Znaleziono 500 wyników

autor: domsat
wt cze 18, 2019 21:22
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Elektrycy wynajmowani przez administracje osiedli i spółdzielnie mieszkaniowe
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 1293

Elektrycy wynajmowani przez administracje osiedli i spółdzielnie mieszkaniowe

Odnośnie zabezpieczeń przedlicznikowych i domniemanego RCD tamże to przecież modernizacja instalacji była wykonana wg projektu, który powinien zawierać też w/w elementy, a więc zwróć się do projektanta o rozwiązanie tego problemu. Odnośnie zabezpieczeń przedlicznikowych zamkniętych w szafce to oczyw...
ndz cze 09, 2019 22:33
Temat: Elektrycy wynajmowani przez administracje osiedli i spółdzielnie mieszkaniowe

Odpisuję, bo przede wszystkim jestem pod wrażeniem b. szerokiego i rzetelnego opisu problemu. 1/2 - Autorze tematu – już sam sobie odpowiedziałeś, że powinieneś dużo wcześniej zareagować na nieprawidłowości instalacji u teściów, ale akurat ten zakres elektryki Ciebie nie pasjonuje, więc nie znasz wi...
czw cze 06, 2019 21:18

Jeszcze uzupełniam:
10. odnośnie Twojego pyt. 2 - do prokuratury ? bo nie bardzo rozumiem tego pytania, nie jest poprawnie sformułowane w j. polskim.
Kwestie techniczne B czy C , RCD itp. itd. pozostawiam forumowiczom lubiącym te zagadnienia.
czw cze 06, 2019 21:10

Wyjątkowo - bo trzeba pomóc koledze inżynierowi elektrykowi. Na marginesie - magister elektrotechniki to 1 raz słyszę. Proszę odpowiedzieć na pytania pomocnicze: 1. od jak dawna i jakiej specjalności jesteś inżynierem elektrykiem ? 2. jak długo znasz teściów, bo rozumiem, że oni mieszkają tam od daw...
sob gru 29, 2018 20:22
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia - 2018
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 938

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia - 2018

Wszystkim elektrykom wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2019. Szczególnie elektrykom z własną działalnością gospodarczą życzę ciekawych i pieniężnodajnych zleceń :D I jeszcze przy okazji drobna uwaga do inżynierów elektryków obecnych na tym forum - koledzy nie wdawajcie się w dyskusje na poziomie ...
sob gru 29, 2018 20:10
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Badania po wymianie podzespołów, modernizacji urządzenia?
Odpowiedzi: 62
Odsłony: 34543

Badania po wymianie podzespołów, modernizacji urządzenia?

Obecnie zajmuję się instalacjami elektrycznymi i teletechnicznymi. Maszyny to margines, więc osobiście się nie wypowiadam, ale skontaktowałem się z kolegą pracującym w służbie utrzymania ruchu. Przeczytał Wasze wypowiedzi i tak skomentował: „Problem wyolbrzymiony, przepis nieprawidłowo interpretowan...
sob gru 29, 2018 19:56
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Ochrona przeciwprzepięciowa w nowych budynkach wielolokalowych.
Odpowiedzi: 46
Odsłony: 6362

Ochrona przeciwprzepięciowa w nowych budynkach wielolokalowych.

Kolejny temat o ochronie przeciwprzepięciowej – oczywiście jaka ona jest nieprawidłowa = niezgodna z przepisami itp. Instalacje w bud. wielorodzinnym są wykonywane wg projektów i zarówno projektanci i wykonawcy i inspektorzy nadzoru mają uprawnienia budowlane i taaakie duuuże stemple. Wszyscy są ucz...
sob gru 29, 2018 19:26
Temat: Odstęp izolacyjny od balustrady
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 1004

Odstęp izolacyjny od balustrady

Jest zima i prace przy odgromach zostały pomyślnie zakończone. Tylko kol. Eugenjusz udzielił prawidłowej porady, zresztą wcześniej mi już znanej, ale tu nie mogącej być wykorzystanej. Tu po prostu zamocowałem do balustrady odpowiedniej wysokości maszt odgromowy z rury wodociągowej :)
sob gru 29, 2018 19:17
Temat: Zabezpieczenia przed skutkami przepięć i wyładowań piorunowych
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 2408

Zabezpieczenia przed skutkami przepięć i wyładowań piorunowych

Wspomniana broszura schowała się głęboko, bo jej krytyka o której wspomniał kol. Adak79 jest niestety prawdziwa. Ubezpieczyciele z niej nie korzystają, bo jej nie rozumieją – nie mają przecież wykształcenia el-technicznego. A taka broszura, ale obszerniejsza i porządnie napisana z rysunkami i schema...