN-C
Odpowiedzi: 303
Odsłony: 16921

Fotowoltaika w instalacji TN-C

A ja tak . Gdybyś czytał od początku temat to byś wiedział że to co przedstawiłeś z normy robi problem by mu sprostać. Wiesz próbuję zrozumieć Twój tok rozumowania i czytanie wcześniejsze nic nie wniesie. Poniżej schemat jak jest włączony falownik z różnicówką. Przedstawiłem na nim dwa zwarcia (moż...
czw maja 07, 2020 7:47

A w którym miejscu norma pokazuje jakiś problem 712-530-3-101. To może kolega to rozwinie ? Bo ja tam nie znajduję żadnego problemu. w instalacji odbiorczej typu TN nie powinna opierać się na SWZ (brak metalicznej pętli zwarcia) I dlaczego i gdzie ta pętla nie jest metaliczna ? zatem pozostaje obni...
ndz maja 03, 2020 13:52

Kolego co innego dawne falowniki transformatorowe co innego nowe obecnie produkowane. Norma 712 wyraźnie pisze o tym problemie. A w którym miejscu norma pokazuje jakiś problem ? tak więc nie ma możliwości podłączenie przewodów PE i N do PEN bo to wbrew zasad i wiedzy elektrycznej Dla mnie to ciągle...
pt maja 01, 2020 8:31

... o 12-tej w południe przy pełnej produkcji instalacji PV ..jesteś pewny, że ta różnicówka zadziała a jak już to w jakim czasie. Zadziała zabezpieczenie wewnątrz inwertera - to na pewno Kolego jak jest zwarcie to napięcie jest 0 - to co wtedy robi falownik ? Naprawdę brnie kolega dalej ze swoją t...
śr kwie 29, 2020 9:14

Czyli wnioskuję z tej odpowiedzi że prąd płynie do falownika a nie z falownika ... nie sądzisz że to działa trochę inaczej ? Moim zdaniem mylisz kolego falownik silnikowy z falownikiem (inwerterem) PV a przynajmniej ich sposób przyłączenia do instalacji. A co koledze przeszkadza że nadmiar energii ...
pt kwie 17, 2020 11:09

Myślę, że odpowiednim podsumowaniem całej tej pisaniny będzie cytat jednego z mentorów elektrotechniki i co prawda w oryginale dotyczy on zasilania z zespołów prądotwórczych Kolega jak widać ma problem z rozróżnieniem co robi falownik, a co agregat prądotwórczy i jak wygląda ochrona przeciwporażeni...
pt kwie 03, 2020 13:26
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: instalacja elektryczna w domu jednorodzinnym
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 823

instalacja elektryczna w domu jednorodzinnym

A co chciałbyś tu konsultować, jak tu nawet punktu zaczepienia do dyskusji nie ma. Naciąganie i tyle. Próba wyłudzenia i niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Za to jest do trzech lat.. Sam widzisz że nie ma punktu zaczepienia, wiec te konsultacje dadzą odpowiedz do czego zmierzamy. Wiem że dla la...
pt kwie 03, 2020 9:48

electrics pisze:
pt kwie 03, 2020 9:10
A co tu konsultować. W życiu bym 150zł nie dał za tego typu konsultacje. Pachnie mi to trochę naciągactwem...
To idź do lekarza, to za tyle to będziesz miał może 15min z nim i zbada Cię przez bluzkę. Telefoniczna konsultacja z lekarzem też min tyle kosztuje jak nie więcej.
pt kwie 03, 2020 8:25

dawid333 pisze:
pt kwie 03, 2020 4:36
mógł byś wysłać jakiś schemat jak to zrobić ??
Moja godzina konsultacji kosztuje 150zł, reszta wyceniania oddzielnie.
pn mar 30, 2020 10:11

Nie przekręcaj . Jest opcjonalna w instalacjach, w jednych jest zabudowana na stale a w drugich jest budowana jeśli wymagają tego przepisy. A czy w nowo budowanych instalacjach( a taką jest instalacja PV) ma być to zajrzyj do rozporządzenia o warunkach technicznych.... Norma -712 mówi kiedy stosuje...