Znaleziono 144 wyniki

autor: witek17
pt lis 20, 2020 21:49
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Jakość rozdzielnicy Quiteline z Opatówka
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 5272

Jakość rozdzielnicy Quiteline z Opatówka

Proponuje koledze witek17 porównać wyroby WAGO i Spółdzielni Niewidomych Inwalidów "Sokole Oko" znaczy się miało być "POKÓJ" :lol: A za te jednorazowe śrubki na śrubokręt płaski, gdzie często nie dawało się nawet wkręcić, nie mówiąc o możliwości wykręcenia :D to wiele razy miałem ochotę pozabijać i...
czw lis 19, 2020 19:34

Tutaj też mi brakuje zakończenia. Sprawdziła się ta rozdzielnica? Lepsza od mitycznie dobrej z Zachodu? Równie dobra? Gorsza? Temat z podtekstem o zasięgu globalnym. Niemcy przestają być liderem. Liderem stają się Chiny. W tej sytuacji dobrze jest przyjąć do Unii kogoś, kto sam siebie uważa za głupk...
ndz lis 15, 2020 16:05
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Dach budynku rażący prądem
Odsłony: 2691

Dach budynku rażący prądem

W takich tematach prawie zawsze brakuje dwóch rzeczy. 1. Dokładnego opisu wszystkiego, nawet zdjęć. Rodzaj dachu, rodzaj budynku, schemat (chociaż przybliżony), itd., itp. Jeżeli brak szczegółów, to taki temat staje się nieomal wróżeniem. 2. Odpowiedzi. Co było nie tak? Odpowiedź musi być, z szacunk...
ndz lis 08, 2020 6:39

Takie podejście, Kolego Simcode, skutkuje utrwalaniem i tak bardzo mocnego przekonania "nie da się", "nie w Polsce", itd. Sam się o tym przekonałem szukając inwestorów do praktycznego wdrożenia swoich pomysłów. Tu nie tylko wśród "zwykłych ludzi", ale i wśród biznesmenów i właścicieli firm panuje to...
sob lis 07, 2020 1:35
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Pomiar wyłącznika nadprądowego
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 248

Pomiar wyłącznika nadprądowego

Gdzieś takie widziałem, ale nie pamiętam gdzie. Prawie na 100 % są to S-ki z demontażu. Brak symbolu oznacza, że jest to charakterystyka "standard", czyli w przybliżeniu B.
sob lis 07, 2020 1:23

A Ty Kolego Simcode, nadal jesteś czcicielem kultu Cargo (sprawdź proszę co to oznacza dosłownie i w przenośni). Nadal uważasz, tak jak była prezydęt, że Polacy by nie potrafili tego zrobić. I niestety nie zrozumiałeś mojego najważniejszego przesłania, tego o ekonomii i gospodarce. Kolega David posł...
sob paź 31, 2020 11:15
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Dziwne wyniki pomiaru rezystancji izolacji
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 222

Dziwne wyniki pomiaru rezystancji izolacji

Nowy budynek. Woda użyta w procesie budowy (beton, tynk, itd.) będzie powoli parować, całkowite usunięcie wilgoci może i rok potrwać. Wilgotna jesień, budynek najpewniej jeszcze nieogrzewany. Wilgoć osadza się wszędzie, także na pozbawionych izolacji końcach przewodów. Prąd pomiarowy ją usuwa, dlate...
wt paź 27, 2020 17:42

... ale jest bardzo popularne właśnie ze względu na akcje marketingowe (z tego co nam mówili na studiach to Siemens sponsorował zestawy edukacyjne i wyposażał laboratoria, późnniej taki student w pracy jak się go zapytają co poleca to powie, że Siemensa (bo to zna, na tym się uczył)) Swojego czasu ...
ndz paź 25, 2020 14:59

Jednak się pewnie zdecyduje na rozdzielnicę 3x24 Hagera lub eatona. I nakarmisz Niemca, albo inszego. A potem pojedziesz do niego kłaść instalację, bo stać go będzie by cię wynajmować. Kiedy to w końcu do Was trafi? :???: Jeżeli istnieje produkt polski, który spełnia wasze wymagania, to nie ma wybo...
śr paź 21, 2020 19:06
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Coronavirus a praca jako elektryk-2
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 10268

Coronavirus a praca jako elektryk-2

No wiem, niewiele to ma wspólnego z elektryką, ale kawałek "zabójczo" aktualny :D
https://www.youtube.com/watch?v=zZxgr-b8ri0