Znaleziono 109 wyników

autor: potus
czw kwie 15, 2021 21:17
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Proszę o wskazanie normy, jeżeli taka istnieje.
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 379

Proszę o wskazanie normy, jeżeli taka istnieje.

Wydaje mi się, że kilka lat temu ktoś mi pokazywał albo gdzieś czytałem jaki najkrótszy odcinek kabla może być niezabezpieczony na początku tego kabla. Np WLZ (pion) np 5x25mm² w budynku i na piętrze, odpływy, poprzez listwę rozgałęźną, do zabezpieczeń przedlicznikowych np 5x10mm², jeden w prawo i d...
sob lis 03, 2018 21:53
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Zabezpieczenia przedlicznikowe
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1351

Zabezpieczenia przedlicznikowe

ZPL są wpisane do umowy (ich wartość w Amperach a co za tym idzie moc umowna). ZE może nałożyć karę za samowolne zwiększenie ZPL W Tauronie wszystkie nowe Warunki Techniczne wydawane są z ZPL topikowym. Inna sprawa że każą zakładać "ograniczniki mocy" za licznikiem zamiast FR.
pn mar 19, 2018 21:36
Temat: Elektryk prosi o poradę.
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 1700

Re: Elektryk prosi o poradę.

Bo w tym wypadku świetnie widać że FR 100 A jest zabezpieczeniem przed pojawieniem się napięcia zwrotnego od strony instalacji odbiorczej. I pan monter może bezpiecznie wymienić licznik. A tak w ogóle to możesz coś doradzić ?
pn mar 19, 2018 21:17

Re: Elektryk prosi o poradę.

A dlaczego ? Bo napisałem z "zerem" w cudzysłowie zamiast "N" ?
pn mar 19, 2018 10:35

Elektryk prosi o poradę.

Załapałem się na opiekę elektryczną w biurowcu. Wiadomo jak to w biurowcu pomieszczenia przechodzą z rąk do rąk raz ktoś ma dwa pomieszczenia, za chwilę trzy, potem jedno. I elektrycy przełączają tak żeby wszystko "biło" na odpowiednie liczniki. W rozdzielni głównej są wszystkie liczniki i jest ich ...
ndz lut 19, 2017 10:00
Temat: Kabel JZ 500
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 842

Kabel JZ 500

Czy kabel JZ 500 można wykorzystać do zasilania pieca akumulacyjnego dynamicznego ?
pn sie 29, 2016 22:10
Temat: Moc przyłączeniowa i przewody.
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 19447

Re: Moc przyłączeniowa i przewody.

Jeżeli potrzebujesz 14 kW to piszesz o 14 kW. W Warunkach będziesz miał zabezpieczenia przedlicznikowe 25 A które pozwalają na pobieranie mocy maxymalnej 16,1 kW (wg tabelki) wiec będziesz miał zapas. W tabelce jest błąd. Niema przewodów 5 mm².
pn sie 29, 2016 21:46
Temat: Moc przyłączeniowa i przewody.
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 19447

Re: Moc przyłączeniowa i przewody.

Aleś pytającemu namieszał pętlami i pomiarami. Ja tam wielkim elektrykiem nie jestem ale wykorzystuję tabelki. Jedno jest pewne jeżeli chcesz zwiększyć moc trzeba wystąpić z wnioskiem do ZE o większy przydział mocy. W "Warunkach" które dostaniesz od ZE będzie napisany układ sieci i inne takie tam.
sob sty 23, 2016 23:48
Temat: Rozdzielnia Eaton BF-U-5/120P - szukam osłony wewnętrznej.
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 1030

Re: Rozdzielnia Eaton BF-U-5/120P - szukam osłony wewnętrznej.

Ja już zamawiałem jakieś takie osłony. Może nie od tego producenta ale zamawiałem. Zamiast do sklepu zapytaj w hurtowni elektrycznej.
sob sty 23, 2016 23:42
Temat: Czy ja dobrze rozumiem...
Odsłony: 2573

Re: Czy ja dobrze rozumiem...

Jak wielu tych instalatorów zginęło ? Każdy Instalator powinien wiedzieć że trzeba bocznikować przed wymianą.