Znaleziono 127 wyników

autor: witek17
pn lip 20, 2020 6:35
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Podłączenie kilku przycisków PPOŻ do jednego wyzwalacza wzrostowego
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4175

podłaczenie kilku przycisków ppoż. do jednego wyzwalacza wzrostowego

Z technicznego punktu widzenia problem jest banalny i przeciętny elektronik szybko go rozwiąże. Najpewniej jednak wszystko musi posiadać odpowiednie certyfikaty, a to powoduje, że być może nie będzie rozwiązania dla tego problemu.
czw lip 16, 2020 10:26
Forum: Jakość energii elektrycznej
Temat: Znaczne wahania mocy - Analizator
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3825

Znaczne wahania mocy - Analizator

Uwaga na szybko. Takie pytanie powinno być poparte wszelaką informacją na temat obiektu. Wtedy można szukać zdalnie, z dość niską szansą na wyjaśnienie. Najczęściej i tak musi to ktoś sam zobaczyć, powąchać :)
Nauki techniczne to nie wróżenie.
śr lip 15, 2020 15:21
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Prośba o ocenę pomysłu
Odpowiedzi: 45
Odsłony: 24186

Prośba o ocenę pomysłu

W zasadzie zakończyłem przedstawianie wszystkich szczegółów pomysłu. Nie było zbyt szerokiego odzewu, więc sam starałem się go sprowokować kolejnymi postami. Mimo nielicznych odpowiedzi, temat był czytany wiele razy. Nie było UZASADNIONYCH odpowiedzi w stylu "to już było, jest znane". Więc nawet to ...
śr lip 15, 2020 8:11

Prośba o ocenę pomysłu

Kolejny wariant to widoczna przerwa. Może i trudno ją będzie zrealizować w przypadku opraw oświetleniowych, gdzie bardzo istotnym zagadnieniem jest estetyka. Łącznik powinien być możliwie mało widoczny dla użytkownika. Pewnie też sens techniczny w przypadku oprawy będzie niewielki. Natomiast pomysł ...
ndz lip 12, 2020 4:10

Prośba o ocenę pomysłu

4. Niektóre oprawy mają wyprowadzone dwa przewody zasilające, tu wystarczy najprostszy łącznik przedstawiony na rys. 1. (rysunek jest na początku tematu). Nie widzę sensu sprawdzania niepodłączonego PE. Nawet mnie zdarza się myśleć po staremu i po nowemu :) Skoro oprawy będą nowe, to będą takie, ja...
sob lip 11, 2020 9:45

Prośba o ocenę pomysłu

Kolego elmontjs, dzięki za zdjęcie. Jakiś link do dokładnego opisu? Jednak nie o to mi chodzi. Usystematyzujmy. 1. Montowanie łącznika w już istniejących oprawach (i innych urządzeniach) jest bezsensowne. Może jakiś znikomy procent, ale w tej chwili nic mi nie przychodzi do głowy. Wycinanie otworów,...
czw lip 09, 2020 22:45

Prośba o ocenę pomysłu

Zależy co masz na myśli pisząc "oprawa biurowa" Ty tak napisałeś. Sprawdzałem kilkukrotnie, nie użyłem sformułowania "oprawa biurowa". Chociaż o oprawach "w biurze" wspomniałem. Minimum zdjęcie pokrywy i wypięcie przewodów z kostki, złączki, itd. Czy wystarczy krzesło? Tak wystarczy drabina bo i ta...
czw lip 09, 2020 20:47

Prośba o ocenę pomysłu

podczas przełączania łącznika zamontowanego w oprawie Wybacz nie jarzę co to za łącznik jest w oprawie biurowej. Jak widać nie jest łatwo zrozumieć ten pomysł :) Zależy co masz na myśli pisząc "oprawa biurowa". Jeżeli biurkowa, to rzeczywiście bez sensu, wyciągamy wtyczkę z gniazdka i o ile pozosta...
śr lip 08, 2020 16:56

Prośba o ocenę pomysłu

Drążek może być wykonany z tworzywa sztucznego, wręcz bym zalecał. Oszczędzamy cenne metale, zmniejszamy ciężar drążka (mocno powiedziane, bardziej by przypominał patyk, wędkę teleskopową :) ), nie musi przenosić jakichś gigantycznych momentów siły. A służy do tego, by nie wspinać się na krzesło, lu...
śr lip 08, 2020 11:43

Prośba o ocenę pomysłu

W nagrodę za wysoki poziom czytelnictwa następny szczegół. Ten kluczyk którym można przełączać łącznik może być zamocowany na drążku. Kluczyk zapewnia jakiś tam stopień ochrony przed niepowołanym przełączeniem. Niecałkowity, no chyba że ktoś zaopatrzy oprawę w zamek typu Gerda :), ale zawsze jakiś. ...