Znaleziono 28 wyników

autor: witek17
ndz lis 17, 2019 19:26
Forum: Światło i oświetlenie
Temat: Rebus - zagadka, dla tych co lubią "łamać" sobie głowę
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 103

Rebus - zagadka, dla tych co lubią "łamać" sobie głowę

Niektórzy to widzieli w innych miejscach, tych proszę o niewypowiadanie się. Dajcie innym możliwość zmierzenia się z zagadką. Nie będę nic podpowiadał, a przynajmniej postaram się nie wtrącać :D Co to jest i do czego to służy? To jest logiczny (wg. mnie :D ) ciąg fotografii i rysunków. lampy_1.jpg l...
czw lis 07, 2019 22:11
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Prośba o ocenę pomysłu
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 5041

Prośba o ocenę pomysłu

Rysunek.
czw lis 07, 2019 21:09

Prośba o ocenę pomysłu

Zdjęcie tak sobie wyszło, odwrócone, cały sufit (na dole!) nawet się nie zmieścił w obiektywie starego telefonu, ale nie zmieniałem nic. Cały sufit w aptece ma około 70 takich punktów świetlnych. Tylko sufit, oprócz tego gabloty, i trochę innego oświetlenia. Pytałem o rodzaj zasilania, czy na przykł...
sob lis 02, 2019 22:18
Temat: Pomiar prądu i czasu zadziałania wył RCD na napięcie 440/690V
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 1263

Pomiar prądu i czasu zadziałania wył rp na napięcie 440/690V

Jako pomiarowiec podpisujesz protokoły, więc o ile jesteś pewny swojej metody, to też śmiało możesz pod wynikami jej stosowania się podpisać. Kolego, pomiarowiec podpisuje się pod protokołem z orzeczeniem wynikającym z przeprowadzonych oględzin i prób elektrycznych a nie pod metodą pomiarową - ona ...
sob lis 02, 2019 12:42
Temat: Pomiar prądu i czasu zadziałania wył RCD na napięcie 440/690V
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 1263

Pomiar prądu i czasu zadziałania wył rp na napięcie 440/690V

"Też myślałem o układzie R i mA i pomiar czasu, lecz aby można było wyniki z takiego układu protokołować, wskazane byłoby aby układ ten był certyfikowany (coś jak mierniki do badań instalacji elektrycznej)." Moim skromnym zdaniem :) wskazane, ale nie bezwzględnie konieczne. Jako pomiarowiec podpisu...
pt lis 01, 2019 10:48

Prośba o ocenę pomysłu

No dobra, żartowałem, nie ostatni :cool: Musze się sam za to zabrać, co przy moim praktycznie całkowitym braku zdolności handlowych może okazać się niewypałem. Na dodatek systematyczność, punktualność i znajomość prawa dotyczącego prowadzenia działalności gospodarczej to moje najsłabsze strony. Sam ...
wt paź 29, 2019 7:38
Temat: Fotowoltaika a ochrona przeciwporażeniowa
Odpowiedzi: 55
Odsłony: 9068

Fotowoltaika a ochrona przeciwporażeniowa

No to kontynuuję monolog :D Wiadomości w TV, będą budowane farmy wiatrowe. Kiedyś w końcu dopadną nas przepisy z Brukseli i będzie płacz. Trzeba rozwijać OZE, ale niekoniecznie muszą to być wielkie farmy wiatrowe, albo fotowoltaiczne. Prawo Wielkich Liczb to potęga :) Różne typy OZE będą się wzajemn...
wt paź 15, 2019 8:54

Prośba o ocenę pomysłu

Wpis będzie nieomal w całości off-topic, ale za to mój ostatni :cool: Prośba o ocenę straciła na znaczeniu. Ja wiem, że to jest dobry pomysł, kilku pomiarowców to potwierdziło. Problem leży gdzie indziej, zabrakło wyobraźni inwestorom, a tutaj ich kierowałem, by poznali pomysł od strony technicznej....
sob paź 12, 2019 20:27
Temat: Fotowoltaika a ochrona przeciwporażeniowa
Odpowiedzi: 55
Odsłony: 9068

Fotowoltaika a ochrona przeciwporażeniowa

Zacznę jak Hitchcock, od trzęsienia ziemi, a potem będzie tylko mocniej :D Oczywiście off-topic prawie w całości, jak to zwykle u mnie :D ale nie przepraszam, chcę Wam coś uzmysłowić. Jak było za Komuny, to niektórzy pamiętają. Oficjalne hasła swoją drogą, a jak było, żal wspominać. jednym z takich ...
sob paź 12, 2019 7:42

Prośba o ocenę pomysłu

Historia autentyczna. Akurat dotyczy czegoś innego, innego systemu. Szczegółów ze względów oczywistych zdradzić nie mogę. Przez wiele lat zaniedbywany przez właściciela obiektu system, w sporej części niesprawny. Uwagi dotyczące tych niesprawności były albo zbywane, albo traktowane wręcz niechętnie....