Znaleziono 6 wyników

autor: Pe.te
wt paź 12, 2021 19:37
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Uszkodzenie rozdziału PEN w ZK
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 2986

Uszkodzenie rozdziału PEN w ZK

i ... ubezpieczyciela ;), ten ostatni może czasem (odpukać) wygrzebać tą nieszczęsna zworę, jak przyjdzie mu wypłacać odszkodowanie Z tym ubezpieczycielem to nie takie proste (dla ubezpieczyciela), bo musi istnieć ciąg przyczynowo-skutkowy. Ale oczywiście nikt nie ma ochoty, czasu ani zbędnych pien...
wt paź 12, 2021 6:51

Czyli ostatecznie w sprawnej instalacji chcesz zewrzeć jeszcze raz PE i N? Czy nie? Tak jak na rysunku. To to pierwsze rcd może częściej wybijać niż zwykle. Nie tak jak na rysunku, tylko od razu w pierwszej rozdzielnicy (pomocniczej) znajdującej się zaraz po wejściu WLZ do budynku. Ona zawiera jedy...
pn paź 11, 2021 8:16

Dokładnie tak jak opisałeś. A nie prościej drugi raz uziemić PE? Tak mam właśnie zrobione, tzn. PE jest uziemiony w rozdzielnicy pomocniczej oraz później ponownie w rozdzielnicy głównej. Tylko w opisanej sytuacji moja instalacja pracowała jako wyspa TT (o ile się nie mylę), a nie jako TN-C-S jak pow...
ndz paź 10, 2021 20:32

A ta rozdzielnica to jak dawno zamontowana? Bo generalnie od tego są 5-letnie przeglądy, żeby oprócz pomiarów skontrolować stan połączeń przewodów i usunąć ewentualne usterki. O czym w mieszkaniówce mało kto pamięta. Rozdzielnica wtedy kiedy i przyłącze. Co do przeglądów - masz rację, ale w budynka...
ndz paź 10, 2021 19:35

Zgoda z ZE jest - bo takie są warunki wg których ileś lat temu zostałe wykonane przyłącze. Natomiast to jest niestety sytuacja wzięta z życia. 2 tygodnie temu ZE wymieniał licznik i panowie pokazali mi właśnie to, co opisałem. Przewód PE co prawda nie wisiał całkiem luźno, ale był niedokręcony, więc...
ndz paź 10, 2021 11:35

Mam pewien dylemat, byłbym wdzięczny za wyjaśnienie. Założenia: - sieć zasilająca TN-C - rozdział PEN w ZK - WLZ pięciożyłowa - budynek jednorodzinny z uziomem fundamentowym oraz instalacją odgromową - przewód PE instalacji TN-C-S w budynku połączony z uziomem fundamentowym w dwóch miejscach: 1) w r...