Znaleziono 72 wyniki

autor: dawidgta
śr sty 16, 2019 22:01
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Podłączenie włącznika radiowego
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 37

Podłączenie włącznika radiowego

Tak jak napisałem dobrze zrozumiałeś ale sprawdz w instrukcji lub u producenta jak kolega elektro-serwis pisał czy nadaje się do silnika.
śr sty 16, 2019 18:13
Temat: Podłączenie włącznika radiowego
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 37

Podłączenie włącznika radiowego

W czym problem na odbiorniku masz schemat prosty : pierwszy czarny przewód to jest wspólny neutralny który podpinasz do wentylatora drugi czarny to jest neutralny trzeci czerwony to jest przewod fazowy (wiec napiecie podajesz na drugi i trzeci przewód) czwarty biały to fazowy który wpinasz w miejsce...
wt sty 15, 2019 22:02
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Nie każdy ochronnik chroni
Odpowiedzi: 196
Odsłony: 40477

Nie każdy ochronnik chroni

Dzisiaj miałem okazję montować ogranicznik przepiec PHOENIX CONTACT FLT-CP-3S-350 T1+T2 siec TT. W domu zastosowana jest ochrona odgromowa. Ogranicznik dwustopniowy iskiernikowo-warystorowy klient mówił że czytał dużo o ogranicznikach i chcę dobry a nie żeby był. I to sie nazywa montaż a nie uswajan...
czw sty 10, 2019 14:50

Na Podkarpaciu duża część stoi na TT więc dla hurtowni to nie nowość tylko Pana z hurtowni ciekawi czego taki drogi ogranicznik zakładam (dla niego drogi). Jak można założyć za 200zl bo i tak nikt do tego uwagi nie przywiązuje tak twierdzi. O firmę Phoenix nie pytałem ale prawdopodobnie by nie widzi...
śr sty 09, 2019 20:06

Będąc dzisiaj na hurtowni elektrycznej chciałem zakupić ogranicznik przepięć DEHNshield TT, a Pan z hurtowni do mnie, gdzie chcę tak drogi ogranicznik montować mówi, że nie mają na miejscu takich bo zdarza się że raz na rok ktoś taki kupi to tylko na zamówienie u nich. Pytam to jakie macie, mówi war...
śr sty 09, 2019 19:52
Temat: Mogę sam poprawić adaptację projektu elektrycznego ?
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 201

Mogę sam poprawić adaptację projektu elektrycznego ?

Metalowe rozdzielnice są lepsze i bezpieczniejsze w wykonaniu, to ze plastik to nie znaczy że jest bezpieczniejsza. Robi się połączenia wyrównawcze i jest bezpieczna. Rozdzielnice Hagera czy Eaton mają srobki w drzwiach do przewodu PE. Rozdzielnice nie wolno montować na piance. Niech kolega zatrudni...
wt sty 08, 2019 22:39
Temat: Nie grzeją wody
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 105

Nie grzeją wody

W tym przypadku najlepiej żeby to sprawdził elektryk z wiedzą odpowiednimi uprawnieniami i sprzętem Ten elektryk coś nie robił w rozdzielnicy oprócz wymiany żyrandola ?
wt sty 08, 2019 22:29
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Pomagać - nie pomagać, hmmm
Odpowiedzi: 63
Odsłony: 32635

Pomagać - nie pomagać, hmmm

Miałem okazję widzieć kuchenkę gazową podłączoną za pomocą wężyka do wody! Może jakby było takie forum to ten ktoś dowiedziałby się, że tak nie można. Zrób sam, zawsze było i będzie. Jedni robią z ciekawości bo lubią majsterkować, inni bo nie mają pieniędzy na fachowca. Edukować zawsze należy niezal...
pn sty 07, 2019 20:22

Co do indukcji zależy od mocy w standardzie daje sie 2.5mm2 w tym przypadku ze będzie w rurce trzeba by obliczyć przekrój. Jeśli chodzi o RCD to typ AC jest tańszy typ A jest lepszy do urządzeń czulszych z elektroniką. Jeśli producent wymaga typu A to taki trzeba zastosować bo w razie awarii może ni...
pn sty 07, 2019 18:35

Kolego zgodnie Dziennikiem Ustaw z 2012 r. poz. 462 Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego. Projekt instalacji jest wymagany ale jeśli jest błąd co często popełniają projektanci cho...