Znaleziono 506 wyników

autor: domsat
ndz maja 10, 2020 16:39
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Coronavirus a praca jako elektryk-2
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 4224

Coronavirus a praca jako elektryk-2

Sytuacja rynkowa zmienia się dynamicznie. Branże takie jak gastronomiczna, turystyczna, beauty itp. dalej stoją. A budowlanka mieszkaniowa czyli ta w której wielu z nas jest, kwitnie. Ogrodowa też. Kilka dni temu byłem w OBI i Castoramie i z trudem znalazłem miejsce na parkingu. Byłem też na osiedlu...
ndz maja 03, 2020 18:04

Wg mnie epidemia wpłynie też na źródło zakupów materiałów elektrycznych. Hurtownie stacjonarne znacznie zmniejszą swoje obroty, prawie cały handel przeniesie się do Internetu. Ja już to zrobiłem dobrych parę lat temu. Wieczorem w domu przy komputerze spokojnie zamawiam materiał i na 3 dzień kurier d...
ndz kwie 26, 2020 20:33

Recesja będzie. Już ją czuję, a jeśli ktoś uważa inaczej to niech ze zrozumieniem zapozna się z wypowiedziami ekonomistów. A lada moment to ruszą, ale prace wiosenne w ogródkach. Tymczasem korzystajcie z kolejnych porcji gratisowej wiedzy, np. ochrona odgromowa i przepięciowa: Dehn oferuje webinaria...
śr mar 25, 2020 21:26

Komentarze o Chińczykach to tak ni w 5 ni w 9. Koledzy prowadzący działalność gosp. - sytuacja zmienia się dynamicznie, wkracza recesja, więc bądźcie na to przygotowani. Tymczasem wszyscy elektrycy mający w związku z epidemią więcej wolnego czasu niech wykorzystają go na zwiększenie swojej wiedzy, n...
ndz mar 15, 2020 22:57

Udzielam się wyjątkowo i odświeżam temat, nie wiem czemu zamknięty. Może jego autor nie rozwinął go, a moderatorowi zabrakło wyobraźni. Moje uwagi kieruję głównie do elektryków prowadzących działalność gospodarczą. Koledzy - obecna sytuacja może mocno wpłynąć na nasze zlecenia a przede wszystkim na ...
czw sty 30, 2020 22:14
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Podłączenie indukcji oraz piekarnika a gniazdo siły
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 511

Podłączenie indukcji oraz piekarnika a gniazdo siły

Nie udzielam się na forum, ale czasem zaglądam. Żal mi się zrobiło autora tego tematu, że w tak banalnej sprawie dostaje marną informację. Odpowiem mailowo po uzyskaniu info - dlaczego w puszce są 2 przewody tj. YDYp 5x2,5 i YDYp 3x2,5 ? Napisz na domsat@data.pl, bo nie mam ochoty na tutejsze koment...
wt cze 18, 2019 21:22
Temat: Elektrycy wynajmowani przez administracje osiedli i spółdzielnie mieszkaniowe
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 2073

Elektrycy wynajmowani przez administracje osiedli i spółdzielnie mieszkaniowe

Odnośnie zabezpieczeń przedlicznikowych i domniemanego RCD tamże to przecież modernizacja instalacji była wykonana wg projektu, który powinien zawierać też w/w elementy, a więc zwróć się do projektanta o rozwiązanie tego problemu. Odnośnie zabezpieczeń przedlicznikowych zamkniętych w szafce to oczyw...
ndz cze 09, 2019 22:33
Temat: Elektrycy wynajmowani przez administracje osiedli i spółdzielnie mieszkaniowe

Odpisuję, bo przede wszystkim jestem pod wrażeniem b. szerokiego i rzetelnego opisu problemu. 1/2 - Autorze tematu – już sam sobie odpowiedziałeś, że powinieneś dużo wcześniej zareagować na nieprawidłowości instalacji u teściów, ale akurat ten zakres elektryki Ciebie nie pasjonuje, więc nie znasz wi...
czw cze 06, 2019 21:18

Jeszcze uzupełniam:
10. odnośnie Twojego pyt. 2 - do prokuratury ? bo nie bardzo rozumiem tego pytania, nie jest poprawnie sformułowane w j. polskim.
Kwestie techniczne B czy C , RCD itp. itd. pozostawiam forumowiczom lubiącym te zagadnienia.