Znaleziono 48 wyników

autor: arlix
sob sie 05, 2017 19:03
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Rozszycie kabli
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 454

Re: Rozszycie kabli

Kolego..... Najlepiej skorzystac z ............usług fachowego elektryka....
wt maja 02, 2017 13:59
Temat: Nowa skrzynka elektryczna - porada
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 1177

Re: Nowa skrzynka elektryczna - porada

Poprowadziłem w całym mieszkaniu elektrykę sam, tak samo sam podłączyłem skrzynkę elektryczną, więc chciałbym dokończyć ją sam. Gdybym chciał zawołać elektryka to bym nie pytał na forum w odpowiednim dziale. Kolego wyrostek też sobie wytniesz sam na podstawie porad z forum? Nie znam wszystkich poję...
czw kwie 27, 2017 17:09
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Z protokołu pomiarowego
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 911

Re: Z protokołu pomiarowego

Mi czytając post akurat przypomniała się sytuacja z galerią handlową w miejscowości w której mieszkam. Zostałem zaproszony do odbioru instalacji. Warystorowe B+C na wejściu instalacji, na dachu kwiatków nie było aż tak dużo (od dachu zacząłem). Podrozdzielnice poza zasięgiem ręki jakieś 3 metry nad...
sob kwie 22, 2017 9:14
Temat: Kilka pytań - nowo budowany dom
Odpowiedzi: 59
Odsłony: 2660

Re: Kilka pytań - nowo budowany dom

Kolego arlix, z tego co piszesz, wnioskuję, że jesteś czynnym wykonawcą i znasz temat, natomiast nasz młody Kolega JacekH07 dopiero zaczyna poznawać tajniki naszego zawodu. Z tego, co pisze, to uczy się w technikum i już w przyszłym roku będzie technikiem, co niejednokrotnie tu podkreśla... A ja si...
sob kwie 22, 2017 0:53

[url]http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2758620.html [url] tu jest na temat piasku i styropianie o którym wspominałem. Co do pomiarów IPZ przedwstępnych lepiej wiedzieć co się robi niż potem mieć niespodziankę. przy wymianie zabezpieczeń przedlicznikowych czy doprowadzaniu zasilania do obiektu o...
pt kwie 21, 2017 12:04

Mnie też ten piasek ciekawi..... Też puszczam przewody w wylewkach, ale styropianu to już nie układam... Jeszcze nie widziałem żeby goście od styropianu przewody piaskiem obsypywali. ... A jak bym coś takiego im zasugerował to pewnie by mnie do ..... odesłali. .... A tak z ciekawości- jak się ilość ...
pt kwie 21, 2017 11:54
Temat: TN-C w nowobudowanym budynku
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 874

Re: TN-C w nowobudowanym budynku

Rozumiem że to żart. ..
wt kwie 18, 2017 13:49
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Świadectwo kwalifikacji - Szkocja
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 298

Świadectwo kwalifikacji - Szkocja

Witam koledzy.
W niedługim czasie z powodów różnych przeprowadzam się do Szkocji. Posiadam E i D wszystkie pkt. Może orientujecie się czy istnieje sposób na zrobienie Szkockich uprawnień na podstawie Polskich?
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Arek
sob kwie 15, 2017 21:53
Temat: Podłączenie skrzynki rozdzielczej w domu
Odpowiedzi: 35
Odsłony: 1638

Re: Podłączenie skrzynki rozdzielczej w domu

Jak chcesz wiedzieć, nie miałem miernika do RCD, to wykonałem pomiar kilkoma metodami technicznymi. Za każdym razem działała prawidłowo (w granicach 21-22mA). Po czym, ocenzurowałem bo straszne rzeczy piszesz Kolego, nie obraź się..... ale na profesjonalny pomiar to nie wygląda, wręcz przeciwnie......
sob kwie 15, 2017 13:47
Temat: Podłaczenie gniazdka 220V pod 400V
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 1230

Re: Podłaczenie gniazdka 220V pod 400V

Kolego electrics jeśli uważasz, że napisałem bzdury to wskaż je konkretnie i napisz jak powinno być prawidłowo. Proszę bardzo Jako amator nie biorę pod uwagę pionu na klatce, bo mnie interesuje tylko skala mojego mieszkania za którą ja odpowiadam i w tym zakresie mam teraz TN-S. Kolego układ sieci ...

Wyszukiwanie zaawansowane