Znaleziono 7 wyników

autor: siwy82
pt mar 03, 2017 22:26
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Ochrona odgromowa stacji elektroenergetycznych WN
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 5476

Re: Ochrona odgromowa stacji elektroenergetycznych WN

Wedle tego co napisał A. Sowa w publikacji https://drive.google.com/file/d/0Bx15krvgTEYgOVF6Z0tUR3hvOHc/edit stacji nie zalicza sie do obiektów budowlanych. "Ochrona odgromowa typowych obiektów budowlanych znajdujących się na terenie stacji powinna być wykonana zgodnie z wymaganiami norm ochrony odg...
ndz maja 15, 2016 20:09
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Uziemienie rusztowania
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 4074

Re: Uziemienie rusztowania

nie potrafię podać jaka wartość byłaby najbardziej odpowiednia dla rusztowania, chodzi mi tylko o to, że normy są często stworzone nie przez praktyków i to jest błąd powinny być zmieniane własnie również przez elektryków praktyków. Już o tych przepisach hełmach i pierdołach nie będę się wypowiadał b...
ndz maja 15, 2016 19:57
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Jaki przekrój kabla???
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 2551

Re: Jaki przekrój kabla???

zaraz, chwila, moment a czy ja napisałem że to wszytko co trzeba zrobić?? Starałem się naświetlić tylko sprawe w laickim języku. Piszecie o impedancji linii zasilającej albo o impedancji pętli zwarcia do osoby która nie jest elektrykiem. Uderz w stół to nożyce się odezwą. Nie szukam sprzeczki ale na...
ndz maja 15, 2016 8:56
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Uziemienie rusztowania
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 4074

Re: Uziemienie rusztowania

Kolego elmontjs czy jeśli na budowie jest bezwzględny obowiązek noszenia kasku a ja motując rozdzielnice w mieszkaniu go zdejmę skoro nie może mi nic spać na głowe jak mam ją przy suficie?? Czy wtedy normy traktuję WYBIÓRCZO. Normy nie są obligatoryjne są dodatkową informacją i jakimś odnośnikiem w ...
ndz maja 15, 2016 8:42
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Jaki przekrój kabla???
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 2551

Re: Jaki przekrój kabla???

Witam Po pierwsze przepraszam za wypowiedzi niektórych elektryków którzy zamiast dobrej rady przelewają raczej swoje osobiste frustrację z dnia codziennego. Oczywiście wątek nazywa się " nie jestem elektrykiem ..." więc pytanie jest jak najbardziej na miejscu.... chodź rzeczywiście propozycja 2.5 mm...
ndz maja 01, 2016 20:38
Forum: Powitalnia
Temat: Witam
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 591

Witam

Witam elektryków. Jestem nowy na forum. Studiuję elektrotechnika dopiero na 4 semestrze wiec zamierzam się tutaj jeszcze dużo nauczyć.. Prowadzę działalność zajmującą się wykonywaniem instalacji elektro, woda, gaz, c.o i wentylację..