Znaleziono 42 wyniki

autor: marunio45
wt gru 07, 2010 9:19
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Ciąg komunikacyjny Stacji SN - szerokość
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4226

Re: Ciąg komunikacyjny Stacji SN - szerokość

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Teraz potrzebuję bardzo pilnie podstawy, przepisu, normy potwierdzającej wasze wskazania. Ja o takich odległościach jestem przekonany i się z nimi zgadzam. Muszę przekonać pozostałych o popełnianym błędzie. W wytycznych z 2006r zapisano W pomieszczeniach ruchu elektry...
pn gru 06, 2010 19:31

Re: Ciąg komunikacyjny Stacji SN - szerokość

Bardzo dziękuję za precyzyjną odpowiedź. Rozdzielnia SN jest na jednej ze ścian, 6 polowa. Pole pomiarowe, liniowe i cztery pola transformatorowe. Czy mogę kolegę prosić jeszcze o źródło tej informacji. Bardzo by mi to pomogło przekonać projektanta. Czy dla rozdzielni NN są takie same odległości? Je...
pn gru 06, 2010 12:22

Ciąg komunikacyjny Stacji SN - szerokość

Witam, mam pytanie jak w tytule, jaka musi być odległość od frontu rozdzielnicy SN do przeciwległej ściany. Bardzo proszę o nie odpowiadanie, a jak jest w projekcie? Moim zdaniem w projekcie jest za mało. Interesuje mnie jaka jest wymagana przepisami i normami. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
pt paź 15, 2010 17:58
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Prowadzenie kabli po konstrukcji hali
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 9489

Re: Prowadzenie kabli po konstrukcji hali

Aby projektant mógł projektować, trzeba mu dostarczyć założenia, gdzie będą zainstalowane, jakie maszyny, o jakiej mocy, jaką drogą chcemy prowadzić przewody elektryczne, wodne, sprężone powietrze, wodę demineralizowaną, z uwzględnieniem obszarów składowania materiałów do produkcji i wyrobów gotowyc...
pt paź 15, 2010 13:40

Dla jasności przesyłam zdjęcie Z-towników mocowania płyty ściany do słupa. Tak jak rozumiem podpowiedzi jest to możliwe pod warunkiem uwzględnienia obciążenia i dokonania zmian w projekcie budowlanym.
pt paź 15, 2010 12:59

Absolutnie nie szukam potwierdzenia dla robienia bez projektu. Szukam potwierdzenia (przepisów) do wykonania właściwych założeń do tego projektu. Napisz proszę konkretnie, dlaczego nie mogę położyć kabla na Z-towniku mocowania ściany z płyty obornickiej do słupa stalowego hali. Taki Z-townik to kory...
pt paź 15, 2010 11:05

Minęłojuż tak dużo czasu od zadanego pytania o przepisy w tej sprawie, że zaczynam przypuszczać, że takie prowadzenie kabli nie jest zabronione przepisami prawnymi, tylko tak zwanymi zwyczajowymi. Czy ktoś z kolegów zechciałby jeszcze wyrazić opinię w tej sprawie. Z góry dziękuję za wszelkie podpowi...
wt paź 12, 2010 20:23

Dlatego właśnie zadałem to pytanie. Niestety taka odpowiedź nie przekona inwestora. Tak jak w prawie budowlanym zapisano, że nad przewodem podtynkowym musi być co najmniej 5mm grubości tynku, tak teraz potrzebuję podstawy prawnej, normy, dyrektywy unijnej zakazującej takiej instalacji, jeśli oczywiś...
wt paź 12, 2010 17:21

Niestety projekt który istnieje, to projekt robiony na potrzeby uzyskania pozwolenia na rozpoczęcie budowy, co często jak wiecie ma miejsce. Teraz inwestor przygotowuje właściwy projekt, a raczej założenia do niego. Kable różne od 4x120mm2 z rozdzielnic głównych do maszyn, po 5x2,5mm2 od rozdzielnic...
wt paź 12, 2010 15:11

Prowadzenie kabli po konstrukcji hali

Proszę o podpowiedź czy można w zgodzie z przepisami prowadzić kable zasilające NN w płatwiach ściennych hali produkcyjnej -konstrukcja stalowa, lub mocować je bezpośrednio do podciągów stalowych konstrukcji dachowej. Inwestor upiera się aby ograniczyć drabiny kablowe i koryta do minimum, bo to pien...