Znaleziono 117 wyników

autor: dawidgta
pn cze 03, 2019 12:34
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Szkolenie dla użytkowników ISE.pl: Ochrona odgromowa i przepięciowa nowoczesnych obiektów budowlanych oraz instalacji PV
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 3666

Szkolenie dla użytkowników ISE.pl: Ochrona odgromowa i przepięciowa nowoczesnych obiektów budowlanych oraz instalacji PV

Również dziękuję.
Tematyka bardzo ciekawa wraz z prezentacją multimedialną i pokazem modeli ograniczników.
Była warto pojechać. Pozdrawiam
śr maja 29, 2019 17:54
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Wpięcie bednarki w rozdzielnicy
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 467

Wpięcie bednarki w rozdzielnicy

Czyli zasilanie od trafa do ZK masz ziemią i od ZK do domu też ziemią w pobliżu nie ma żadnych odgromówek ani wysokich słupów to wystarczył by "Dehnguard "
Niech twój elektryk sprawdzi czy tak jest i sprawdzi parametry tego SPD jeśli jest tak jak piszesz to spokojnie da rady.
śr maja 29, 2019 13:07

Proszę o dokładny model Najlepiej tak jak pan Stanca pisze to co jest w projekcie no ale bywa tak że projektanci wstawiają takie tanie jak masz B+C wycofane z produkcji bo teraz są T1+T2 . W takim przypadku musi się wykazać monter oprócz tych informacji co podałeś trzeba jeszcze więcej bo zależy cz...
wt maja 28, 2019 17:18

STANCA pisze:
wt maja 28, 2019 16:26
Ja widzę inny problem; co to za urządzenie w kolorze pomarańczowym
Na 99.9% to jest SPD Tak zwane B+C sam warystor za 200 zł z hurtowni.
Podczas uderzenia pioruna często lubią wybuchać. Widziałem taki spalony nie tak dawno pół przewód i aparatury w rozdzielnicy było do wymiany uległy zniszczeniu.
wt maja 28, 2019 17:08
Temat: Budowa rozdzielni trójfazowej w garażu
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 277

Budowa rozdzielni trójfazowej w garażu

Mam wrażenie że każdy topic w dziale "nie jestem elektrykiem, proszę o poradę" - kończy się "poradą" przeczytaj kilka ustaw i zaproś elektryka. Ale co mamy koledze napisać tutaj lekturę jak to wykonać nie ma problemu ale trzeba pierwsze zapoznać się z podstawą elektryki i ustawami. Nie każdy temat ...
pn maja 27, 2019 17:51
Temat: Budowa rozdzielni trójfazowej w garażu
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 277

Budowa rozdzielni trójfazowej w garażu

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi lub jeśli będziecie tak uprzejmi gotowe rozwiązania. Podpowiem musisz zatrudnić elektryka. Złożenie rozdzielnicy to nie jest parę aparatów i przewód tam wymagana jest wiedza, przekroje przewód dobór zabezpieczeń itd. Także potrzebne są odpowiednie mierniki do sprawd...
pn maja 20, 2019 11:21
Temat: Sprawdzenie schematu
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 146

Sprawdzenie schematu

Zacznijmy od tego jaki masz układ sieci. Na schemacie narysowałeś że z ZK wychodzi przewód N taki występuje w układzie TT i nie można go łączyć w rozdzielnicy z szyną PE. Jeśli to układ TN-C to mamy przewód PEN i dzielimy go na N i PE mamy wtedy dwie szyny, a przewód N na RCD bierzemy z szyny N a ni...
ndz maja 19, 2019 7:11
Temat: Instalacja elektryczna, czy tak jest dobrze!
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 233

Instalacja elektryczna, czy tak jest dobrze!

Reasumując, jak dobrze to poskręca to instalacja będzie prawidłowo pracować ale do profesjonalnego rozwiązania to daleko. Dobrze kolega piszę działać będzie bo widać dobrze skręcone ale po co sobie utrudniać pracę jak złączki to nie jest aż taki duży koszt. Większość elektryków nie daje się przekon...
pt maja 17, 2019 14:04
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Dobór przekroju przewodów w rozdzielnicy nn.
Odsłony: 1766

Dobór przekroju przewodów w rozdzielnicy nn.

Przekroje dobiera się ze względu na:
-obciążalność długtorwałą
-spadki napieć
-wytrzymałość mechaniczną
-przeciążalność
-warunki zwarciowe
-oraz ochronę przeciwpożarową
Więc trzeba obliczyć 😉
śr maja 15, 2019 15:40
Temat: Podłączenie włącznika dwuprzyciskowego do lampy z jedną żarówką.
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 164

Podłączenie włącznika dwuprzyciskowego do lampy z jedną żarówką.

Proszę o potwierdzenie czy moje założenie jest poprawne - 2 fazowe do 2 otworów po lewej na górze włącznika, 2 neutralne również na górze ale po prawej, i 2 ochronne od dołu? Jeśli nie tak to ma wyglądać lub zależy to od innych jeszcze spraw to zajmie się tym elektryk. Źle mówiłem wynajmnij elektry...