Znaleziono 21 wyników

autor: witek17
wt paź 15, 2019 8:54
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Prośba o ocenę pomysłu
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 1907

Prośba o ocenę pomysłu

Wpis będzie nieomal w całości off-topic, ale za to mój ostatni :cool: Prośba o ocenę straciła na znaczeniu. Ja wiem, że to jest dobry pomysł, kilku pomiarowców to potwierdziło. Problem leży gdzie indziej, zabrakło wyobraźni inwestorom, a tutaj ich kierowałem, by poznali pomysł od strony technicznej....
sob paź 12, 2019 20:27
Temat: Fotowoltaika a ochrona przeciwporażeniowa
Odpowiedzi: 52
Odsłony: 4122

Fotowoltaika a ochrona przeciwporażeniowa

Zacznę jak Hitchcock, od trzęsienia ziemi, a potem będzie tylko mocniej :D Oczywiście off-topic prawie w całości, jak to zwykle u mnie :D ale nie przepraszam, chcę Wam coś uzmysłowić. Jak było za Komuny, to niektórzy pamiętają. Oficjalne hasła swoją drogą, a jak było, żal wspominać. jednym z takich ...
sob paź 12, 2019 7:42

Prośba o ocenę pomysłu

Historia autentyczna. Akurat dotyczy czegoś innego, innego systemu. Szczegółów ze względów oczywistych zdradzić nie mogę. Przez wiele lat zaniedbywany przez właściciela obiektu system, w sporej części niesprawny. Uwagi dotyczące tych niesprawności były albo zbywane, albo traktowane wręcz niechętnie....
wt paź 08, 2019 9:28

Czy nowe panele, czy ze złomu, czy wsadzę dwa druciki w cytrynę (jak to w pewnej kultowej książce było napisane), to nie ma żadnego ! znaczenia dla bezpieczeństwa po stronie sieci energetycznej. To falownik odpowiada za to, co zrobi z energią którą otrzyma. Do tego falownika mogę (fizycznie, pomijaj...
ndz paź 06, 2019 16:51

Prośba o ocenę pomysłu

Nikt nie chce odpowiadać :-( to sam muszę :cool: Oprawa będzie droższa, ale oszczędności z jej zastosowania to nie tylko potencjalnie niższa stawka za wykonanie. Właściwie to stawka zostanie, ale pomiar stanie się opłacalny. Do tej pory sami elektrycy narzekali na wielką dysproporcję pomiędzy ceną z...
ndz paź 06, 2019 12:01

Pytanie dodatkowe - ale wtedy gdy chcemy sprzedawać energię? Czy na każdą instalację? Załóżmy, że podłączam ją do sieci bez możliwości odsprzedaży energii, ot niech mają za darmo :) w przypadku gdy moje chwilowe zapotrzebowanie jest mniejsze od chwilowej mocy generowanej.
ndz paź 06, 2019 9:57

Własny wiatrak można postawić bez zezwolenia, nie pamiętam dokładnie ograniczenia. Czy 1 kW? Czy 1 metr średnicy? Musiałbym poszukać, zrobię to wieczorem. Bez zezwolenia. Instalacje o mocy 300-500 W też zapewne można postawić bez zezwolenia. Nie jest to duża moc, ale zawsze :) I ta relatywnie niska ...
ndz paź 06, 2019 3:42

Można kupić używane panele z Niemiec za kilka procent ceny nominalnej. Drobne wady, do naprawy we własnym zakresie. Wydajność oczywiście niższa niż nowych, ale stosunek wydajność/cena zdecydowanie wyższy. Do tego prosty falownik i "jazda". Mam zamiar taki zestaw kilku paneli zamontować, największy p...
ndz paź 06, 2019 3:34

Prośba o ocenę pomysłu

Teraz trochę rozważań ogólnych, filozoficznych. Rozmawiając z przedstawicielami różnych grup społecznych, zdałem sobie sprawę z tego, jak trudno pojmowalny jest ten pomysł. Zapewne popełniłem błąd w doborze środków przekazu. Może zamiast rysunków technicznych, powinien pojawić się filmik na youtubie...
ndz wrz 29, 2019 17:28

Prośba o ocenę pomysłu

Trochę historii. Trzech właścicieli firm zajmujących się pomiarami było zdumionych. Tak, to właściwe określenie :D Tylko z trzema właścicielami takich firm prowadziłem rozmowy :D Dyskusje na forach miewały różny przebieg, na elektrodzie zostałem zaatakowany zmasowanymi siłami moderacji :D, niemniej ...