Znaleziono 9 wyników

autor: pstryczek_eu
pt lis 24, 2017 16:30
Forum: Przydatne linki
Temat: Wyniki badań wyłączników różnicowoprądowych (RCCB)
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2190

Re: Wyniki badań wyłączników różnicowoprądowych (RCCB)

Gdzie można się zapoznać z tymi badaniami???
pt lut 17, 2017 17:23
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Postępowanie/procedura przy niebezpiecznej instalacji
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 2210

Re: Postępowanie/procedura przy niebezpiecznej instalacji

Kolego takie rzeczy się zdarzają i starsi elektrycy nie jedno już widzieli. Najważniejsze to sam musisz się zabezpieczyć. Dokładnie udokumentować co zastałeś zdjęcia,opis i stanowczo do właściciela instalacji ze sprawa jest poważna i jeśli masz brać odpowiedzialność za tą instalację to trzeba to zro...
pn maja 16, 2016 0:21
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Czeladnik elektryk - zakres egzaminu
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 11360

Re: Czeladnik elektryk - zakres egzaminu

Kolega electic potwierdził jak się teraz uczy zawodu.To woła o pomstę do nieba. Taka nasza szara rzeczywistość. Nauczyciele tak zarabiają że lepiej nie pisać, O jakichś warsztatach w szkole czy laboratorium do nauki zawodu to nawet nie ma co wspominać. Jedynym wyjściem to szukać samemu i trzeba też ...
śr lut 24, 2016 18:47
Forum: Błędy w sztuce
Temat: Człowiek uczy się przez całe życie...
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4316

Re: Człowiek uczy się przez całe życie...

Szacunek kolego za opis i sprawną naprawę usterki. Takie sytuacje w blokowiskach zdarzają się coraz częściej i niektóre nawet bardzo doświadczonym w boju elektrykom dadzą tak do myślenia iż spać nie można.
śr lut 24, 2016 18:34
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Niewyjaśniona sytuacja z instalacją elektryczną w mieszkaniu
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 4094

Re: Niewyjaśniona sytuacja z instalacją elektryczną w mieszkaniu

Znam takie przypadki z własnego doświadczenia. Skoro nie jesteś elektrykiem to napiszę ci wprost.Jedynym pewnym wyjściem w twojej sytuacji jest wymiana starej instalacji na nową zwracając szczególna uwagę na tzw. uziemienie. Stare aluminiowe instalacje mimo iż wydaje się że działają prawidłowo mają ...
czw lis 06, 2014 18:57
Forum: Energia odnawialna
Temat: Domek letniskowy bez prądu
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 5014

Re: Domek letniskowy bez prądu

Witam ponownie Pomysł z olejem opałowym na chwile obecna wydaje się być najbardziej sensowny w takim wypadku. Niestety fotowoltaika i wiatraki na chwile obecna sa mało wydajne w stosunku do swojej ceny. Bardziej opłaci sie zainwestować w grubsze ocieplenie budynku.Mimo to postanowiłem zainstalować i...
sob paź 25, 2014 12:50

Re: Domek letniskowy bez prądu

Problem jest poważny ponieważ instalacji na gaz nie ma szans postawić (nie dojedzie cysterna ). Agregat na gaz lpg tez na długo nie starczy.Chyba żeby kilka butli szeregowo wpiąć jednak nie uśmiecha mi się taszczyć tyle butli.Agregat w większym zbiornikiem na paliwo tez odpada z powodów jak powyżej....
pn paź 20, 2014 22:18

Domek letniskowy bez prądu

Witam Kolegów Szukam informacji na temat domku bez możliwości podpięcia prądu. Mam działkę na końcu świata i nie kalkuluje się tam robić przyłącz a mam zamiar na wiosnę wybudować tam domek letniskowy. Głównym źródłem zasilania będzie spalinowy agregat ENDRESS ESE 1306 HS GT oraz Fotowoltaiczna ok 3 ...