Znaleziono 132 wyniki

autor: witek17
wt wrz 01, 2020 15:41
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Montaż przewodu typu YDYp
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 4725

Montaż przewodu typu ydyp

Wracając do tematu zszywek. To propozycja do sprawdzenia. Może się sprawdzi? Idziesz wzdłuż rowka i kładziesz "kleksy" z kleju, ale takie bardziej jak malowanie farbą, duże, szerokie, ale dosyć cieńkie. Jak skończysz, to klej już zgęstnieje. Wtedy zakładasz kabel i zszywasz tym zszywaczem. W kleju z...
wt wrz 01, 2020 8:52

Bardzo możliwe :) Aczkolwiek nie wiedziałem o tym i sam to wymyśliłem. Takich sytuacji jest mnóstwo, wymyślasz coś, a to jest już znane. Sprawdza się ta metoda? Osobiście polecam, szczególnie podczas pracy na dworzu, w zbliżające się chłodne dni, napój typu kawa rozpuszczalna + rozpuszczalne kakao. ...
wt wrz 01, 2020 6:33

Nie próbowałem, ale mam pewność, że się nie sprawdzi w pustakach. To materiał wybitnie kruchy. Zszywki nie dość że krótkie, to przy byle ruchu przewodu odlecą. Jeżeli chcesz poeksperymentować, to ja, jako wynalazca :cool: sugeruję dobry pistolet klejowy. Kleić w miejscach z usuniętym pyłem, np. pędz...
sob sie 22, 2020 12:10
Temat: Oby chwilowe przebranżowienie - prośba.
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 696

Oby chwilowe przebranżowienie - prośba.

"Ludzie ciągle potrzebują jeszcze tzw darmowej energii i płacą za to grube pieniądze."
Gdybym chciał krótko i celnie opisać temat, pewnie ze trzy dni dobierałbym słowa :lol:
ndz sie 16, 2020 11:42
Temat: Łuki elektryczne na 230V
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1842

Łuki elektryczne na 230V

Jak ktoś lubi majsterkować, niech sobie zrobi świece Jabłoczkowa, po dodaniu np. strontu, albo miedzi, efekt jest fantastyczny :)
pn lip 20, 2020 6:35
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Podłączenie kilku przycisków PPOŻ do jednego wyzwalacza wzrostowego
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4619

podłaczenie kilku przycisków ppoż. do jednego wyzwalacza wzrostowego

Z technicznego punktu widzenia problem jest banalny i przeciętny elektronik szybko go rozwiąże. Najpewniej jednak wszystko musi posiadać odpowiednie certyfikaty, a to powoduje, że być może nie będzie rozwiązania dla tego problemu.
czw lip 16, 2020 10:26
Forum: Jakość energii elektrycznej
Temat: Znaczne wahania mocy - Analizator
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4470

Znaczne wahania mocy - Analizator

Uwaga na szybko. Takie pytanie powinno być poparte wszelaką informacją na temat obiektu. Wtedy można szukać zdalnie, z dość niską szansą na wyjaśnienie. Najczęściej i tak musi to ktoś sam zobaczyć, powąchać :)
Nauki techniczne to nie wróżenie.
śr lip 15, 2020 15:21
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Prośba o ocenę pomysłu
Odpowiedzi: 45
Odsłony: 25640

Prośba o ocenę pomysłu

W zasadzie zakończyłem przedstawianie wszystkich szczegółów pomysłu. Nie było zbyt szerokiego odzewu, więc sam starałem się go sprowokować kolejnymi postami. Mimo nielicznych odpowiedzi, temat był czytany wiele razy. Nie było UZASADNIONYCH odpowiedzi w stylu "to już było, jest znane". Więc nawet to ...
śr lip 15, 2020 8:11

Prośba o ocenę pomysłu

Kolejny wariant to widoczna przerwa. Może i trudno ją będzie zrealizować w przypadku opraw oświetleniowych, gdzie bardzo istotnym zagadnieniem jest estetyka. Łącznik powinien być możliwie mało widoczny dla użytkownika. Pewnie też sens techniczny w przypadku oprawy będzie niewielki. Natomiast pomysł ...
ndz lip 12, 2020 4:10

Prośba o ocenę pomysłu

4. Niektóre oprawy mają wyprowadzone dwa przewody zasilające, tu wystarczy najprostszy łącznik przedstawiony na rys. 1. (rysunek jest na początku tematu). Nie widzę sensu sprawdzania niepodłączonego PE. Nawet mnie zdarza się myśleć po staremu i po nowemu :) Skoro oprawy będą nowe, to będą takie, ja...