Znaleziono 246 wyników

autor: inteldom
pn paź 22, 2018 13:26
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: "Kwitnie" modyfikowanie opraw oświetleniowych
Odpowiedzi: 41
Odsłony: 3718

"Kwitnie" modyfikowanie opraw oświetleniowych

Z jednej strony przepisy zobowiązujące do przestrzegania obowiązku certyfikacji instalowanych, w tym także modernizowanych opraw świetlówkowych (z fluorescencyjnych na LED-owe), a z drugiej strony naciski lobby producentów opraw oświetleniowych w celu ograniczenia, a wręcz uniemożliwienia modyfikacj...
wt gru 10, 2013 8:03
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Czy isnieje obowiązek zatrudnienia elektryków dyżurnych ?
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 2293

Re: Czy isnieje obowiązek zatrudnienia elektryków dyżurnych ?

Pierwszy raz słyszę o takim obowiązku Energetyka ma tysiące stacji bez stałej obsługi . Naturalnie że są takie przepisy ale kolegi zapewne nie dotyczą -kopalnie Pracowałem na takim stanowisku w elektrowni wodnej. Uważam, że obowiązek zatrudniania na stanowiskach elektryków dyżurnych jest w pełni uz...
wt gru 13, 2011 15:54
Temat: Koniec z powtarzaniem egzaminów co pięć lat
Odpowiedzi: 97
Odsłony: 26912

Re: Koniec z powtarzaniem egzaminów co pięć lat

po czym mam stwierdzić że jestem energetykiem a nie tylko elektrykiem? Ulgi są tylko dla PRACOWNIKÓW energetyki zawodowej. W tej robocie co teraz jesteś możesz mieć i tytuł profesor energetyk ale nie jesteś pracownikiem energetyki zawodowej i musisz zdawać egzaminy co 5 lat. Jasne, czy nadal nie. K...
wt gru 13, 2011 15:48
Temat: Koniec z powtarzaniem egzaminów co pięć lat
Odpowiedzi: 97
Odsłony: 26912

Re: Koniec z powtarzaniem egzaminów co pięć lat

Witam, po czym mam stwierdzić że jestem energetykiem a nie tylko elektrykiem? Pracuję w firmie będącej częścią grupy kapitałowej petrochemicznej i zajmuję stanowisko elektromontera pogotowia sieciowego, obsługuje sieci, rozdzielnie i urządzenia niskiego, średniego i wysokiego napięcia. Pozdrawiam. ...
pt mar 12, 2010 0:08
Temat: Likwidacja okresowości zaświadczeń kwalifikacyjnych
Odpowiedzi: 63
Odsłony: 26722

Re: Likwidacja okresowości zaświadczeń kwalifikacyjnych

Likwidacja okresowości zaświadczeń kwalifikacyjnych.... Taki jest tytuł wątku. Byłem we wtorek na egzaminie: D+E + pomiary do 15kV i mam pewne przemyślenia z którymi chciałbym się podzielić... Niby znam aktualne przepisy, normy,itd... ale stwierdziłem, iż trzeba trochę się przygotować do egzaminu. ...
czw maja 21, 2009 23:10
Temat: Oznaczenia i symbole na stycznikach
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 14787

Re: Oznaczenia i symbole na stycznikach

- Dla ułatwienia: Podstawy Elektrotechniki prof. Markiewicza i literatura merytoryczna. Kolega po liceum profilowanym ?...
czw maja 21, 2009 14:44
Temat: Jeden elektryk na nocnej zmianie a BHP
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 11990

Re: Jeden elektryk na nocnej zmianie a BHP

Witam Rok temu była ciekawa dyskusja. Ciekawe jak te ważne dla nas problemy są rozwiązywane obecnie w zakładach. Wiadomo z jednej strony koszty, z drugiej BHP. Zapraszam do dalszej dyskusji. STANCA Witam szanownego kolegę ! Panie Stanisławie, w dużym obiekcie, w którym od ponad 10 lat pracuję w sys...
wt mar 10, 2009 19:12
Temat: Wyłącznik jednofazowy sterowany np radiowo.
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 13541

Re: Wyłącznik jednofazowy sterowany np radiowo.

potus pisze:Co do tej względności cen :

Xcomfort

Wyłącznik kosztuje 368zł a odbiornik 204zł
Faktycznie kolego, gdyby spuścili trochę z ceny - na pewno ich produkty zdobyłyby znacznie większa popularność. Z korzyścią dla firmy Moeller, prawda ?.
Inteldom
pn sty 12, 2009 17:08
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Jak wykonać prosty pomiar natężenia oświetlenia?
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 10546

Re: jak wykonać prosty pomiar natężenia oświetlenia?

janek-g pisze:I szkolenia. Najblizsze 14-16 styczeń w CIOP w-wa ale niestety koszt to 700 zł
Witaj !
Odpowiedź: nnno, właśnie
- Proponuję zbojkotować kursy CIOP. Może to da ich pazernym organizatorom do myślenia ?!
-inteldom
pt wrz 12, 2008 17:29
Temat: Świetlówki ściemniane 1-10 V, jakie przewody ?
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 6513

Re: Świetlówki ściemniane 1-10 V, jakie przewody ?

ja polecałbym poprowadzić osobnymi przewodami ale poczytaj o koordynacji przewodów http://ise.pl/forum/viewtopic.php?f=16&t=12218&p=95051&hilit=koordynacja+przewod%C3%B3w#p95051 http://ise.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=7739&st=0&sk=t&sd=a&hilit=prowadzenia+przewod%C3%B3w&start=10 Witam kolegów Piot...