Znaleziono 28 wyników

autor: zygfryd23
śr kwie 05, 2017 23:16
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Pomiary instalacji po przebudowie WLZ
Odpowiedzi: 132
Odsłony: 25208

Re: Pomiary instalacji po przebudowie WLZ

Długo nic tutaj nie pisałem, ponieważ chciałem, żeby inwestycja dobiegła końca, i żeby zakończył się temat wykonania pomiarów elektrycznych po przebudowie WLZ i po wymianie rozdzielnic mieszkaniowych ze starego typu Bi na nowego typu S. Wykonawca na początku ustaleń twierdził, że nie musi badać ochr...
ndz lut 19, 2017 15:05

Szanowni koledzy, Wątek jest bardzo ciekawy i chyba nikt nikogo nie przekona. Mając na uwadze to co kolega Inwestor ujawnił pod koniec myślę że sprawa się rozwiązała. Chodzi mi o kosztorys powykonawczy. Nie ma znaczenia kto ma rację, Inwestor wymaga pomiarów. Jako że nie było ich w przedmiarze to p...
ndz lut 19, 2017 15:01

Kolega Zygfryd23 podjął się nadzoru nad pracami i wydaje mu się że wykonawcy mają robić wszystko to co mu się mieści lub nie w głowie. Wypraszam sobie, wszelkie uwagi jakie zauważyłem dotyczące wykonawstwa kierowalem zarówno do Zarządcy Wspólnoty (Firmy ktorej płacimy za zarządzanie), jak i do insp...
ndz lut 19, 2017 14:42

To jak już kolega przećwiczył to może teraz schemat ? (...) Raczej trudno mi będzie więc kolega tez może dorysować, żeby był komplet. Taki schemat dostał elektryk do realizacji - montażówka z naniesionym schematem ideowym. https://images84.fotosik.pl/372/088542792026cd5egen.png gniazdo w łazience w...
czw lut 16, 2017 18:11

[quote="bezpiecznik123" Czy to tak trudno pojąć ?[/quote] Nie, nie trudno. A czy tak trudno pojąć, że jeżeli ktoś coś przerabia to bierze na siebie odpowiedzialność, że to co zrobił jest bezpieczne i zezwala na dalszą eksploatację tej instalacji. I nie może zostawić tego przedmiotu swoich prac bez s...
ndz lut 12, 2017 21:43

Więc trzeba było ująć całość pomiarów w kosztorysie i sprawa byłaby jasna wtedy. Wykonawca by to zrobił, Wspólnota by zapłaciła i bez problemu. Dla mnie ewidentnie jest to próba wyłudzenia ze strony Wspólnoty. Wykonawca wykonał zakres objęty kosztorysem. Skoro nie umiesciliście pomiarów w lokalach ...
ndz lut 12, 2017 11:07

Sprawa jest bardzo prosta. Skoro nie było tego w kosztorysie, to należy zapytać tego, kto robił kosztorys, dlaczego tych prac tam nie ujął? Jeśli przeoczył i nie ujął, a konieczne do wykonania stało się to w trakcie prac, wówczas pisze się protokół konieczności, wykonawca robi wycenę, inwestor akce...
ndz lut 12, 2017 11:05

Dodam tylko, że w prowadzonej inwestycji Pan inspektor nadzoru zatrudniony w firmie będącej naszym administratorem Nie chce mi się od nowa czytać całości ale czy gdzieś tam nie napisałeś, że nie było inspektora nadzoru? widzę na jakie rozwiązania zgodził się inspektor, a co przedstawia w kosztorysi...
sob lut 11, 2017 21:12

Wydaje mi się, że obydwoje macie rację... https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_Krugera-Dunninga First: Obydwoje czy Obydwaj ? (Ramzes2 i zygfryd23) może obydwie ? :) Second: Przywołany Efekt Krugera Dunninga to zjawisko w psychologii ... . Zgodnie z zapisami tego samego wątku wikipedii, który kolega...
sob lut 11, 2017 20:59

(...) Widzę że, pomiarowcy z wieloletnim doświadczeniem nie są tak pewni swoich umiejętności co człowiek bez wykształcenia elektrycznego. Co wielokrotnie było udowadniane tutaj na forum, że malarz wie więcej od ludzi, którzy całe życie spędzili przy elektryce. (...) A ja widzę, że kolega mortharius...