Znaleziono 122 wyniki

autor: ELPat
śr maja 26, 2021 18:44
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Przemysłowy układ sterowania drogą radiową
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 364

Przemysłowy układ sterowania drogą radiową

Może jakiś sterownik na Wifi?
sob maja 22, 2021 22:28
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Napięcie w sieci ponad 253V
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 1753

Napięcie w sieci ponad 253V

Niestety niekiedy walka z ZE jest walką z wiatrakami. Będzie tylko gorzej, a najgorsze dla nas jako prosumentów jest to, że ZE nic nie traci przez zbyt wysokie napięcie. Elektrownia może zwolnić nie ma spadku i wszystko cacy. A że u kogoś się wyłączy falownik na ileś minut, to nie ich problem. Po ra...
pn maja 17, 2021 18:49
Temat: Przyłącze napowietrzne - podłączenie drugiego wlz
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 1787

Przyłącze napowietrzne - podłączenie drugiego wlz

Znam przypadek w Tauronie gdzie tak własnie jest podłączone. Wymieniałem pierwszy odcinek WLZ na ASXsn i sam przyłącz był wymieniany na izolowany. Podłączyli dwa WLZty, tak jak były przedtem.

Tylko jak wystąpisz o Warunki, to zapewne każą Ci wynieść oba pomiary na zewnątrz w ogólnodostępne miejsce,
pn kwie 19, 2021 20:41
Temat: Wypadek - porażenie
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 3103

Wypadek - porażenie

Dopiero teraz natrafiłem na ten wątek i obejrzałem materiał z polsatu o zabitym 22 latku. Przykra sprawa. Pani mówiła, że zakład energetyczny podał nielegalnie napięcie na transformator. Według mnie to ono ciągle tam było, tylko jak firma nie płaciła to odcięli im stronę niskiego napięcia i tak to s...
ndz kwie 11, 2021 21:06

Będzie tylko gorzej wraz ze wzrostem instalacji PV. Z tego co mi wiadomo, ustawienie innego kraju niż PL w falowniku (jeśli jest podłączony na terenie Polski) nie jest zbyt legalne i w przypadku uszkodzeń urządzeń w sieci operator po wykryciu sprawcy może obciążyć go kosztami... U Mojego sąsiada jes...
ndz kwie 11, 2021 19:47

Kolego ile dookoła Ciebie jest instalacji fotowoltaicznych? U mnie na jednej ulicy na 15 budynków mam 6 instalacji, w tym jedna 24kW. W niedzielę gdy jest słońce mam od godziny 10 rano do popołudnia 253V. Zgłoś do Tauronu, zbyt wysokie napięcie. Jest szansa na obniżenie na zaczepie trafa. Papier od ...
czw mar 11, 2021 23:26
Temat: Zasilanie silnika 4kW 3fazy
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 280

Zasilanie silnika 4kW 3fazy

Dlaczego wyłącznik C25? Taki tylko masz do celów "warsztatowych" czy taki wyliczyłeś? (Jeśli wyliczyłeś to jak?)
ndz mar 07, 2021 15:01
Temat: Łącznik schodowy + dwa czujniki ruchu
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 468

Łącznik schodowy + dwa czujniki ruchu

Zwykł czujnik ruchu natynkowy z kanluxa. Tylko ja potrzebowałem, żeby czujnik złapał otwarcie bramy.

Przenikanie mikrofal przez ściany? A wifi w domu, bluethoot i inne nie wiadomo jakie promieniowania. Ja bym się tym nie przejmował, bo dzisiaj wszystko promieniuje.
czw mar 04, 2021 22:28
Temat: Sterowanie rolet z jednego miejsca
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 153

Sterowanie rolet

Przy każdej rolecie puszka głęboka łączona z kieszenią (są dostępne z firmy Simet, mają niebieski kolor). Należy szeregowo poprowadzić przewód 5x1,5 między roletami i miejscem gdzie ma być punkt centralnego sterowania. Zamontować sterowniki Zamel SRP-01 po jednym dla każdego silnika rolety. Wady tak...
czw mar 04, 2021 15:10
Temat: Łącznik schodowy + dwa czujniki ruchu
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 468

Łącznik schodowy + dwa czujniki ruchu

Sprawdzi się. W moim przypadku musiałem prowadzić przewód z zasilaniem 230V na sufit, bo przekaźniki mi głupiały, jak chciałem wykorzystać jeden przewód do włączenia lamp i zasilania przekaźników.