Znaleziono 68 wyników

autor: hary125
pt paź 26, 2018 13:00
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Rozpiętość gabarytowa przęsła dla linii niepełnoizolowanych
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 213

Rozpiętość gabarytowa przęsła dla linii niepełnoizolowanych

Witam,

Czy stosujecie rozpiętość przęsła gabarytowego dla linii niepełnoizlowanych? Jeżeli tak to jak ją wyznaczacie?
Dla mnie trochę ta wartość w przypadku niepełnoizlowanych linii SN nie ma znaczenia skoro N SEP 003 dopuszcza chwilowe zetknięcie się przewodów niepełnoizolowanych
ndz wrz 09, 2018 11:06
Temat: Rozpiętość przełomowa przęsła
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 682

Rozpiętość przełomowa przęsła

Witam, Potrzebuje pomocy w obliczeniu rozpiętości przełomowej przęsłą dla przewodów niepełnoizolowanych SN. Proszę o podanie wzoru i przykładowego rozwiązania. Liczę dla przewodu AAsXSn 50mm2. Wzór mam taki: ap=21,91 *napr. podst. * pierwiastek ( alfa/(gsn^2 - gn^2)) Alfa= 23*10^-6 Naprężenie podst....
sob cze 23, 2018 21:12
Temat: Odstęp pomiędzy dwoma torami linii napowietrznej SN
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 5110

Odstęp pomiędzy dwoma torami linii napowietrznej SN

Rosol44 pisze:
pt paź 30, 2015 21:46
ZAŁĄCZNIKI
Jakie jest źródło rys. nr 1?
Zastanawia mnie też gdzie na rysynku pierwszym jest kąt wychylenia przewodu. Jak liczę dla konkretnego przypadku wogole mi się niezgadza wyznaczony kąt wychylenia przewodu z wychyleniemm poziomym e1
pn kwie 02, 2018 21:11
Temat: Montaż przegubowego słupa oświetleniowego pod linią wysokiego napięcia 110 kV
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 465

Montaż przegubowego słupa oświetleniowego pod linią wysokiego napięcia 110 kV

Czy ktoś orientuje się może jak wygląda montaż stalowego przegubowego słupa oświetleniowego pod czynna linią wysokiego napięcia 110 kV lub w odległości mniejszej niż 15m od linii ? Przy użyciu jakich maszyn budowlanych i jakie są zachowane środki bezpieczeństwa? Może ktoś z was brał kiedyś udział w ...
pt mar 16, 2018 18:00
Forum: Instalacje strukturalne oraz inteligentny budynek
Temat: Rozbudowa centrali Sintona SI410 Siemens
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 772

Rozbudowa centrali Sintona SI410 Siemens

Witam, Chciałbym rozbudować centralę Sintona Si410 o dodatkowe rozszerzenia liniowe SMT12 oraz koncentratory (gateway) magistrali E-bus SAG91 tak aby podłączyć nowe czujki. Niestety nic z istniejących elementów - centrala, rozszerzenia, magistrala ani czujki nie są już produkowane. Produkty Siemens ...
wt mar 13, 2018 20:35
Temat: Przedłużanie przewodu typu YTKSY oraz YAP
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 1221

Re: Przedłużanie przewodu typu YTKSY oraz YAP

luka2nd pisze:Jakie elementy systemu łączy ze sobą ten YTKSY? System alarmowy od jakiego producenta?
czujki oraz sygnalizatory. system firmy siemens
wt mar 13, 2018 17:25
Temat: Instalacja elektryczna w pomieszczeniach sterylnych ze scianki metalowymi
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 1822

Re: Instalacja elektryczna w pomieszczeniach sterylnych ze scianki metalowymi

Przestrzenie ograniczone powierzchniami przewodzącymi. Są też panele medyczne z materiałów nieprzewodzących i co wtedy za normę zastosować? Zresztą kolega pytał nie w tym kontekście raczej. Cały czas tylko jedną: PN-IEC 60364-7-706:2000 lub jej młodszą wersję: PN-HD 60364-7-706:2007 I rodzaj paneli...
wt mar 13, 2018 16:51
Temat: Przedłużanie przewodu typu YTKSY oraz YAP
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 1221

Przedłużanie przewodu typu YTKSY oraz YAP

Witam, Czy można wykonać przedłużenie (sztukowanie) przewodu typu YTKSYekp 3x2x0,5 oraz YAP 75-0,59 bez utraty jakości przesyłu danych? Przewód YTKSY wykorzystany w instalacji alarmu(włamania), przewód YAP w instalacji monitoringu. Czy w sytuacji przenoszenia centrali monitoringu oraz centrali alarm...
czw gru 14, 2017 20:18
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Uziemienie sieci nn 0,4 kV w pobliżu uziemienia sieci WN 110kV
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 1192

Re: Uziemienie sieci nn 0,4 kV w pobliżu uziemienia sieci WN 110kV

elmontjs pisze:Sterowanie potencjałem , to nic innego jak rozbudowany układ uziomowy . Rozbudowany tak, żeby niebezpieczny potencjał nie wynosił się poza zasięg uziemienia,
Nie jestem tego pewien. Spójrz na to str.7 rys. 6 :

http://www.copperalliance.pl/docs/libra ... r&sfvrsn=0..