Znaleziono 13 wyników

autor: ebygma
pn lut 25, 2019 8:30
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Światło - samo włączające jako budzik
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 477

Światło - samo włączające jako budzik

Najprościej to kupić programator czasowy do gniazdka koszt około 30 zł za cyfrowy, do niego podłączasz jakąś lampkę nocną stawiasz obok łóżka i gotowe. Programujesz o której godzinie ma się włączyć i wyłączyć. Inny sposób to ingerencja w instalację elektryczną dołożyć programator w rozdzielnicy na d...
śr lis 21, 2018 19:21
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Domek bez uziomu fundamentowego
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 3679

Domek bez uziomu fundamentowego

Odgrzeję temat ale w moim przypadku jest podobnie, niestety. Kierownik budowy był jednocześnie projektantem mojego domu ale nie wspomniał nic o uziomie fundamentowym ani otokowym. Sam zamontowałem bednarkę do zbrojenia i wystawiłem za zewnątrz a uziom otokowy pod ewentualny odgrom udało mi się w ost...
śr lis 21, 2018 18:53
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Jaką mocą ciągłą można obciążyć silnik przystosowany do pracy S3 60%
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 671

Jaką mocą ciągłą można obciążyć silnik przystosowany do pracy S3 60%

W DTR ce silnika "powinno" choć nie musi być napisane co do zapotrzebowania przepływu powietrza chłodzącego dla danych parametrów silnika. Silnik zamontowany w lutniociągu lub innym kanale wentylacyjnym zazwyczaj jest chłodzony tym powietrzem co przetłacza więc ma dużo lepsze chłodzenie niż zaleca p...
wt sie 22, 2017 22:22
Temat: Jak to podłączyć silnik
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 1696

Re: Jak to podłączyć silnik

Witam Już w poprzednim poście napisałem że to silnik dwubiegowy, zresztą w typie silnika jest to też podane ....-4/8 to na samym końcu typu , potwierdza to też podwójna prędkość , prąd , cos fi i moc. Napisałem też jak to podłączyć do których zacisków po tym jak już znajdziesz odpowiednie zasilanie ...
ndz sie 20, 2017 12:57
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Praca jednego elektryka na 2-giej i 3-ciej zmianie
Odpowiedzi: 104
Odsłony: 50944

Re: Praca jednego elektryka na 2-giej i 3-ciej zmianie

Temat jest o traktowaniu elektryków w pracy więc opisałem jak jest u nas , niestety to chyba nie tylko u nas ale prawie wszędzie. Przypomniało mi się teraz jak traktowano ojca i jego kolegów z pracy - pracował u prywaciarza , wyzysk ale dociągnął do emerytury i potem odetchną , miał więcej emerytury...
sob sie 19, 2017 20:27
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Praca jednego elektryka na 2-giej i 3-ciej zmianie
Odpowiedzi: 104
Odsłony: 50944

Re: Praca jednego elektryka na 2-giej i 3-ciej zmianie

Niestety muszę się z moim przedmówcą nie zgodzić. Nie musisz się zgadzać. Lecz patologia twojej pracy ni jak się ma do tego jak powinna być wykonywana. A tak prywatnie to dziwię się koledze że nic nie robi z tym. Bo sposoby są dwa , walczyć z pracodawcą o lepsze warunki lub zmienić pracę. A chyba t...
sob sie 19, 2017 20:05
Temat: Jak to podłączyć silnik
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 1696

Re: jak to podłączyć

1 sposób z falownikiem najprostszy ale obojętnie jaki czy to zasilany 1f czy 3 fazowo jeśli masz w domu zasilanie 3 fazowe, ważne aby miał na wyjściu 0-400 V 3f 50 Hz i mocy min 3 kW . 2 sposób to zakup trafa 3f 400/230 tak min 3kVA są takie cena podobna do falowników . Popatrz też na spód pokrywy s...
pn lip 03, 2017 19:30
Temat: Co z brakiem uziemienia w gniazdku?
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 1057

Re: Co z brakiem uziemienia w gniazdku?

Kolego Simcode masz rację ja nie wiem co ma autor w mieszkaniu więc nie "doradzam" mu profilaktycznie wymiany instalacji na 3 przewodową czy trzeba czy nie . Poradziłem tak samo jak Pan Stanca żeby zatrudnił elektryka. A tak swoją drogą widziałem kilka instalacji elektrycznych w blokach z przełomu l...
ndz lip 02, 2017 19:41
Temat: Co z brakiem uziemienia w gniazdku?
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 1057

Re: Co z brakiem uziemienia w gniazdku?

Dobra rada kolego Simcode z wymianą instalacji bo przewody pewnie mają sporo lat ale tylko temu .A co potem ? 3 przewody a co jeśli ma w bloku instalację - pion 2 przewodowy? L i N od licznika co to da ? gdzie podepnie przewód PE ? pewnie zmostkuje przy bezpiecznikach albo będzie wisiał i czekał aż ...
śr maja 17, 2017 22:13
Temat: Żywotność akumulatorów Ni-Cd
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 3033

Re: Żywotność akumulatorów Ni-Cd

Aku to inna sprawa to chemiczne źródło, magazyn energii tam w grę wchodzi spadająca pojemność , zasiarczenie , w zalewanych spadek gęstości elektrolitu, , ilość cykli ładowania ma tutaj też dużo do rzeczy, a w aku nicd efekt pamięci . A w moim poście chodziło mi o próbę zobrazowania różnicy pomiędzy...