Znaleziono 5 wyników

autor: bonczas
śr cze 24, 2020 23:35
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Brak miejsca w rozdzielni a wpięcie przewodu
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 728

Brak miejsca w rozdzielni a wpięcie przewodu

O proszę, nie wiedziałem, że elektroda i tutaj już zawitała :) nie mam włosów to nic nie zepnę :(

Pytanie do normalnych ludzi, czy są takie końcówki widełkowe tylko do zastosowania na drut?
śr cze 24, 2020 3:15
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Brak miejsca w rozdzielni a wpięcie przewodu
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 728

Brak miejsca w rozdzielni a wpięcie przewodu

Dzień dobry, chciałbym zapytać się czy macie jakiś sprytny pomysł na wpięcie przewodu zasilającego garaż yky 5x6 w rozdzielnię gdzie nie ma miejsca? jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy to zaprasowanie jakieś końcówki widełkowej i wpięcie w miejsce szyny 3f, tylko czy są takie końcówki które mo...
sob kwie 04, 2020 10:21
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Poszukiwanie zacisku do pręta uziemiającego z możliwością zamocowania na oczko fi16
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3400

Poszukiwanie zacisku do pręta uziemiającego z możliwością zamocowania na oczko fi16

Może to pytanie zadaj w hurtowni elektrycznej ? ;) Zadałem, nie mają Z Twojego pytania wnioskuję, że z budynku wyprowadziłeś LgY do gleby i tam chcesz go połączyć ze szpilką - tak się nie robi. Uziom wprowadzasz do budynku bednarką i tam dopiero przechodzisz na przewody miedziane. Dokładnie tak zro...
pt kwie 03, 2020 22:26
Temat: Poszukiwanie zacisku do pręta uziemiającego z możliwością zamocowania na oczko fi16
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3400

Poszukiwanie zacisku do pręta uziemiającego z możliwością zamocowania na oczko fi16

Dzień dobry,
Chciałbym się zapytać czy mogę gdzieś znaleźć taki zacisk, gdzie będę mógł bezpiecznie połączyć przewód LgY 16mm^2 z prętem uziemiającym?

Jeśli to zły dział, proszę moderatora o przeniesienie w odpowiednie miejsce, dziękuję.

Pozdrawiam!
pt kwie 03, 2020 21:32
Temat: Ochrona odgromowa i przepięciowa paneli PV
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 16098

Ochrona odgromowa i przepięciowa paneli PV

Co do podkładek "uziemiających" to rzeczywiście działają, gdy stosowałem je pierwszy raz (bo zawsze dawałem linkę, 2 oczka, śruba z podkładką wrzynającą - ogólnie czasochłonne rozwiązanie) mierzyłem sobie rezystancję pomiędzy dwoma panelami. Bez podkladki i przewodu tworzącego połączenie wynik wycho...