Znaleziono 18 wyników

autor: mosfet
śr sty 29, 2020 22:36
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Mini oscyloskop - jak zobaczyć sinusoidę
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 231

Mini oscyloskop - jak zobaczyć sinusoidę

Temat można zamknąć pomiary wykonane. Przynajmniej wiadomo jak je wykonać.
Pozdrawiam
wt sty 28, 2020 21:21

Ale zastanawiam sie czemu małe rezystory witek17 wypisujesz jeżeli, piszesz duże ale piszesz kom. Input impedance jest 1M ohm /20pF, obok podłączenia sondy znajduje się R = 2M om i R=1.8 M om.
pn sty 27, 2020 19:06

No tak. Czy dla Pkt 4 chodzi o taki dzielnik jak na załączniku?
ndz sty 26, 2020 17:19
Forum: Jakość energii elektrycznej
Temat: Próba pomiaru i odfiltrowania zakłóceń.
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 2078

Próba pomiaru i odfiltrowania zakłóceń.

A zwykłym oscyloskopem nie można obejrzeć kształtu napięcia ? I trochę ocenić harmoniczne ? Cześć, Posiadam już tak zwany mini oscyloskop. Analog bandwidth: 0--200KHz Max input voltage: 50Vpk = 100V Input impedance: 1M ohm/20pF Zasilany pod 9 V DC i pobór prądu:~120mA Chciałbym nim obejrzeć sinusoi...
ndz sty 26, 2020 17:16

Cześć, Posiadam tak zwany mini oscyloskop. Analog bandwidth: 0--200KHz Max input voltage: 50Vpk = 100V Input impedance: 1M ohm/20pF Zasilany pod 9 V DC i pobór prądu:~120mA Chciałbym nim obejrzeć sinusoidę podłączając pod gniazdko w mieszkaniu. Macie jakieś przeciwskazania? Wiem, że powinienem podłą...
czw gru 26, 2019 11:40

Z resztą bez konkretnych pomiarów dalsze dyskusje są bezsensowne. Żeby już zamknąć temat. Bardziej bez bezpośredniego obejrzenia przypadku, tutaj nawet pomiary nie są potrzebne. Wg mnie na 95 % to kwestia wytłumienia drgań. Albo model zaprojektowany ubogo, bez dobrego tłumienia drgań, albo coś się ...
pn gru 23, 2019 16:05

w całej swojej konwersacji koledzy mosfet i witek17 ... wiecie w ogóle Panowie jaki wpływ mają wyższe harmoniczne na pracę silnika ? :D bo to z pewnością nie źródło drgań, ani odgłosów lodówki i wydaje mi się, że tworzy się tu, na naszych oczach całkiem nowa teoria ;) , aż ciekaw jestem wniosków. K...
ndz gru 22, 2019 18:12

Nie mierzone. Jedynie sprawdzane na watomierzu, który pokazywał to samo 50 Hz przy zwiększającym sie prądzie czy zmianach nieznacznych napięcia. Czyli brak pomiarów bo watomierz nie jest przyrządem służącym do takich celów. To taki multimulti z Allegro za 20-40 zł (bez przesyłki :D ). Mierzy "moc",...
ndz gru 22, 2019 17:57

Nie mierzone. Jedynie sprawdzane na watomierzu, który pokazywał to samo 50 Hz przy zwiększającym sie prądzie czy zmianach nieznacznych napięcia. Czyli brak pomiarów bo watomierz nie jest przyrządem służącym do takich celów. Od czegoś potrzebowałem zacząć. Jeszcze miernikiem sprawdzałem poprawność z...
sob gru 21, 2019 12:41

Nix2 pisze:
sob gru 21, 2019 10:49
A zwykłym oscyloskopem nie można obejrzeć kształtu napięcia ? I trochę ocenić harmoniczne ?
Nie posiadam oscyloskopu. Chce zakupić aby to zmierzyć. Jaki oscyloskop poleciłbyś?