Znaleziono 5 wyników

autor: Kkowalik
ndz sty 09, 2022 13:22
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Uziom PV a uziom budynku
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 432

Uziom PV a uziom budynku

Instalacja TN-S, instalacja PV na gruncie. Wykonawca wykonał uziom (pionowy - kilka szpilek) i twierdzi że nie wolno tego łączyć w żaden z sposób z istniejącą instalacją, ja twierdzę że jest dokładnie odwrotnie. Kto ma rację? Ja uważam że przewód między falownikiem a RG powinien być 5 żyłowy i żyła ...
sob paź 23, 2021 18:24
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Przycisk PPOŻ i wyzwalacz podnapięciowy
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 1769

Przycisk PPOŻ i wyzwalacz podnapięciowy

Szybko odpowiedziałeś bo po półtorej miesiąca, już zapomniałem o tym temacie. Ja prawie też zapominałem, nie zauważyłem że ktoś odpowiedział :) jeśli bym stwierdził że chcę takowy wyłącznik zamontować u siebie na prywatnym budynku gospodarczym i chciałbym to zrobić zgodnie z przepisami i normami to...
sob paź 23, 2021 10:20

Pierwsze pytanie gdzie jest projekt? Bo przecież te rozwiązanie musi ktoś zaprojektować i zatwierdzić . Pytanie "gdzie jest projekt?" to jak mi się zdaje temat rzeka ale... Projekt jest jednak nie ma w nim jednoznacznie określonego rodzaju wyzwalacza. Nie jest to nowy budynek tylko wymiana WLZ w st...
pt wrz 03, 2021 16:19
Temat: Zabezpieczenia przedlicznikowe jak ugryźć
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 3024

Zabezpieczenia przedlicznikowe jak ugryźć

Przed licznikiem dajesz zabezpieczenia topikowe 25A (RBK lub STV zależy co lepiej pasuje) za licznikiem ogranicznik mocy 25 w rozdzielnicy głównej na wejściu rozłącznik 3P (tak zwany FR). Zabezpieczenia przelicznikowe i za licznikowe dajesz w jednej obudowie z licznikiem lub w oddzielnych (jak ci pa...
czw wrz 02, 2021 21:13

Czy dopuszczalne jest zastosowanie do sterowania przyciskiem ppoż w instalacji elektrycznej wyzwalacza podnapięciowego przy czym wyzwalacz podtrzymywany byłby z akumuatora z zasilaczem buforowym aby uniknąć rozłączeń wywołanych chwilowymi zanikami napięcia w sieci?