Znaleziono 78 wyników

autor: witek17
śr lut 26, 2020 20:56
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Częstotliwość sygnału a jego zasięg
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 72

Częstotliwość sygnału a jego zasięg

Nie wiem skąd te stwierdzenia, ale obydwa są takie "ni w pięć, ni w dziewięć". Najlepiej kupić sobie książkę, np. "ABC Krótkofalowca" Słomczyńskiego. Tam jest ładnie opisana zasada propagacji i inne zagadnienia związane z pytaniem.
śr lut 26, 2020 20:44
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Sprawdzenie miernika rezystancji izolacji.
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 920

Sprawdzenie miernika rezystancji izolacji.

... kolego Witek nie pytałem o Twoje podejrzenia i wywody nie na temat. Zlizuj swoje ego i jeżeli nie chcesz udzielić prostej odpowiedzi to nie czyń tego. I kto powiedział że chcę być pomiarowcem ?!! Ziomus wyluzuj chyba że zabawki kiedyś były przykręcone dyblami do podłogi to jeszcze wybaczę Były ...
wt lut 25, 2020 11:50
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Poprawne wykonanie uziomu pod płytą fundamentową
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 704

Poprawne wykonanie uziomu pod płytą fundamentową

Kolego witek17, z tego co piszesz, wynika że musisz się jeszcze trochę podszkolić. Dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu. Kolega ma rację, ale nie miała sensu (mój udział) od początku. Po kiego grzyba ja się tu wpisywałem? :D Co mnie do tych czynów popchnęło? Sam nie wiem. :D Normy to sobie kup...
pn lut 24, 2020 20:49

Drugi z osobnym źródłem napięcia. Wymaga osobnego uziemienia, ale o naprawdę niewygórowanych parametrach Ciekaw jestem , czy przetrwa choć jedno wyładowanie we właściwy uziom, w instalacje odgromową ;) Z SN nie miałem w ogóle do czynienia, gdyby jednak Koledzy mieli takie kontakty, by zweryfikować ...
pn lut 24, 2020 17:36

Problem jest w zasadzie jeden, podstawowy. Uziemienie ochrony katodowej nie moze łączyć się galwanicznie z innym uziemieniem. Są dwa rodzaje ochrony. Jeden z protektorami Zn, Al. Nie potrzebne jest dodatkowe uziemienie. Wada - protektory się "wyczerpują", ależ o ile wolniej niż cieńka warstwa Zn na...
pn lut 24, 2020 10:11

Kolego witek 17, piszesz o ochronie katodowej, która jest stosowana do ochrony przed korozją podziemnych zbiorników paliwowych. W kwestii stosowania tego rozwiązania do ochrony zbrojenia fundamentów, to zapewniam, że jest to niemożliwe, ponieważ zbrojenie płyty fundamentowej musiałoby nie mieć w ta...
pn lut 24, 2020 9:02

P.S. Albo ochrona aktywna, też powszechnie wykorzystywana w budownictwie. Kolego, nie prowokuj. Powszechnie jest wiadome, że to żadna ochrona, i w dodatku niezgodna z przepisami. Może na początek uściślijmy, czy piszemy o tym samym? Pojęcie "ochrona aktywna" użyłem w sensie ochrony zbrojenia fundam...
pn lut 24, 2020 7:49

Albo tak, albo dołożyć pieniędzy i zamiast bednarki cynkowanej kupić bednarkę nierdzewną 30x3,5. Krążek 30 metrów kosztuje około 750 złotych netto, na budynek 15x15metrów trzeba liczyć trzy krążki. Cena robi wrażenie, ale trwałość również. Nie jestem do końca przekonany. Trzeba zrozumieć definicję ...
ndz lut 23, 2020 21:46

Nie zrobiłem ani jednej bednarki, ale użyłbym protektorów z Al. Taki protektor może mieć kilka kg i wystarczyć na dużo, dużo dłużej, niż cieńka warstwa Zn. Co do sposobu zastosowania, konstrukcji protektora i miejsc podłączeń, to już temat na dłuższą dyskusję.
ndz lut 23, 2020 19:01
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Problem z licznikiem i podlicznikiem - dlaczego nalicza
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 70

Problem z licznikiem

Cewka napięciowa licznika, która jest non-stop podłączona i przez którą non-stop płynie prąd, niezależnie od tego, czy odbiorca pobiera energię, czy nie, taka cewka pobiera non-stop moc czynną. Nawet do kilku watów, w zależności z której epoki pochodzi licznik. Rozliczałem kiedyś garaże, jeden liczn...