Znaleziono 4 wyniki

autor: mbedyn
czw lis 14, 2019 23:27
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Siły użytkowe słupa ŻN bliźniaka
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 1812

Siły użytkowe słupa ŻN bliźniaka

no właśnie o to mi chodziło.. ;) teraz wiem że moje obliczenia są prawidłowe i raczej muszę się do niego "pofatygować" ziemią :/ A przy okazji, to czym się różni bliźniak typu a od bliźniaka typu b? z moich danych ten drugi na użytkową Px o 150daN większą ale takie samo Py. Wydawało mi się że to wła...
śr lis 13, 2019 23:49

Chciałem po prostu policzyć czy na tym przęśle można coś dowiesić czy muszę ziemią.. zanim wystąpię do ZE a oni po 5 miesiącach łaskawie odpowiedzą, że niestety nie.. ;-) Strefa WI, korzystam z tablic ENSTO. Tam jest przy założeniu zwisu 1,5m i przęśle 60m naciąg dla 4x50=670daN co już przekracza mo...
śr lis 13, 2019 9:05

dziękuję za odp. czyli jest to bliźniak typu a. Takie dane dla tego zestawu mam i ja. Niemniej
dla założonego zwisu 3% czyli 1.5m, naciąg podstawowy samego tylko przewodu lini głównej w 60m przęśle wg katalogu nie powinien być 670daN ? a pod spodem wisi jeszcze oświetlenie.
Gdzie popełniam błąd?
wt lis 12, 2019 15:03

Witam kolegów.. Mam pytanie odnośnie wytrzymałości i sił użytkowych słupa posadowionego jak na zdj. Jakie taka konfiguracja ma siły użytkowe bo jak bym nie liczył przy przęśle 60m i zwisie 3% przy wyborze najmnieszych możliwych grubości tego kabla co wisi, czyli AsXSn 4x50 wychodzi mi o wiele za duż...