Znaleziono 216 wyników

autor: witek17
ndz lis 28, 2021 9:41
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Oszczędzanie energii
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 377

Oszczędzanie energii

Temat nie pasuje do końca do żadnego działu forum, więc tutaj go umieściłem. To temat do dyskusji, zobaczymy czy odpowiecie.
Wychodzę z pokoju i wyłączam oświetlenie. Czy redukuję w ten sposób emisję CO2?
czw lis 18, 2021 7:33
Forum: Energia odnawialna
Temat: Przyszłość OZE ?
Odpowiedzi: 50
Odsłony: 3894

Przyszłość OZE ?

Zima idzie. Obcy mi jest ten owczy pęd, ale ciepło z generatorów bitcoinów można wykorzystać do ogrzewania hal fabrycznych. Ten produkt uboczny ma więcej sensu niż podstawowy :D
pt lis 12, 2021 6:44
Temat: Skutki uboczne OZE
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 571

Skutki uboczne OZE

Moja skromna wiedza z zakresu górnictwa mówi mi, że i tak nie eksploatuje się złoża do samego końca. Pokład musi mieć odpowiednią grubość, żeby wydobycie było opłacalne. Czasem jest fajnie i pokłady mają wiele metrów grubości, czasem układ geologiczny przypomina naleśniki ze skały płonnej, ustawione...
czw lis 11, 2021 21:14

Skutki uboczne OZE

Kolego Simcode, przeczytałem twój post po wysłaniu swojego. Oczywiście masz 100 % racji. Gdyby wyburzano elektrownie za PO-PSL, albo za KLD, to nawet brew by mi nie drgnęła ze zdziwienia. Jeżeli jednak dzieje się to za PiS, który generalnie popieram, to jestem mocno zniesmaczony.
czw lis 11, 2021 21:04

Skutki uboczne OZE

Powiem jak Bóg do Mojżesza. Opuścicie ziemię egipską, a ja poprowadzę was do Ziemi Obiecanej :) Droga nie będzie łatwa, a przeszkód wiele, lecz gdy będziecie pracowici, rozumni, zdolni do współdziałania (to chyba najtrudniejsze), zdacie sobie sprawę z tego, że stare odchodzi i trzeba przygotować się...
ndz lis 07, 2021 23:47
Temat: Kto jest elektrykiem ?
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 9812

Kto jest elektrykiem ?

To ciekawe. Jeździsz praktycznie w ciągu całej doby, nie naraz oczywiście. Na pewno widziałeś ekipy elektryków budowlanych w akcji. Ja znam relację od elektryków przemysłowych. Kolega cały czas wiercił otwory w skrzynkach rozdzielczych :D Ale zanotowałeś sobie, że elektryk to ten, co zgarnął 70 ojro...
śr lis 03, 2021 0:50

Kto jest elektrykiem ?

A ja z ciekawości zapytam. Co się stało, że chcesz się przebranżowić? Kręgosłup "siada"? To zmora zawodowych kierowców. Z opisu wynika, jakbyś kompletnie nic nie wiedział o elektryce. Nie to, że nie można się tego nauczyć. Można, ale nie czułeś pociągu do tego zawodu wcześniej i nie możesz być pewny...
wt lis 02, 2021 15:13
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Kilka mieszkań na jednym liczniku.
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 170

Kilka mieszkań na jednym liczniku.

Tak na zdrowy rozum. Skoro są wyłączenia w całym bloku, to pewnie bezpieczniki główne wysiadają. Skoro kilka mieszkań z klimatyzatorami daje się "uciągnąć" :D na jednym liczniku i jego zabezpieczeniach, to pewnie mają solidnie "watowane" bezpieczniki. Warto poświecić latarką w skrzynkę z licznikiem,...
pn lis 01, 2021 16:10

Kto jest elektrykiem ?

Bilencjusz Gejtsowicz namnożył systemów, apletów, wtyczek. To nie ma prawa być kompatybilne ze sobą. Powoduje swoisty wyścig szczurów, o nową wersję systemu, o nową przeglądarkę. Z czasów gdy byłem informatykiem, zostało mi obrzydzenie do systemów Gatesa :D Wypaliłem się, nie mogłem patrzeć na to ba...
pt paź 29, 2021 6:36
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Spadki napięć w obwodzie obciążonym niesymetrycznie
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 1156

Spadki napięć w obwodzie obciążonym niesymetrycznie

Spadki napięcia na przewodach fazowych można odjąć bezpośrednio od napięć fazowych, a potem wektorowo odjąć spadek na przewodzie N. Może wyjść śmieszna sytuacja, że spadek na L + N przekracza normę, ale gdyby go odjąć wektorowo od napięcia fazowego, to jednak nie przekroczy. To są dywagacje nad real...