Znaleziono 10 wyników

autor: Robertolog
pt cze 24, 2016 21:14
Forum: Energoelektronika
Temat: Dobieranie współczynnika jednoczesności
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 2367

Re: Dobieranie współczynnika jednoczesności

Instalacja w kamienicy mocowo i wyposażeniowo można podpiąć pod instalację modernizowaną (punkt 3.4 SEP 002), dla której akurat tam przyjęto moc 7kVA/mieszkanie. Dla nich też używa się większych współczynników zapotrzebowania. Na zasadzie aproksymacji danych z tabeli można wywnioskować, że współczyn...
wt cze 21, 2016 19:40
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Oznaczenie kabli jednożyłowych
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 2580

Re: Oznaczenie kabli jednożyłowych

janbrz pisze:Czyli jak będzie prawidłowo 4 x po 3 żyły 1x120 i i 2 żyły 1x120 na pe?
Konfiguracja z projektu.
4x(3x YKY 1x120) + 2x(1x YKY 1x120) - w miejsce YKY wstawić odpowiedni typ.
wt cze 21, 2016 16:19
Temat: Przepisy o Budowie Urządzeń Elektroenergetycznych
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 2724

Re: Przepisy o Budowie Urządzeń Elektroenergetycznych

Nie wiedziałem ,że PBUE były wydawane w formie zeszytów. Ostatnie wydanie jakie mam z 1997 roku ma 535 stron . Za dużo roboty ze skanowaniem. W aktach prawnych: Zarządzenie Ministra Górnictwa i Energetyki z dnia 20 kwietnia 1960 r. w sprawie przepisów o budowie urządzeń elektrycznych: http://isap.s...
wt cze 21, 2016 15:08
Temat: Oznaczenie kabli jednożyłowych
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 2580

Re: Oznaczenie kabli jednożyłowych

Tak przyjęło się w praktyce, że liczba występująca przed nawiasem odnosi się do tego ile razy cała konfiguracja została powielona (2, 3, 4 kabli na żyłę) , a w nawiasie bezpośrednio przed oznaczeniem kabla ile tych żył występuje (2-5). Czytając oznaczenie od lewej strony do prawej posuwamy się tym s...
pt cze 17, 2016 17:11

Re: Przepisy o Budowie Urządzeń Elektroenergetycznych

W zasadzie to ciężko mi na to pytanie odpowiedzieć z powodu braku informacji na ten temat w internecie. Najwyższy numer zeszytu, z którym się spotkałem na jakimkolwiek forum to 19.
pt cze 17, 2016 12:01

Przepisy o Budowie Urządzeń Elektroenergetycznych

Dzień dobry,
czy ktoś z forumowiczów jest w posiadaniu któregokolwiek z zeszytów i jest w stanie go zeskanować/udostępnić? Wiem, że przepisy zawarte w w/w opracowaniu są nieaktualne, ale wielu producentów urządzeń je stosuje w związku z czym warto się z nimi zapoznać.

Z góry dziękuję
ndz cze 12, 2016 13:10
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Charakterystyki aparatów
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 973

Charakterystyki aparatów

Dzień dobry, mam kilka wątpliwości związanych z działaniem bezpieczników i wyłączników i chciałbym je tutaj rozwiać. Poniżej pytania: 1. Charakterystykę ograniczania działa tylko w przypadku wyłączania zwarcia przez aparat do którego owa charakterystyka się odnosi? Załóżmy połączenie szeregowe dwóch...
pt cze 10, 2016 20:06
Temat: Składowa zerowa impedancji obwodu zwarciowego
Odsłony: 1808

Re: Składowa zerowa impedancji obwodu zwarciowego

Dziękuję za informację, ale niestety podany link nie działa. Znalazłem poszukiwane informacje w: - IEC TR 6090-2-2008 - są tam podane wzory do obliczania impedancji składowej zerowej kabli niskiego napięcia - Kamińska A, Muszyński L, Boruta Z, Radajewski R,. Nowoczesne techniki w projektowaniu energ...
czw cze 09, 2016 22:18
Temat: Składowa zerowa impedancji obwodu zwarciowego
Odsłony: 1808

Składowa zerowa impedancji obwodu zwarciowego

Dobry wieczór, jestem w trakcie analizy normy wieloarkuszowej IEC 60909. W części czwartej jest podany pełny przykład obliczeniowy dla układu dwóch transformatorów SN/nn pracujących równolegle. W zasadzie wszystko jest tam dla mnie jasne oprócz jednej rzeczy: składowych zerowych impedancji. Jest to ...
ndz lis 22, 2015 17:33
Temat: Symbol rozłącznika bezpiecznikowego
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 1678

Symbol rozłącznika bezpiecznikowego

Dobry wieczór, chciałbym zadać kilka pytań odnośnie rozłączników bezpiecznikowych: 1. Czym różni się podstawa bezpiecznikowa od rozłącznika bezpiecznikowego? W załączniku przesyłam kilka schematów rozłączników i podstaw bezpiecznikowych różnych firm. 2. Dlaczego podstawa bezpiecznikowa jest rysowana...