Znaleziono 23 wyniki

autor: Michał.Dziedzic
pn gru 14, 2020 8:28
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 22130

Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym

Mój zestaw z Haupy dokonał żywota po dwóch tygodniach, Neo mam już 3 rok i mimo wielu rysi zadrapać ostrza nadal są w miarę ostre, mówimy oczywiście o szczypcach bocznych i narzędziach do obierania izolacji ;) Co fakt miałem przyjemność pracować na dwóch duuużych zestawach z Haupy przez ok miesiąc (...
pn lis 02, 2020 10:04
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Coronavirus a praca jako elektryk-2
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 13450

Coronavirus a praca jako elektryk-2

Tak, a potem jedziesz do takiego i się okazuje, że przy gniazdku 3cm odizolowanego przewodu w ścianie, bo Pan chciał sam zrobić bo to nic trudnego... tylko jakoś dziwnie ściana prądem kopie w łazience gdy jest wilgotno...
pt paź 23, 2020 12:58
Temat: Zasilanie TT pomiar TN-S?
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3970

Zasilanie TT pomiar TN-S?

TN-S to inna para kaloszy niż TT. Mimo, że wygląda podobnie, jest 5 przewodów to jest to zupełnie inna technologia sieci.

Polecam lekturę:
https://bezel.com.pl/2018/08/01/uklady-sieci/
pt paź 23, 2020 12:51
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Podział PEN na PE i N Pytanie gdzie w tym przypadku?
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 8799

Podział PEN na PE i N Pytanie gdzie w tym przypadku?

Podział najlepiej zrobić w rozdzielni głównej / przyłączu i uziemić punkt rozdziału. Jeśli się nie da to punkt rozdziału zrobić w miejscu nowej rozdzieli, ale dobrze aby punkt rozdziału był uziemiony. No i oczywiście trzeba zrobić pomiary rezystancji uziemienia ;) Pytanie czy tam dochodzi TN-C czy T...
pt paź 23, 2020 12:47
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Coronavirus a praca jako elektryk-2
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 13450

Coronavirus a praca jako elektryk-2

To jest w interesie właściciela czy ma badania okresowe czy też nie. Jak nie ma badań to przy pierwszym pożarze czy innej katastrofie niedostanie ubezpieczenia. Termin badań okresowych jest wskazany i tyle. Badania musi wykonać osoba z odpowiednimi uprawnieniami i nie da się tego zrobić inaczej niż ...
wt wrz 29, 2020 9:54
Temat: Protokół prac elektrycznych
Odpowiedzi: 41
Odsłony: 19293

Protokół prac elektrycznych

O tempora!!! O mores!!! W sumie to ostatnio ludzie tak dziwne rzeczy robią, że takie małe dziwactwo nikogo nie powinno dziwić. W szmatach na twarzy chodza i wiadra po kapuście na głowy zakładają, chociaż wiadomym jest, ze to w niczym nie pomaga a nawet szkodzi. Twoje oświadczenie ani nie pomoże,ani...
wt wrz 29, 2020 7:01

Nie jeden SIWZ miałem w rękach z "koncertem życzeń" i albo je spełniasz albo trzeba taką robotę odpuścić. A ja myślałem, że "SIWZ" to dziwny skrót od "koncert życzeń" :lol: Co tam potrafią wymyślić to głowa mała :lol: oświadczenie kolegi Michała nie wiele wnosi do procesu włączenia instalacji do ek...
pn wrz 28, 2020 7:42

Wg mojej opinii dokument, który przygotowałem nie wnosi tak naprawdę nic. Nie dopuszcza instalacji do użytku bez pomiarów itd. Jedynie przetacza, że prace wykonał ktoś kto ma ważne uprawnienia elektryczne.
pn wrz 28, 2020 7:29

Nie wychodź przed szereg i nie wyważaj otwartych drzwi. Żadne oświadczenia nie są Tobie potrzebne. Po prostu, jeśli chodzi o remont instalacji, to wykonujesz pracę, potem pomiary, piszesz protokół w/g aktualnie obowiązującej Normy i wszystko Masz racje, ale z postów kolegi Michała wynika, że takieg...
pt wrz 25, 2020 7:37
Temat: Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 22130

Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym

Bo to Wera i Wiha ;) No ja mam z Neo teraz płasko krzyżowy i poza kurzem nic mu się nie dzieje, a czasem dokręcam mocniej jak słoik z ogórkami na zimę :lol: Szczypce boczne i kombinerki mam już chyba 3 lata i nic się nie dzieje. Używane często, ostrza jeszcze nawet ostre, rączki lekko się przekrzywi...