Znaleziono 546 wyników

autor: domsat
śr cze 09, 2021 20:51
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Szkolenia, sympozja, kursy, seminaria.
Odpowiedzi: 54
Odsłony: 31449

Szkolenia, sympozja, kursy, seminaria.

Kilkudniowe szkolenie dla tych, którzy chcą mieć tytuł Certyfikowany Specjalista ds. Ochrony Odgromowej https://pl.vds.de/lehrgaenge/ochrona-odgromowa-i-ochrona-przed-przepieciami/ Koszt szkolenia to 5.990,- zł VAT - wiedza kosztuje. Uwaga - tylko dla osób młodszych niż 64 lata, czyli nie dla mnie :-(
śr cze 09, 2021 18:19
Forum: Szkolenia oraz Publikacje techniczne
Temat: Bezpieczeństwo pożarowe instalacji fotowoltaicznej
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 12212

Bezpieczeństwo pożarowe instalacji fotowoltaicznej

B. podobny populistyczny artykuł j/w: https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/panele-fotowoltaiczne-przyczyna-pozarow-przyczyna-zla-instalacja/hkmtlyt Koledzy - czy ktoś zna konkretny przypadek pożaru spowodowany niesprawną instalacją paneli PV. A jeśli tak to czy może podać szczegóły. Linki podan...
ndz maja 30, 2021 15:23

Wtorek 8 czerwiec 9:30 szkolenie DEHN- Ochrona odgromowa i przepięciowa domków. Polecam.
Wolnych miejsc już niewiele.
pn maja 17, 2021 17:51
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Elektryk i Polski Ład
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1976

Elektryk i Polski Ład

Czy ktoś z elektryków prowadzący 1-osobową działalność gosp. przeanalizował Polski Ład pod kątem zwiększenia / zmniejszenia obciążeń ? Wśród rzemieślników jest rzesza takich osób wykonujących mnóstwo usług budowlanych, teleinformatvcznych itp. Czasami większą robotę biorą na spółkę. Taka działalność...
pn maja 17, 2021 11:59

RST organizuje kolejny cykl seminariów w dziedzinie. Bezpłatne za wyjątkiem jednego. Jutro pierwszy webinar i można się jeszcze zapisać. Uwaga - RST przekazuje dużo wiedzy bez nachalnej autoreklamy.
sob maja 15, 2021 8:25
Temat: Ochrona przeciwprzepięciowa w nowych budynkach wielolokalowych.
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 13714

Ochrona przeciwprzepięciowa w nowych budynkach wielolokalowych.

Określenie kogoś mianem "niejaki" jest pejoratywne. P. Julian Wiatr jest osobą znaną w naszym środowisku. Właśnie ukazało się nowe , już VI wydanie "Poradnika projektanta elektryka", którego p. Wiatr jest współautorem. A ty PGR ... czym się możesz pochwalić.
sob maja 15, 2021 8:10
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Kuchnia indukcyjna a moc przyłączeniowa
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 180

Kuchnia indukcyjna a moc przyłączeniowa

Autorze tematu - 1. czy np przed wizytą u lekarza też korzystasz z porad na forum medycznym, aby wiedzieć jak rozmawiać z doktorem. Chyba tak nie robisz, więc dlaczego nie masz zaufania do elektryka. 2. różnicówka w obwodzie kuchni zwiększa bezpieczeństwo jej użytkowania niezależnie od tego czy jest...
ndz maja 09, 2021 20:50
Temat: Ochrona przeciwprzepięciowa w nowych budynkach wielolokalowych.
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 13714

Ochrona przeciwprzepięciowa w nowych budynkach wielolokalowych.

Uwaga - wymieniony współautor publikacji p. Jarosław Wiater - znana postać w branży ochrony odgromowej i przepięciowej - jest od dobrych paru lat doktorem. W Inżynierze Budownictwa jest błąd, ale my nie musimy go powielać. Dzięki za zwróconą uwagę, (kopiuj wklej tu zadziałało) przecież dr J. Wiater ...
wt maja 04, 2021 20:35
Temat: Podłączenie uziemienia
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 248

Podłączenie uziemienia

Autorze tematu - co robisz, jeśli coś Ci dolega i masz wątpliwości odnośnie metody leczenia przez danego lekarza. Szukasz wtedy pomocy na forum medycznym, aby mieć argumenty w dyskusji z nim ? Na pewno nie, po prostu idziesz do innego lekarza. Zatem czemu oczekujesz informacji fachowych na naszym fo...
wt maja 04, 2021 16:48
Temat: Podłączenie uziemienia
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 248

Podłączenie uziemienia

Nie przepadam za tym działem forum ISE, ale odpowiem - obecnie masz prawidłowo wykonany rozdział PEN w sieci TN. Twój elektryk to matoł, niestety jeden z wielu. Jego propozycja jest obecnie dosyć powszechna. Jeden taki niedouczony elektryk tłumaczył mi swoje postępowanie tak - " obecnie nie wolno br...