Znaleziono 6 wyników

autor: jakubb
ndz lip 22, 2018 20:54
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Pomiar Riso a odbiornik 12V
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 1571

Pomiar Riso a odbiornik 12V

Hej, Masz mierzysz przewody, a nie przewód z odbiornikiem. Więc początek i koniec wypinasz spod zacisków. Instalacje elektryczną mierzysz każdy przewód osobno z każdym. Dobre mierniki jak wyczują elektronikę w obwodzie albo że coś jest nie tak, to przerywają pomiar. Nie jest tak, że podaje od razu t...
pt lip 20, 2018 17:38
Forum: Energoelektronika
Temat: SOFTSTART Sterowanie, bezpieczeństwo.
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 2645

SOFTSTART Sterowanie, bezpieczeństwo.

Witam, Mam do podłączenia układ z softstartem Altistart 22 - Sofstart https://www.schneider-electric.pl/pl/download/document/Katiu/ <---instrukcja Chciałem dopytać o sterowanie, strona 38 w pliku. Analizując schemat i przebiegi to mam nacisnąć S3 i trzymając go nacisnąć S2 aby układ wystartował. Nie...
sob cze 30, 2018 19:09
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: cosfi silnika, a praca z falownikiem
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 958

cosfi silnika, a praca z falownikiem

Witam, Chciałem poruszyć temat: cos(fi) przykładowego silnika asynchronicznego klatkowego. Obciążony momentem znamionowym utrzymuje cos(fi) znamionowe. Niech będzie przykładowe 0.85ind Obniżając moment obciążenia spada nam cos(fi) i tak przy 50% obciążenia znamionowego wynosi już około 0.70ind Co w ...
pn lut 19, 2018 21:06
Temat: Ciekawostka z lat 60-tych
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 963

Re: Ciekawostka z lat 60-tych

Kto to wie co się działo w tamtych czasach, kiedy o materiał było trudno. Ja osobiście słyszałem od starszych kolegów, że były takie przypadki, kiedy ktoś np. z drutu nawojowego robił instalacje emalia jako izolacja. Instalacja do dziś podobno działa. Z nietypowych praktyk to ja np. w garażu mam ins...
pn lut 19, 2018 20:37
Temat: Zwarcie a licznik energii.
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 662

Zwarcie a licznik energii.

Witam, Chciałem rozeznać się w temacie strat energii podczas zwarcia. Generalnie wiadomo, że gdy płyną kiloampery w niepotrzebny sposób, taki jak zwarcie doziemne, występuje strata energii w postaci ciepła. Panowie i panie potrafiłby ktoś rzucić przykładową liczba, jak na zwarcie działają nasze licz...
pn lut 19, 2018 20:20
Temat: prąd zwarciowy-wzór
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 2110

Re: prąd zwarciowy-wzór

Witam, Powiedz do czego potrzebujesz ten wzór, bo jeżeli chodzi o profesjonalne i PRAWIDŁOWE obliczenie prądu zwarciowego to jest kilka stron wzorów, współczynników i wiele rzeczy które trzeba uwzględnić takie jak poziomy napięć. Nie pamiętam numeru normy w której jest metodyka opisana ale w książce...