Znaleziono 222 wyniki

autor: janbrz
ndz cze 17, 2018 10:09
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Pomiar rezystancji izolacji uzwojeń silników oraz kabli zasilających na dużym obiekcie przemysłowym
Odpowiedzi: 40
Odsłony: 5695

Pomiar rezystancji izolacji uzwojeń silników oraz kabli zasilających na dużym obiekcie przemysłowym

Przecież Koledzy wiedzą że nie ma przepisu na wszystko. Może być na stałe podpięty wentylator .1kW i centrala wentylacyjna 100kW. Czasami odpinam jak mi się na oko coś nie podoba ale na ogół nie odpinam. Zlecenia na przeglądy dotyczą tego co jest bezwzględnie wymagane, za więcej klient nie chce płac...
ndz cze 17, 2018 9:40
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Uziemienie słupów oświetleniowych
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 16477

Uziemienie słupów oświetleniowych

Skoro element konstrukcyjny nie jest urządzeniem elektrycznym to jakim cudem przewód w rurce zrobi z niego słup w drugiej klasie?
ndz cze 17, 2018 9:29
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Ile gniazdek na 1 RCD 30mA
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 1214

Ile gniazdek na 1 RCD 30mA

Skoro normalnie działa, to albo C zamiast B jak pętla pozwala lub krótkozwłoczny G jak przyczyną jest nadmierny prąd różnicowy.
czw cze 07, 2018 13:29
Temat: Pomiar rezystancji izolacji uzwojeń silników oraz kabli zasilających na dużym obiekcie przemysłowym
Odpowiedzi: 40
Odsłony: 5695

Pomiar rezystancji izolacji uzwojeń silników oraz kabli zasilających na dużym obiekcie przemysłowym

To odpinacie Koledzy czy nie odpinacie?
Odbiornik jest na stałe i jest fragmentem instalacji czy nie.
Chcemy zrobić dobrze czy szybko.
Pozdrawiam.
sob wrz 16, 2017 17:46
Temat: Metrel Metrel MI 3102H BT czy MPI-530.
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1521

Re: Metrel Metrel MI 3102H BT czy MPI-530.

Zakładamy jeden miernik na szyję i robimy 200 gniazdek a później zamieniamy na drugi. A na poważnie nam MPI525 ze względu na autoiso2500. Ta przystawka do kabli jest rewelacyjna. MPI 525 na max 10gigaohmów więc dokupiłem MIC2510 bo jest do 400gigaohmów. Ale do roboty to MI3102BT. Lekki i szybki. Ma ...
sob wrz 16, 2017 17:30
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Wspólna szyna PE / N w rozdzielnicy głównej
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1431

Re: Wspólna szyna PE / N w rozdzielnicy głównej

Zalety tego rozwiązania ujawnią się przy najbliższym przeglądzie pięcioletnim.
W naszym kraju brak odłącznika między N i PE praktycznie sprowadza pomiar izolacji do pracy papierowej.
pt lip 21, 2017 20:49
Temat: Uziemienie na suchej działce leśnej
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 7477

Re: Uziemienie na suchej działce leśnej

Skoro kolega robi dla siebie. 30 omów chcą to trzeba dać żeby mieć prąd od operatora albo sobie kupić agregat. Jak coś się spali to ubezpieczyciel spyta o ochronniki a wtedy to trzeba zejść poniżej 10 albo nie warto się ubezpieczać. Otokowe w piachu lub piach na glinie łatwo się przesuszają, albo tr...
pt maja 05, 2017 18:33
Temat: Zakup miernika parametrów instalacji elektrycznej
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 1415

Re: Zakup miernika parametrów instalacji elektrycznej

Warto obejrzeć Metrela 3102BT lub jak budżet większy to 3152 Ma TN TT IT Ma bluetooth co ułatwia opisywanie wyników symbolami obwodów na smartfonie Współpracuje z Protonem W pomiarze pętli w trybie rcd nie zaśniesz czekając na wynik Wyniki w rcd bliskie wynikowi w pomiarze dużym prądem - nie zawyża ...
sob kwie 29, 2017 17:34
Temat: Metrel MI 3102BT czy MI 3108
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 954

Re: Metrel MI 3102BT czy MI 3108

Na stronie producenta są instrukcje.
Trzeba porównać tabelki które są na końcu.
Ja bym na początek brał 3102BT.
Ale to zależy czym na początku chcecie się zajmować.
czw kwie 13, 2017 15:21
Temat: Podpis pod protokołem
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 3536

Re: Podpis pod protokołem

Zlecenie było jedno. Pomiary robiło sześc osób, każdy z E i D. Trzy robiło protokoły. Spytałem kogo mam wylosować, żeby było dwie. Inspektor się obraził. Sześciu nie chciał. Pracownicy się pytają czemu tylko dwóch ma odpowiadać za pomiary. Szef komisji egzaminacyjnej (świadectwa kwalifikacyjne) twie...