Znaleziono 121 wyników

autor: witek17
czw lip 09, 2020 22:45
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Prośba o ocenę pomysłu
Odpowiedzi: 35
Odsłony: 13346

Prośba o ocenę pomysłu

Zależy co masz na myśli pisząc "oprawa biurowa" Ty tak napisałeś. Sprawdzałem kilkukrotnie, nie użyłem sformułowania "oprawa biurowa". Chociaż o oprawach "w biurze" wspomniałem. Minimum zdjęcie pokrywy i wypięcie przewodów z kostki, złączki, itd. Czy wystarczy krzesło? Tak wystarczy drabina bo i ta...
czw lip 09, 2020 20:47

Prośba o ocenę pomysłu

podczas przełączania łącznika zamontowanego w oprawie Wybacz nie jarzę co to za łącznik jest w oprawie biurowej. Jak widać nie jest łatwo zrozumieć ten pomysł :) Zależy co masz na myśli pisząc "oprawa biurowa". Jeżeli biurkowa, to rzeczywiście bez sensu, wyciągamy wtyczkę z gniazdka i o ile pozosta...
śr lip 08, 2020 16:56

Prośba o ocenę pomysłu

Drążek może być wykonany z tworzywa sztucznego, wręcz bym zalecał. Oszczędzamy cenne metale, zmniejszamy ciężar drążka (mocno powiedziane, bardziej by przypominał patyk, wędkę teleskopową :) ), nie musi przenosić jakichś gigantycznych momentów siły. A służy do tego, by nie wspinać się na krzesło, lu...
śr lip 08, 2020 11:43

Prośba o ocenę pomysłu

W nagrodę za wysoki poziom czytelnictwa następny szczegół. Ten kluczyk którym można przełączać łącznik może być zamocowany na drążku. Kluczyk zapewnia jakiś tam stopień ochrony przed niepowołanym przełączeniem. Niecałkowity, no chyba że ktoś zaopatrzy oprawę w zamek typu Gerda :), ale zawsze jakiś. ...
czw cze 25, 2020 11:52
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: RCD a badania Riso przewodów instalacji - zaskoczenie
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 1744

RCD a badania Riso przewodów instalacji - zaskoczenie

Zdałem sobie sprawę, że wprowadzam zamęt. Macie Koledzy robić wg Norm i kropka. Możecie mieć wątpliwości co do ich zapisów, nawet Normodawcy mają problem z precyzyjnym przedstawieniem swoich zaleceń. Zresztą to bardzo trudna sztuka (precyzyjne wyrażanie myśli językiem) i niewielu posiada ten dar. Po...
śr cze 24, 2020 9:54
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: 12V w instalacji oświetlenia ogrodowego
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 607

12V w instalacji oświetlenia ogrodowego

"To kilka diod połączonych szeregowo - równolegle bezposrednio do zasilania. Nie mają żadnych progów zadziałania itp." Kolego, elementy silnie nieliniowe to nie okopowe :cool: "A stosowanie stabilizatorów liniowych 12V do ich zasilania zakrawa na komedię." Kolego, teraz nawet krowy mają indywidualni...
czw cze 18, 2020 14:06

Prośba o ocenę pomysłu

No więc przeszukałem sieć w poszukiwaniu metod pomiaru Riso. Norma zakłada zwarcie przewodów czynnych i pomiar względem PE. Taki zapis powstał po to, by "dało się żyć", innymi słowy, jest to metoda zastępcza ...wybacz, nie odrobiłeś lekcji, wobec powyższego Twoje elaboraty stają się nie wiele warte...
śr cze 17, 2020 19:39
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: RCD a badania Riso przewodów instalacji - zaskoczenie
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 1744

RCD a badania Riso przewodów instalacji - zaskoczenie

O przepisach nie napiszę. Na ten temat niech się inni wypowiedzą. Po prostu ktoś skorzystał z zasady "zdrowego, chłopskiego rozumu". Zapewne chodzi o okresowy pomiar istniejącej instalacji, bowiem osprzęt jest zamontowany. Jest to też TN-S. Skoro ktoś ma mierzyć metodą uproszczoną, poprzez zwarcie L...
śr cze 17, 2020 9:39

Prośba o ocenę pomysłu

Sam Kolega elmontjs, no, no :) Oczywiście dziękuję za odpowiedź. Mam taką zasadę, że pomysł albo trzymam w całkowitej tajemnicy, albo zachowując ostrożność godną ciężkiego paranoika piszę wniosek patentowy. Gdy zaś otrzymam od UP potwierdzenie jego przyjęcia, zaczynam intensywne poszukiwania, Wtedy ...
wt cze 16, 2020 4:41
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: 12V w instalacji oświetlenia ogrodowego
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 607

12V w instalacji oświetlenia ogrodowego

"Raczej nieprawda, "żarówki" LED mają tolerancje napięcia zasilania w której trzeba się zmieścić ... i świecą, albo nie. Strumień świetlny, jeżeli się zmienia, to nieznacznie. LED nie działa jak tradycyjne żarówki - to nie są żarówki!." Długo by pisać, a że sam napisałem w innym temacie "powiedzieć ...