Znaleziono 26 wyników

autor: sunlux
pt maja 17, 2019 8:39
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: DEHN SPD+POP+MCB 4 255 C25
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 650

DEHN SPD+POP+MCB 4 255 C25

Witam. Miał już ktoś okazję to montować? Rzeczywiście działa tak jak to było opisywane w jednym z artykułów na ise? Najciekawszy temat to jego ochrona przed wystąpieniem przepięcia międzyfazowego przy przerwaniu PENa... Jak z montażem w mieszkaniach? Co jeśli obiekt nie posiada własnego uziomu a jed...
czw mar 01, 2018 10:14
Forum: Jakość energii elektrycznej
Temat: Analizator zasilania a wiarygodność licznika energii elektrycznej
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 1277

Re: Analizator zasilania a wiarygodność licznika energii elektrycznej

- chcesz kontrolować energię analizatorem Sonela za ponad 20k zł, przecież licznik z MID-em jest prawie 100 x tańszy ? - te 100,- zł to jest tylko za wypożyczenie analizatora, czy obejmuje też robociznę i dojazd + wnioski z pomiarów ? - czy uważasz, że w sądzie Twoje pomiary będą brane pod uwagę ? ...
śr lut 14, 2018 9:14
Forum: Jakość energii elektrycznej
Temat: Analizator zasilania a wiarygodność licznika energii elektrycznej
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 1277

Analizator zasilania a wiarygodność licznika energii elektrycznej

Witam Kolegów. Czy zastanawiał się ktoś z kolegów nad sensem zakupu analizatora jakości zasilania (konkretnie Sonela) w celu świadczenia dla klientów indywidualnych oraz firm usługi sprawdzenia wiarygodności odczytów z licznika energii elektrycznej ? Z tego co pytam klientów to zainteresowanie jest ...
pn gru 26, 2016 10:55
Forum: Szkolenia oraz Publikacje techniczne
Temat: Sprzęt elektryczny i elektroniczny - oznaczenie CE
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 2027

Re: Sprzęt elektryczny i elektroniczny - oznaczenie CE

Link : http://ise.pl/modules.php?name=Produkty ... id=4000855..

umieszczony na końcu artykułu : "...np. z poradnika Oznaczenie CE...."

jest nieaktualny - proszę go zaktualizować.
pn paź 24, 2016 23:27
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Badania okresowe sprzętu Agd
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 4385

Re: Badania okresowe sprzętu Agd

A ja polecam wejść w temat bezpieczeństwa sprzętu elektrycznego i zakupić odpowiedniego PATa - sam używam 820 i 806 - to naprawdę wielkie ułatwienie przy takich pomiarach włącznie z oznaczaniem pomierzonego sprzętu.
pn paź 24, 2016 23:19
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Wykonywanie uziomów
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 2113

Wykonywanie uziomów

A ja polecam koledze Adam30 na początek świetne, według mnie, opracowanie dr Edwarda Musiała: http://www.edwardmusial.info/pliki/uziomy_fundamentowe.pdf Dużo tu zdjęć, rysunków i spodziewanych wartości. Świetnie opisane jak wykonywać najczęściej spotykane uziomy fundamentowe sztuczne i co najważniej...
ndz paź 23, 2016 22:19
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Różnice pomiarowe w trakcie mierzenia uziomu
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1106

Re: Różnice pomiarowe w trakcie mierzenia uziomu

Odkopie może trochę temat choć wygląda na to, że autor shm12 chyba już odpuścił go - nie przesłał naszkicowanego schematu... Kolega shm12 wspomina, że używa jakiegoś miernika Uni-T. Jaką ma kolega pewność, że zmierzona wartość tym miernikiem jest prawidłowa? Miałem podobny przypadek z miernikiem CEM...
ndz paź 23, 2016 21:56
Temat: Program do sporządzania protokółów z badań instalacji
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 8590

Re: Program do sporządzania protokółów z badań instalacji

A ja polecę z własnego doświadczenia proste jak dla mnie rozwiązanie: Masz miernik Sonela ? Kup sobie PE5. W przeciwnym wypadku polecam PROTONa Proton jest według mnie lepszym programem, znacznie bardziej rozbudowanym. Podam przykład: chciałem zakupić Sonel Schematic2. Zainstalowałem go sobie oczywi...
ndz paź 23, 2016 12:56
Temat: Pomiar impedancji petli zwarcia
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 6109

Re: Pomiar impedancji petli zwarcia

Drugą składową jest reaktancja, która w przewodach instalacji elektrycznej nie ma wielkiego wpływu na wartość impedancji samego przewodu. Uściślijmy: reaktancja ma ogromny wpływ na wartość zmierzonej IPZ jeśli wartość zmierzonej rezystancji jest bardzo niska - dużo mniejsza niż 0,5Ω, np. im bliżej ...
ndz paź 23, 2016 10:56
Temat: Pomiar rezystywności gruntu - odległości i głębokość sond
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 6244

Re: Pomiar rezystywności gruntu - odległości i głębokość sond

Witam wszystkich "Reasumując: - przy użyciu miernika CEM DT-5300 otrzymałem wyniki praktycznie z kosmosu w okolicach 2500Ωm i były one ogromnie zależne od grubości użytych sond oraz głębokości zagłębienia w gruncie. Był to nowy miernik a różnica pomiarów różną grubością sond nie potwierdza, aby był...