Znaleziono 408 wyników

autor: Rosol44
czw lis 14, 2019 13:58
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Siły użytkowe słupa ŻN bliźniaka
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 213

Siły użytkowe słupa ŻN bliźniaka

Słup stoi bo siła niszcząc jest dwa razy większa od użytkowej. Jeśli obliczeniowo słup nie spełnia wymagań a mimo wszystko stoi to i tak nic do niego nie doczepisz. A tak z praktyki, to że w tablicy podana jest wartość to nie znaczy że tak to jest wykonane w rzeczywistości, póki nie zmierzysz realny...
wt lis 12, 2019 15:44
Temat: Siły użytkowe słupa ŻN bliźniaka
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 213

siły użytkowe słupa ŻN bliźniaka

Nie bardzo rozumiem zwis 3%. Px=454, Py=222 daN.
pn maja 13, 2019 10:05
Temat: Nietypowy kabel średniego napięcia
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 584

Nietypowy kabel średniego napięcia

W pierwszej kolejność popytać producentów. Ja układałem kable 1x XRUHKXS 300/210mm2, co prawda zamówienie to 2,5km, ale może ktoś jeszcze będzie potrzebował jakiś nie typowy kable i coś się uda połączyć.
śr mar 27, 2019 23:54
Temat: Uziom fundamentowy w hali magazynowej
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 2902

Uziom fundamentowy w hali magazynowej

Wygląda na to, że nie :) bo unikam tworzenia ogniw, a zastosowanie przekładek jest "chuchaniem na zimne". Uziom kratowy jest z miedzi i bednarki w budynkach również (wymóg Inwestora), na części obiektu krata wykonana jest z bednarki stalowej cynkowanej a uziemiane konstrukcje są ocynkowane oraz odiz...
pn mar 25, 2019 16:50
Temat: Wyłącznik małoolejowy SN WMPWZ - rezystancja styków
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 938

Wyłącznik małoolejowy SN WMPWZ - rezystancja styków

tą wartość określa norma. Rząd jest mikro omów, więc wynik pomiaru nie może przekraczać dopuszczalnej wartości.
ndz mar 17, 2019 19:38

Oczywiście, że załatwi. Połączenia elektrodowe tworzone są przez bezpośrednie łączenie par metali. Proszę zwrócić uwagę, że identyczna sytuacja powstaje poprzez łączenie miedzi z aluminium. Dzięki zastosowania przekładki AL-Cu problem korozji styków jest rozwiązany. Ja na budowie stosuje tego rodzaj...
pt mar 15, 2019 8:06

Skąd ten wspaniały pomysł o bednarce nierdzewnej? Tą są jakieś tereny o wyjątkowym agresywnym gruncie? Żeby nie doszło do tworzenia ogniwa wystarczy w miejscach połączeń zastosować przekładki z blach nierdzewnej i po problemie. Kierownik robót dokonuje wpisu do dziennika budowy że podjęto decyzję o ...
czw mar 14, 2019 9:02

to jakie jest pytanie?
czw mar 14, 2019 9:00
Forum: Jakość energii elektrycznej
Temat: Moc bierna pojemnosciowa. Po analizie.
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 1656

Moc bierna pojemnosciowa. Po analizie.

Tak , z matematycznego punktu widzenia masz racje (posłużyłem się skrótem myślowym, aczkolwiek nie jest to nieprawda, bo dwa wektory na jednej osi dodają się tak samo czyli wynik -moduł, jest równy sumie algebraicznej ;) ). Poniższy rysunek doskonale to obrazuje. Nie bardzo rozumiem co Kolega ma na...
wt mar 12, 2019 15:23
Forum: Jakość energii elektrycznej
Temat: Moc bierna pojemnosciowa. Po analizie.
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 1656

Moc bierna pojemnosciowa. Po analizie.

Adrek pisze: ↑ pn lut 04, 2019 8:31 Najbardziej chodzi mi czy te moce mogę po prostu sumować tzn mam -1000 var dam + 1000 var i otrzymam 0 czy to jednak nie jest takie proste? Chodzi o sumę geometryczną ... tak. Żeby była jasność. O jakiej sumie geometrycznej mówimy? Jeśli moc bierna czy to L czy C...