Znaleziono 365 wyników

autor: paul0
ndz gru 01, 2019 22:53
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Jaki miernik cęgowy kupić?
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 5744

Jaki miernik cęgowy kupić?

Nie ma i nie będzie miernika cęgowego który pokaże prąd w poszczególnych żyłach przy objęciu cęgami całego przewodu.
Jak założysz cęgi na cały przewód to wyjdzie prąd upływu (miernik pokaże sumę geometryczną prądów płynących żyłami przewodu) o ile tak mały prąd miernik jest w stanie zmierzyć.
ndz gru 01, 2019 21:08
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Połączenie na skrętkę
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 831

Połączenie na skrętkę

Te zlączki skrętne maja stożkowy gwint i ściskają skręcane żyły. a i tak zdarzają sie upalenia: w pomieszcszeniach wilgotnych (korozja) jeśli łączone przewody maja różną twardość (jeden z miedzi twardej, drugi z miękkiej, drut ciągniony jest twardy, jeśli nie był później wyżarzony) Sam skręt to prow...
sob lis 30, 2019 17:51
Forum: Błędy w sztuce
Temat: Żyła ż/z to wciąż czarna magia
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 4126

Żyła ż/z to wciąż czarna magia

Prad róznicowy w tym przypadku nie popłynie jeśli silnik (jego korpus i wirnik) jest odizolowany od ziemi i innych uziemionych elementów, a jest połączony tylko z przewodem N, i izolacja silnikaq jest w dobrym stanie. Jeśli silnik np. stoi na uziemionej konstrukcji, jest połączony wałem z uziemioną ...
śr lis 13, 2019 12:00
Forum: Błędy w sztuce
Temat: Czajnik elektryczny po pół roku uzywania - "sekcja zwłok"
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3338

Czajnik elektryczny po pół roku uzywania - "sekcja zwłok"

fixian pisze:
sob wrz 22, 2018 9:40
Nie potrzebujesz karty gwarancyjnej. Oddajesz na rękojme (nie ma gwarancję) zamiast paragonu wystarczy wtedy jakis dowód zakupu np jak płaciłeś karta to wydruk
To było kupione za gotówkę i innego dowodu zakupu nie było.
Karta gwarancyjna z paragonem zostały zagubione.
ndz gru 30, 2018 23:27
Forum: Energia odnawialna
Temat: Falownik on grid i off grid w jednym urzadzeniu z wbudowanym ukladem SZR
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1375

Falownik on grid i off grid w jednym urzadzeniu z wbudowanym ukladem SZR

Czy jest dostepny falownik, ktory w razie zaniku napiecia bedzie pracowal jako wyspa offgrid z zachowaniem warukow bezpieczenstwa np majacy wbudowany uklad SZR ktory po zanilu napiecia wylacza falownik, po czym np. za pomoca napedu silnikowego otwiera rozlacznik izolacyjny na zasilaniu instalacji z ...
śr mar 28, 2018 21:05
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Problem z gniazdkami
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 946

Re: Problem z gniazdkami

Przewody mogą być ułamane, nie koniecznie przy zaciskach gniazd, może to też być przy innym gnieździe, albo nawet pomiędzy gniazdami. Jesli to iskrzenie występuje stale to można spróbować poszukać go za pomocą radioodbiornika zasilanego z baterii, z zakresami fal AM. Pokrętłem strojenia ustawić częs...
śr mar 28, 2018 20:21
Temat: Wpięcie urządzeń w gnieździe powoduje problemy
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 464

Re: Wpięcie urządzeń w gnieździe powoduje problemy

Wykonać przegląd tego obwodu. Jest to dość częsta awaria w blokach, gdzie są obwody gniazd prowadzone w pętli, od gniazda do gniazda. Jak tylko jest możliwość to wyeliminować łączenia przewodów pętli na zaciskach gniazd - połączyć przewody za pomocą zacisków (można użyć listwy zaciskowej dobranej do...
sob gru 02, 2017 23:32
Temat: Podłączenie rozdzielni budowlanej
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 1998

Re: Podłączenie rozdzielni budowlanej

To nie jest poprawne. Zbliżony układ pasuje tylko dla układu zasilania TN-C. Brakuje uziemienia punktu rozdziału PEN na PE i N. Jeśli sieć zasilająca jest w układzie TT to przewód PE podłącza się tylko do uziomu. W RB też powinny być gniazda jednofazowe. Może to być tzw. kompakt który zawiera rozłąc...
sob gru 02, 2017 22:56
Temat: Awaria presostatu?
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 2325

Re: Awaria presostatu?

Przemrożony presostat nie bedzie4 działał prawidłowo - lód jak nie rozerwie to wystarczająco odkształci część wodną presostatu. Ponadto to odkształcenie wiąże się z oddziaływaniem sporych sił i sam presostat może już mieć mniejszą wytrzymałość. Może to nawet spowodować utratę szczelności i wyciek wo...
sob gru 02, 2017 22:41
Temat: Bateria pod prysznicem jest pod napięciem
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 1019

Re: Bateria pod prysznicem jest pod napięciem

Zmierz napięcie pomiedzy lewym stykiem roboczym gniazda a PE oraz pomiędzy prawym stykiem roboczym gniazda. Jeśli będą to zbliżone wartości, a ich suma będzie zbliżona do napięcia pomiędzy stykami roboczymi gniazda to jest to sieć o napięciu międzyfazowym 230V, a do gniazda są doprowadzone dwa przew...