Znaleziono 4 wyniki

autor: Inicjator
pn lip 19, 2021 0:09
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Instalacja elektryczna w prowadzona podłogą.
Odpowiedzi: 67
Odsłony: 26408

Instalacja elektryczna w prowadzona podłogą.

Zdarzało mi się w Polsce w latach 90 w starych komunalnych kamienicach wymieniać przewody w rurkach Bergmana jednak wiązało się to z dodatkowymi pracami bo puszki aparatowe te poniemieckie często były z drewna takie klocki z dziurą wyłożoną papierem smołowanym więc trzeba było wymienić też puszki a ...
czw maja 06, 2021 10:09
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Polska bez elektryków?
Odpowiedzi: 47
Odsłony: 37962

Polska bez elektryków?

Witam kolegę przedmówcę, po powyzszym wpisie się uśmiałem że w wielu przytoczonych kwestiach nie jestem jeszcze sam, szkołę elektryczną także kończyłem za PRl-u na warsztatach szkolnych obróbka reczna pilnikiem, gwintowanie spawanie etc. takze wówczas sie zastanawiałem po kiego grzyba to technikowi ...
pn maja 03, 2021 16:54
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Napięcie w sieci ponad 253V
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 1948

Napięcie w sieci ponad 253V

Witam Kolege i dziekuję za zapytanie gdzie widziałem urzadzenie przepięciowe o takich wartościach napięcia w ramach odpowiedzi nie podam ani sklepu ani modelu ale warto rozpatrzeć zastosowanie układu warystorowego (jeżeli ktos ma dostep do katalogu i dobierze parametry pozostaje juz tylko moduł list...
czw kwie 22, 2021 1:57
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Napięcie w sieci ponad 253V
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 1948

Napięcie w sieci ponad 253V

Przypuszczam że szybciej i taniej problem rozwiąże zabezpieczenie przepięciowe w tablicy bezpiecznikowej tak aby wszystko co ponad normę zostało odprowadzone do "ziemi" albo w baterie kondensatorów poprawiających wspólczynnik mocy o ile była by z tego korzyść finansowa dla właściciela takiej baterii...