Znaleziono 36 wyników

autor: witek17
ndz gru 08, 2019 6:43
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Podłączenie urządzenia jednofazowego tylko do przewodu fazowego
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 347

Podłączenie urządzenia jednofazowego tylko do przewodu fazowego

Dlaczego zadaję takie głupie pytania? Bo zauważyłem nieścisłości w twoich wypowiedziach. Raz że sterownik radiowy (z bateryjką? po co? skoro doprowadzone jest zasilania), raz że podwójny włącznik zwierny i kilka innych nieścisłości. Jeżeli pytasz, czy podłączenie przewodu N rolety do L zasilania moż...
sob gru 07, 2019 1:48

Zaczynamy. Niektóre odpowiedzi już były, ale powtórzmy. Zbierzmy komplet informacji, tych oczywistych i tych wydawałoby się mniej potrzebnych. 1. typ rolety, schemat był w zestawie? czy tylko schemat dla instalatora? 2. typ sterownika, schemat był w zestawie? czy tylko schemat dla instalatora? 3. kt...
pt gru 06, 2019 9:01

No dobra, poprowadzę to "śledztwo" :D Wieczorem przygotuję zestaw pytań. Zaznaczam, urządzeń nie mam pod ręką, nie widzę ich, więc niektóre pytania mogą się wydawać głupie.
czw gru 05, 2019 13:18

Wypowiedziałem się na podstawie tego rysunku. Jak jest podłączony sterownik w przypadku o którym Kolega mówi? Nie wiem. Zdjęcie może sugerować, że sterownik jest zasilany przewodami wychodzącymi z tych zugów. W zasadzie to trochę żałuję, że odpowiedziałem :) i nie dziwię się, że jest mało odpowiedzi...
śr gru 04, 2019 18:56

O samej rolecie powiem niewiele, nie montowałem i nie serwisowałem rolet. Więc "wyguglałem" hasło "rolety mobilus schemat". Znalazłem schemat dla instalatora, bez wewnętrznych schematów rolety i sterownika. Można trafić na dyskusje o poprawności połączeń. Jednak na podstawie tych niepełnych danych o...
śr gru 04, 2019 12:25

podłączenie urządzenia jednofazowego tylko do przewodu fazowego

Na serwisancie leży ciężar udowodnienia, że jest możliwość takiego uszkodzenia. Niech przedstawi logiczne dowody (a Kolega je tu przedstawi do oceny :) ). Brak mi opisu urządzenia. Może nawet fotki. Proszę się nie obrazić, ale to takie typowe, prosić o pomoc nawet nie przedstawiając dokładnie sytuac...
wt gru 03, 2019 21:33
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Jak w praktyce zrobić pomiary ochronne dużej maszyny?
Odpowiedzi: 66
Odsłony: 40192

Jak w praktyce zrobić pomiary ochronne dużej maszyny?

Ale jak zgodnie z wymogami sprawdzić rezystancję izolacji zasilania pompy ppoż 3x(4x NHXH 1x300)+2xNHXH 1x300? Obwód ppoż to pomiar dokładny, każdy z każdym. Nie można odpiąć takiej wiązki od silnika bo jej się nie da ponownie złożyć. Od stony rozdzielni to nawet nie ma gdzie rąk włożyć. Tak jest n...
sob lis 23, 2019 16:05
Temat: Fotowoltaika a ochrona przeciwporażeniowa
Odpowiedzi: 57
Odsłony: 10583

Fotowoltaika a ochrona przeciwporażeniowa

Odświeżam temat i oczywiście zapraszam do dyskusji, najlepiej na temat :D Jeden ciekawy wniosek z promowanego przeze mnie rozwiązania. Energią wytworzoną z mikroinstalacjach podłączonych do sieci można się wykazać. Te dane można skolektywizować i pokazać, np. Brukseli, "o macie! tyle wytworzyliśmy"....
ndz lis 17, 2019 19:26
Forum: Światło i oświetlenie
Temat: Rebus - zagadka, dla tych co lubią "łamać" sobie głowę
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 847

Rebus - zagadka, dla tych co lubią "łamać" sobie głowę

Niektórzy to widzieli w innych miejscach, tych proszę o niewypowiadanie się. Dajcie innym możliwość zmierzenia się z zagadką. Nie będę nic podpowiadał, a przynajmniej postaram się nie wtrącać :D Co to jest i do czego to służy? To jest logiczny (wg. mnie :D ) ciąg fotografii i rysunków. lampy_1.jpg l...
czw lis 07, 2019 22:11
Temat: Prośba o ocenę pomysłu
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 5567

Prośba o ocenę pomysłu

Rysunek.