Znaleziono 1328 wyników

autor: profus
sob cze 20, 2015 12:29
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Agregat w domu - jak to zorganizować
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 1523

Re: Agregat w domu - jak to zorganizować

....Do agregatu montuje się nie gniazdo,ale wtyk odbiornikowy. Gniazdo jest na przewodzie giętkim od agregatu (jak w linku poniżej) https://www.tim.pl/wtyczka-odbiornikowa-5p-32a-400v-czerwona-ip44-77725-6 ... Kol. popraw, co napisałeś: do agregatu nie montujemy wtyk odbiornikowy, bo tam już jest j...
śr cze 03, 2015 14:10
Temat: Kotłownia olejowa, a osprzęt elektryczny
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 1806

Re: Kotłownia olejowa, a osprzęt elektryczny

...to zdania są całkiem odmienne: - kol. profus: w kotłowniach tylko osprzęt szczelny; - moje zdanie: jeżeli osprzęt szczelny jest, to bardzo dobrze, ale nie można tego traktować jako wymóg przepisów, bo takich nie ma (chyba, że określi to projektant);... Nie zostałem właściwie zrozumiany, więc spr...
wt cze 02, 2015 17:35

Simcode pisze:...A tak na marginesie to jak wybuchają palniki olejowe to już wielokrotnie widziałem więc nie wkładał bym to między bajki....
Takie wtrącenie jest nie na miejscu, sprawia wrażenie, że wybuchają z powodu braku osprzętu elektrycznego przeciwwybuchowego, a przecież przyczyny były inne.
pn cze 01, 2015 18:27

...Więc to co już pisałem inwestor powinien zlecić opracowanie takiej analizy, lub na etapie projektowej nowego obiektu to się robi. I jakie będą wyniki takie analizy: podobne do tej: http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=10&ved=0CF0QFjAJ&url=http%3A%2F%2Fwww.bip.lubon.pl%2Fcm...
pn cze 01, 2015 12:02

Wiadomo że dla kotłowni gazowych sprawa stref wybuchowych i wykonania instalacji zgodnej z dyrektywą będzie w tym miejscu jak najbardziej odpowiednia Bzdura. Kiedyś już pisałem o tym, ale powtórzę: jeśli takie kotłownie są tak wybuchowe, że zagrożeniem są iskrzące elementy, nie mówiąć o ogniu, to n...
sob maja 30, 2015 11:12

Kotłownie uważam za pomieszczenia wilgotne i dlatego uważam, że powinno się tam stosować osprzęt szczelny. Natomiast brak przepisu nie zmieni mojego poglądu.
Jeszcze sprawa nazewnictwa - polska nazwa obcego słowa "hermetyczny" to "szczelny".
sob maja 30, 2015 8:19

Simcode pisze:...Szczelny to może być słoik...
Simcode pisze:...Kolego zostaw sobie te uszczypliwości...
Pytanie jest o szczelność osprzętu, nie o ochronę przeciwwybuchową. Wiem, że kol. ma swoje teorie na ten temat, ale na boga, w tym wątku nie o tym mowa...
pt maja 29, 2015 17:37

Simcode pisze:Sprawa trudna....
Jak dla kol sprawa trudna z odpowiedzią, czy osprzęt szczelny należy stosować w kotłowniach, to niech kolega nie odpowiada. Ja uważam że osprzęt szczelny należy stosować.
pt maja 29, 2015 13:04

Zdrowy rozsądek i dobra praktyka nakazuje w kotłowni olejowej czy gazowej używać osprzętu szczelnego, a czy znalazł któryś z kolegów wzmiankę na ten temat w przepisach ? A co przepisy mówią o instalacjach w pomieszczeniach z możliwością zalania wodą instalacji elektrycznych z rozszczelnionych insta...
czw maja 28, 2015 7:06
Temat: Obwody sterownicze 230V przekaźników oświetlenia
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 593

Re: Obwody sterownicze 230V przekaźników oświetlenia

maremar pisze:...chciałbym, aby zostały wykonane przewodami typowo sterowniczymi np. ... przewód sterowniczy 4x0,5mm.....
Trzeba jednak pamiętać o zabezpieczeniu obwodów sterowania wyłącznikiem nadmiarowym o wartości odpowiedniej dla przewodu 0,5mm2.