Znaleziono 194 wyniki

autor: dawidgta
śr lip 01, 2020 21:12
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Ochrona odgromowa i przepięciowa paneli PV
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 6036

Ochrona odgromowa i przepięciowa paneli PV

W instalacji PV nie mamy tylko ekwipotencjalizacji ale również SPD które wymaga by było 10 lub mniej omów.
wt cze 30, 2020 23:12
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Uziemienie - dlaczego zasilacz laptopa nie posiada bolca ochronnego
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 229

Uziemienie

Oczywiście że istnieją ograniczniki przepięć ale tutaj ochrona przeciwporażeniowa nie wpływa na przepięcia. Są urządzenia w pierwszej i drugiej klasie ochronności zazwyczaj ładowarki telefonów są w drugiej więc nie wymagająca bolca a PC lub laptopy już wymagają bolca ochronnego.
pn cze 29, 2020 17:14
Temat: Uziemienie - dlaczego zasilacz laptopa nie posiada bolca ochronnego
Odsłony: 229

Uziemienie

Witam kolegę jeśli wtyczka od ładowarki nie ma wejścia na bolec (bardzo dziwne) to zastosowanie przedłużacza nic tutaj nie wniesię. Jednym wyjściem jest wymiana zasilacza na taki który ma wejście na bolec ochronny.
Pozdrawiam
pn cze 22, 2020 15:30
Temat: Ochronnik przepięć - PE 2.5mm2
Odsłony: 234

Ochronnik przepięć - PE 2.5mm2

To jak najbardziej masz możliwość wykonać uziemienie jak to jest działka i zamontować ochronnik :)
ndz cze 21, 2020 0:14
Temat: Ochronnik przepięć - PE 2.5mm2
Odsłony: 234

Ochronnik przepięć

Można jeśli ochronnik zostanie połączony z główną szyną wyrównawczą przewodem minimum 16mm2.
sob cze 06, 2020 17:50
Temat: Przewód neutralny jak to naprawdę jest?
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 277

Przewód neutralny jak to naprawdę jest?

Cholera niestety nie rozwiało to moich wątpliwości. Bo nadal nurtuje mnie, że przecież skoro przewód neutralny czy PEN odprowadza prąd (wypływa z obwodu, który pracuje) to dlaczego on nie kopie? przecież łapiąc za niego to ja jestem najprostszą drogą do ziemi, zamykam obwód innymi słowy Dlaczego ła...
sob maja 30, 2020 18:49
Temat: Jak przedłużyć kabel przyłączeniowy
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 1948

Jak przedłużyć kabel przyłączeniowy

Czy można w ramach zgłoszonego pisma wykonać odpowiednią mufę i przedłużyć przewody? Jeśli pismo zostało złożone do ZE o pozwolenie zerwania plomb to w piśmie był wpisany powód zerwania plomb. Czyli jeśli pomiar ma być przeniesiony w inne miejsce i jest potrzeba przedłużenia przewodów to trzeba je ...
sob maja 30, 2020 8:19
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Dobór ochronnika przepięć
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 580

Dobór ochronnika przepięć

Myślę że odpowiednim SPD w twoim przypadku byłby Dehnshield kombinowany T1+T2 ponieważ pomiędzy złączem kablowym a transformatorem jest lina napowietrzna więc trzeba zastosować ochronę stopnia pierwszego i drugiego. Więc najlepszym ogranicznikiem będzie ogranicznik kombinowany. Jeśli podział będzie ...
śr maja 27, 2020 19:13
Temat: Działanie RCD w instalacji TN-C nieuziemionej
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 266

Działanie RCD w instalacji TN-C nieuziemionej

Wlz powinien mieć minimum 10mm2 żeby można było dokonać podziału PEN. Miejsca podziału nie ma obowiązku uziemiać a powinno się uziemić szynę PE. Jeśli nie ma takiej możliwości np. jak to jest w blokach. To mimo to przy dobrym połączeniu RCD przycisk test ma działać jeśli nie działa to albo błędnie p...
wt kwie 07, 2020 21:51
Temat: Przyłącz do budynku i poprawa rozdzielni.
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 546

Przyłącz do budynku i poprawa rozdzielni.

Bednarka być może zgnije z czasem bo zwykły ocynk ale kabel w życiu bym nie założył do zwykłego domku AL :)