Znaleziono 21 wyników

autor: bodzik
wt lis 13, 2007 23:17
Forum: Instalacje strukturalne oraz inteligentny budynek
Temat: Instalacje inteligentnych Budynków i sterowanie oświetleniem
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 21988

Re: Instalacje inteligentnych Budynków i sterowanie oświetleniem

Witam Od jakiegoś już czasu nurtuje mnie pytanie: jakie jest zainteresowanie klientów, inwestorów w tematyce sterowania oświetleniem oraz technologii inteligentnych budynków w Waszym otoczeniu - w Polsce. Zauważam na swoim terenie wzrost świadomości społeczeństwa w tym temacie jednak moim zdaniem p...
wt lis 13, 2007 21:30
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: o RCD w TNC inaczej
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2988

Re: o RCD w TNC inaczej

elpapiotr napisał: Na to pytanie już dawno odpowiedział dr Edward Musiał : http://www.edwardmusial.info/wyl_roz.html A dokładniej tu : http://www.edwardmusial.info/pliki/babel.pdf Musiał by ten człowiek nauczyć się odrobiny pokory a nie uznawać za wszystkowiedzącego a przy okazji życzę Ci Kolego elp...
pn lis 12, 2007 22:06
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: o RCD w TNC inaczej
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2988

o RCD w TNC inaczej

Witam Wszystkich. Rzadko piszę na tym forum, ale często czytam i czasami krew mnie zalewa jak widzę, że niektórzy "Wielcy Elektrycy" tego forum próbują "pomóc" innym (może mniej doświadczonym, prościej myślącym, etc.) Przeglądając jakiś wątek na forum, rzuciło mi się w oczy, ze Kolega gruhaa ma w st...
pt lut 17, 2006 9:18
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Zabezpieczenie obwodu gniazd połączonych w pierścień
Odpowiedzi: 73
Odsłony: 45108

Zabezpieczenie obwodu gniazd połączonych w pierścień

Witam, po raz ostatni w tym temacie Przyznaję się do błędu Panie adzik - widzę ,że jesteś niezły z teorii obwodów, że niepotrzebnie napisałem o tak DUŻEJ stracie mocy, ale tylko tak sobie strzelałem zirytowany tym, że nie można się dogadać ws. istnienia prądu wyrównawczego. Jednak ta strata mocy będ...
czw lut 16, 2006 19:49

no i Boże jedyny miej nas w opiece, jeśli ktoś jeszcze tego nie zrozumiał, po tym poście MAG'a

B.
czw lut 16, 2006 19:15

Witam serdecznie Wszystkich, kolega Mistrz :roll: marcin714 napisał: Panowie dwaj. Nie ośmieszajcie sie. Jeden wymyślił jakiś prąd wyrównawczy w obwodzie zasilonym w JEDNYM punkcie a drugi twierdzi że wszystko rozumie. Muwicie Panowie o zeykłym rozpływie prądów w obwodzie rozgałęzionym a nie o żadny...
śr lut 15, 2006 15:28

Pięknie to MAG napisałeś, nic dodać, nic ująć. Ja "zakańczam" udział w tym temacie, bo MAG rozwiał wszystkie moje wątpliwości.

pozdrawiam
B.
śr lut 15, 2006 11:35

WITAM, Kolega MAG napisał: Kolega bodzik napisał: Cytat: nie chciałbym, aby praktycznie bez powodu cosik zżerało mi np 5W lub moze 2 W albo 1W przez cały czas. W obwodzie z zamkniętą pętlą prąd wyrównawczy nie płynie cały czas, a tylko wtedy, gdy są włączone co najmniej dwa odbiorniki o różnych moca...
wt lut 14, 2006 23:15

Jeszcze raz dzięki MAG za rozwianie moich wątpliwości (po Twoim poście moja czaszka się otworzyła), ale pozwole sobie jednak jeszcze dodać (pomimo niewielkich prądzików), że ja nie chciałbym, aby praktycznie bez powodu cosik zżerało mi np 5W lub moze 2 W albo 1W przez cały czas.

pozdrawiam
B.
wt lut 14, 2006 23:08

z wypowiedzi Yeti Nie obrażając nikogo, stosowanie dwóch "s" dla petli to pomysł niedouczonego elektryka. Ok, ale przecież prawie Wszyscy o tym napisali w poprzednich wypowiedziach i każdy się z tym zgadza i o tym wie i nikt tak nie chciał zrobić, więc skąd ta irytacja. 2 s przy pierścieniu to niep...