Znaleziono 122 wyniki

autor: dawidgta
pt sie 09, 2019 19:34
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Plyta kontrolna klimatyzacji
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 146

Plyta kontrolna klimatyzacji

To jest forum elektryczne a nie elektroniczne więc raczej kolego nie uzyskasz odpowiedzi. Pytaj na forum elektroda i itp.
wt lip 30, 2019 16:08
Temat: wspólny przewód neutralny
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 177

wspólny przewód neutralny

Nie niemożna tak zrobić. Weź elektryka a wytłumaczy ci czemu i zrobi to odpowiednio. Na materiale się nie oszczędza 😉
śr lip 24, 2019 21:53
Temat: Palące się zasilacze
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 482

Palące się zasilacze

I też trzeba sprawdzić czy nie jest przewód N poluzowany
pn lip 15, 2019 12:05
Temat: Pomoc przy gniazdkach
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 144

Pomoc przy gniazdkach

Kolego nie jest to dobry pomysł żebyś nawet prostą instalacje w garażu wykonywał sam bez minimalnej wiedzy. Lepiej by było żeby elektryk to zrobił. Nie może być 4x musi być 3x2.5mm². Drugą sprawą jest to czy wiesz jaki masz układ sieci. Trzecią sprawą jest to że na końcu trzeba wykonać pomiary żeby ...
śr lip 10, 2019 10:43
Temat: Podwójny włącznik światła na dwa różne źródła prądu
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 561

Podwójny włącznik światła na dwa różne źródła prądu

Temat jest prosty musisz wezwać elektryka bo sam na pewno tego nie zrobisz. :) Do łącznika podwójnego nie trzeba dwóch źródeł zasilania ma być jedno. Jeśli masz 2 przewody do łącznika a nie masz jak przeciągnąć dodatkowych to bez kucia się nie obejdzie 😉 Także wezwij elektryka majątku nie weźmie a z...
pn cze 03, 2019 12:34
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Szkolenie dla użytkowników ISE.pl: Ochrona odgromowa i przepięciowa nowoczesnych obiektów budowlanych oraz instalacji PV
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 4261

Szkolenie dla użytkowników ISE.pl: Ochrona odgromowa i przepięciowa nowoczesnych obiektów budowlanych oraz instalacji PV

Również dziękuję.
Tematyka bardzo ciekawa wraz z prezentacją multimedialną i pokazem modeli ograniczników.
Była warto pojechać. Pozdrawiam
śr maja 29, 2019 17:54
Temat: Wpięcie bednarki w rozdzielnicy
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 617

Wpięcie bednarki w rozdzielnicy

Czyli zasilanie od trafa do ZK masz ziemią i od ZK do domu też ziemią w pobliżu nie ma żadnych odgromówek ani wysokich słupów to wystarczył by "Dehnguard "
Niech twój elektryk sprawdzi czy tak jest i sprawdzi parametry tego SPD jeśli jest tak jak piszesz to spokojnie da rady.
śr maja 29, 2019 13:07

Proszę o dokładny model Najlepiej tak jak pan Stanca pisze to co jest w projekcie no ale bywa tak że projektanci wstawiają takie tanie jak masz B+C wycofane z produkcji bo teraz są T1+T2 . W takim przypadku musi się wykazać monter oprócz tych informacji co podałeś trzeba jeszcze więcej bo zależy cz...
wt maja 28, 2019 17:18

STANCA pisze:
wt maja 28, 2019 16:26
Ja widzę inny problem; co to za urządzenie w kolorze pomarańczowym
Na 99.9% to jest SPD Tak zwane B+C sam warystor za 200 zł z hurtowni.
Podczas uderzenia pioruna często lubią wybuchać. Widziałem taki spalony nie tak dawno pół przewód i aparatury w rozdzielnicy było do wymiany uległy zniszczeniu.
wt maja 28, 2019 17:08
Temat: Budowa rozdzielni trójfazowej w garażu
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 382

Budowa rozdzielni trójfazowej w garażu

Mam wrażenie że każdy topic w dziale "nie jestem elektrykiem, proszę o poradę" - kończy się "poradą" przeczytaj kilka ustaw i zaproś elektryka. Ale co mamy koledze napisać tutaj lekturę jak to wykonać nie ma problemu ale trzeba pierwsze zapoznać się z podstawą elektryki i ustawami. Nie każdy temat ...