Znaleziono 235 wyników

autor: witek17
śr sty 19, 2022 22:17
Forum: Zdjęcia i filmy
Temat: Gdzie błąd?
Odpowiedzi: 55
Odsłony: 1527

Gdzie błąd?

Gratuluje tym, którzy w genach, gwiazdach i życiorysie napisanym w momencie urodzenia mają wpisane "dobry elektryk". My, ułomni, odpady Ewolucji, nie mamy tak łatwo. :cool: A na serio. Sam pomysł serii, autorstwa kolegi elmontjs, uważam za bardzo dobry. Zawiera nienapisane wprost przesłanie "bądź cz...
pn sty 17, 2022 4:05
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Wzrost cen za energię elektryczną
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 3006

Wzrost cen za energię elektryczną

Nie zweryfikowałem tego i liczę, że nie jest to totalna bzdura. Przyjmuję to w dobrej wierze. Taki fragment znalazłem w sieci. Nie jest to profesjonalna strona. "I wreszcie, problem z magazynowaniem. By nadać temu wymiar określiłem pojemność wszystkich rodzajów wytworzonych baterii. Samochodowych, k...
ndz sty 16, 2022 20:55
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Czy ogranicznik przepięć powinien być za czy przed przełącznikiem zasilania?
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 395

Czy ogranicznik przepięć powinien być za czy przed przełącznikiem zasilania?

Luna.Vulpo pisze:
ndz sty 16, 2022 18:55
No i mnie wychodziło, że źródłem jest sieć zewnętrzna.
Wspomniałem gdzieś, że zwarcie w kuchni uszkodziło mi zasilacz komputera znajdujący się parę metrów dalej.
ndz sty 16, 2022 20:45
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Wzrost cen za energię elektryczną
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 3006

Wzrost cen za energię elektryczną

nieśmiało przewiduje rozkwit PV off grid z magazynem energii. Przy tych cenach zaraz magazyny staną się opłacalne Bardzo wątpię, rachunek ekonomiczny temu zaprzecza. Chociaż? Jeżeli ktoś wywala 15 tysięcy na panele, to powinien wyłożyć drugie tyle na akumulatory. Jedynie koncepcja Wirtualnego Akumul...
sob sty 15, 2022 11:51

Gdzie błąd?

Wracając do pierwszej zagadki. Wyłącznik Główny jest jeden na instalację. Wyłącza wszystko i dlatego tak się nazywa Nie wiem dokładnie o co pytasz, ale widoczny na zdjęciu rozłącznik DILOS odłącza 2 rozłączniki RBK160, natomiast odpływ na kolejną skrzynkę wpięty jest na "przed" DILOSEM, więc można ...
sob sty 15, 2022 11:26

Gdzie błąd?

Wracając do pierwszej zagadki.
Wyłącznik Główny jest jeden na instalację. Wyłącza wszystko i dlatego tak się nazywa.
Mylę się?
pt sty 14, 2022 19:32

Gdzie błąd?

zasilanie dodatkowych skrzynek nie przechodzi przez wyłącznik główny
pt sty 14, 2022 17:00

Gdzie błąd?

aha, przekrój PE do silników wydaje mi się zbyt mały, musiałbym sam pomacać, ale na 90 % tak
no i faktycznie, jak któryś kolega wcześniej zauważył, N do dalszych urządzeń przechodzi przez płytę, silniki są symetrycznym obciążeniem, dalsze urządzenia niekoniecznie
pt sty 14, 2022 16:47

Gdzie błąd?

to ja spróbuję RBK00 In=160 A, zasilanie zabezpieczone w skrzynce poprzedzającej bezpiecznikami 160 A brak selektywności jeżeli w tej skrzynce jest podział PEN->PE i N, to każdy wychodzący kabel musi mieć PE, niezależnie od tego, czy jest wykorzystywany, czy nie, te grube przewody to pewnie do silni...
śr sty 12, 2022 19:42
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Ochrona wg elektroników-amatorów
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 1140

Ochrona wg elektroników-amatorów

A kolega widzę jest Mesjaszem Żywym. Może i faktycznie ta historyjka nie pasuje do narracji, ale odpowiedz mi. Czy odczuwasz zawroty głowy 470 tysięcy razy w roku? Bo tylu obywateli Polski zmarło w poprzednim roku. Jesteś hipokrytą. Pasujesz do ruchu Marty Lempart.