Znaleziono 137 wyników

autor: witek17
wt paź 27, 2020 17:42
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Jakość rozdzielnicy Quiteline z Opatówka
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 441

Jakość rozdzielnicy Quiteline z Opatówka

... ale jest bardzo popularne właśnie ze względu na akcje marketingowe (z tego co nam mówili na studiach to Siemens sponsorował zestawy edukacyjne i wyposażał laboratoria, późnniej taki student w pracy jak się go zapytają co poleca to powie, że Siemensa (bo to zna, na tym się uczył)) Swojego czasu ...
ndz paź 25, 2020 14:59
Temat: Jakość rozdzielnicy Quiteline z Opatówka
Odsłony: 441

Jakość rozdzielnicy Quiteline z Opatówka

Jednak się pewnie zdecyduje na rozdzielnicę 3x24 Hagera lub eatona. I nakarmisz Niemca, albo inszego. A potem pojedziesz do niego kłaść instalację, bo stać go będzie by cię wynajmować. Kiedy to w końcu do Was trafi? :???: Jeżeli istnieje produkt polski, który spełnia wasze wymagania, to nie ma wybo...
śr paź 21, 2020 19:06
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Coronavirus a praca jako elektryk-2
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 7336

Coronavirus a praca jako elektryk-2

No wiem, niewiele to ma wspólnego z elektryką, ale kawałek "zabójczo" aktualny :D
https://www.youtube.com/watch?v=zZxgr-b8ri0
wt paź 20, 2020 19:18
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Prośba o ocenę pomysłu
Odpowiedzi: 50
Odsłony: 28879

Prośba o ocenę pomysłu

Miałem olśnienie :D Chyba nie ma lepszego dowodu na innowacyjność mojego pomysłu niż ten wpis. Proponuje : zaprojektuj, wykonaj prototyp , opatentuj i sprzedawaj swoje pomysły ...zweryfikuje, oceni Cie rynek a nie my. Nikt bezpośrednio nie odpowiedział. Był jeden wpis kwestionujący nowość, ale nie p...
śr paź 07, 2020 22:01
Temat: Zasilanie pompowni ppoż w terenie - kable ALU
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 5153

Zasilanie pompowni ppoż w terenie - kable ALU

Wykonawca ma zrealizować projekt. Tyle i aż tyle. I na tym powinna się skończyć cała dyskusja. Kwestia filozoficzna. Niby tak, a niby nie (jedno z moich ulubionych powiedzonek :cool: ). Już nie będę przytaczał przykładów w stylu "czy żołnierz Wermachtu musiał bezwzględnie wykonywać rozkazy...", ale...
wt wrz 01, 2020 15:41
Temat: Montaż przewodu typu YDYp
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 5388

Montaż przewodu typu ydyp

Wracając do tematu zszywek. To propozycja do sprawdzenia. Może się sprawdzi? Idziesz wzdłuż rowka i kładziesz "kleksy" z kleju, ale takie bardziej jak malowanie farbą, duże, szerokie, ale dosyć cieńkie. Jak skończysz, to klej już zgęstnieje. Wtedy zakładasz kabel i zszywasz tym zszywaczem. W kleju z...
wt wrz 01, 2020 8:52

Bardzo możliwe :) Aczkolwiek nie wiedziałem o tym i sam to wymyśliłem. Takich sytuacji jest mnóstwo, wymyślasz coś, a to jest już znane. Sprawdza się ta metoda? Osobiście polecam, szczególnie podczas pracy na dworzu, w zbliżające się chłodne dni, napój typu kawa rozpuszczalna + rozpuszczalne kakao. ...
wt wrz 01, 2020 6:33

Nie próbowałem, ale mam pewność, że się nie sprawdzi w pustakach. To materiał wybitnie kruchy. Zszywki nie dość że krótkie, to przy byle ruchu przewodu odlecą. Jeżeli chcesz poeksperymentować, to ja, jako wynalazca :cool: sugeruję dobry pistolet klejowy. Kleić w miejscach z usuniętym pyłem, np. pędz...
sob sie 22, 2020 12:10
Temat: Oby chwilowe przebranżowienie - prośba.
Odsłony: 831

Oby chwilowe przebranżowienie - prośba.

"Ludzie ciągle potrzebują jeszcze tzw darmowej energii i płacą za to grube pieniądze."
Gdybym chciał krótko i celnie opisać temat, pewnie ze trzy dni dobierałbym słowa :lol:
ndz sie 16, 2020 11:42
Temat: Łuki elektryczne na 230V
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 2063

Łuki elektryczne na 230V

Jak ktoś lubi majsterkować, niech sobie zrobi świece Jabłoczkowa, po dodaniu np. strontu, albo miedzi, efekt jest fantastyczny :)