Znaleziono 632 wyniki

autor: domsat
wt sty 18, 2022 22:29
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Czy aparat różnicowo-nadprądowy 1p+N zamiast różnicówek i sSek to nadmiar?
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 543

Czy aparat różnicowo-nadprądowy 1p+N zamiast różnicówek i sSek to nadmiar?

Oj kol elmontjs - polecasz link, a sam go nie przeczytałeś, bo wtedy wiedziałbyś, że selektywny to nie to samo co krótkozwłoczny. To są 2 różne aparaty ! Na marginesie - Bezel to sama esencja i jak ktoś chce wiedzieć więcej /głębiej to polecam opracowania firmowe np Hager - Podstawy zabezpieczeń w i...
wt sty 18, 2022 22:16
Forum: Zdjęcia i filmy
Temat: Gdzie błąd?
Odpowiedzi: 55
Odsłony: 1048

Gdzie błąd?

Dobry elektryk ocenia rozdzielnicę "na żywo" po zdjęciu maskownicy i zapoznaniu się z opisem i schematem. Dobry elektryk również nie montuje wyłącznika głównego 4-ro torowego i nie robi wielu innych rzeczy, jak choćby wstawianie aparatury kilku firm. Tutaj macie łamigłówki z fotkami, ale widzę, że W...
ndz sty 16, 2022 22:13
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Przekaźnik bistabilny - za głośny
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 63

Przekaźnik bistabilny - za głośny

W moim domu mam kilka prawie 30-to letnich pk bistabilnych właśnie Legrand. Rzeczywiście głośno pracują, ale to przecież tylko chwila.
Możesz wymienić je na PBM Zamel, są bezgłośne.
ndz sty 16, 2022 22:06
Temat: Czy aparat różnicowo-nadprądowy 1p+N zamiast różnicówek i sSek to nadmiar?
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 543

Czy aparat różnicowo-nadprądowy 2p zamiast różnicówek i sSek to nadmiar?

Niestety znów temat typu gadki, szmatki. 1.W pytaniu jest błąd - w obwodzie 1-faz. wyłącznik nadprądowy zintegrowany z różnicówką jest zawsze aparatem 1P+N a nie 2P. Dodam tylko - wył. różnicowoprądowy bez nadmiarówki może być 2P (Legrand) lub 1P+N (Eaton). 2. Autorze tematu - zobaczyłeś gdzieś niet...
czw sty 13, 2022 23:08
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Kiedy zmieniało się prawo/norma, że PEN ma mieć min 10mm2?
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 2083

Kiedy zmieniało się prawo/norma, że PEN ma mieć min 10mm2?

Koledzy - ostatnie Wasze wpisy to właściwie o czym ?
czw sty 13, 2022 23:06
Temat: Różnicówka audio dla audiofilów
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 511

Różnicówka audio dla audiofilów

Napisałem o gniazdkach w instalacji = muszą być objęte RCD. Jak widać kol. PGR nie potrafi czytać ze zrozumieniem i przytacza przykłady o innych obwodach. Odnośnie filmików, to moja uwaga dotyczyła ogółu a nie tego konkretnego, którego nie oceniam merytorycznie, Na marginesie - aby nakręcić coś na Y...
czw sty 13, 2022 22:26
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Ładowarka samochodu elektrycznego błąd uziemienie
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 187

Ładowarka samochodu elektrycznego błąd uziemienie

Ładowarki do EV działają w instalacji TN-C-S. Nie działają w TN-C. Powinny działać w TT czyli w instalacji z uziemieniem - osobiście nie sprawdzałem tego, bo w moich stronach nie ma TT.
Jak oszukać aparat ? To temat nie dla mnie.
śr sty 12, 2022 19:49
Temat: Ochrona wg elektroników-amatorów
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 1072

Ochrona wg elektroników-amatorów

Zawroty głowy mam za każdym razem jak widzę głupotę części Polaków do których zalicza się taki Witek17
Moderatorze - zamknij ten temat, aby zastopować szerzenie idiotyzmów !
śr sty 12, 2022 19:29
Temat: Ochrona wg elektroników-amatorów
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 1072

Ochrona wg elektroników-amatorów

Tam dziecko jest w szpitalu w stanie ciężkim, ale kol. Witek17 to nie obchodzi = ma okazję aby robić sobie jaja. Przykre to, ale tak jest w Internecie, cała masa prymitywów umysłowych.