Znaleziono 29 wyników

autor: visst
pt sty 22, 2010 20:02
Forum: Światło i oświetlenie
Temat: Jak zrobić zgodnie z normą jeżeli nie ma takiej możliwości
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 2501

Re: jak zrobić zgodnie z normą jeżeli nie ma takiej możliwości

a co to da ? powołuje sie na normę co do "równomiernego rozmieszczenia oświetlenia" A jaką dokładnie normę dotyczącą "równomiernego rozmieszczenia oświetlenia" podał ten urzędnik? Jeżeli nie podał, to poproś go na piśmie o jej wskazanie. Wszyscy tutaj są zapewne ciekawi, jaka norma określa wymagaln...
wt sty 19, 2010 21:46

Re: jak zrobić zgodnie z normą jeżeli nie ma takiej możliwości

Witam Nie piszesz co to za kontrola była,oraz kto i w jakim celu ją przeprowadził. Z rysunku widac ze rzeczywiscie trudno o inne rozmieszczenie opraw,co do natężenia oświetlenia,może wystarczy wymienic je na takie,które dają więcej swiatła i będzie po problemie. a co to da ? powołuje sie na normę c...
wt sty 19, 2010 20:25

Jak zrobić zgodnie z normą jeżeli nie ma takiej możliwości

Witam mam pytanie odnośnie oświetlenia w miejscu pracy, jest pomieszczenie w którym znajdują sie silniki, pompy ,sprężarki i inny sprzęt. Nie tak dawno pomieszczenie to odzwiedził urzędnik który napisał w protokole 2 rzeczy: ,że natężenie światła w tym pomieszczeniu jest poniżej normy powołując się ...
czw lip 02, 2009 22:53
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Czy ktoś zatrudni elektryka na 1/4 etatu ?
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 1978

Re: Czy ktoś zatrudni elektryka na 1/4 etatu ?

Taka praca ponad siły moze wyjsc bokiem. Ja tez pracowałem na zmiany w zakładzie przemysłowym,i robiłem fuchy przed nocnym dyzurem,oraz po nocy tez. Czasem po dwie,trzy doby. Człowiek nie wie czasami co sie dzieje dookoła niego. Pamietam jak raz podłączałem WLZ do stojaka dachowego na budynku,i nog...
czw lip 02, 2009 22:45
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Czy ktoś zatrudni elektryka na 1/4 etatu ?
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 1978

Re: Czy ktoś zatrudni elektryka na 1/4 etatu ?

Witam, Pytanie do praktykujących w branży: czy jest sens szukać u kogoś dodatkowej (po godzinach) pracy jako elektryk/instalator? Kilka lat temu skończyłem Wydz. Elektryczny Politechniki Lubelskiej, znam angielski, mam SEP E+P, ale też zerową praktykę w instalacjach nn (zajmowałem się tylko trochę ...
śr cze 24, 2009 21:53
Forum: Instalacje strukturalne oraz inteligentny budynek
Temat: Polski system Inteligentnego domu
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 21369

Re: Polski system Inteligentnego domu

Najlepiej sobie samemy zrobić inteligentny dom , robie co potrzebuje ,kolega sobie taki zrobił, kosztowało go to własna robota i 16.000 zł materiał, zeszło w domu prawie 5 km kabla ale ma wszystko. Zadzwniłem do firmy która się specjalizuje i zapytałem ile by mnie kosztowało to a to, wymieniłem to c...
wt cze 23, 2009 22:39
Temat: Oświetlenie komisu - duże pomieszczenie
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 10260

Re: Oświetlenie komisu

Witam ...Lampy muszą zapewniać odpowiednie natężenie oświetlenia-to wynika z norm... Kolego Stanisławie, całkowicie abstrahując od temat wątku, a któraż to norma określa poziom natężenia światła w autokomisie? Autor wątku zadał pytanie... Ciągle powtarzacie, że elektryk całe życie się uczy... M.in....
wt cze 23, 2009 19:02

No oczywiście że to wszystko należało doprecyzować... Autor na początku przedstawił sprawę, że to jest dla niego nowość... Nikt nie rodzi się geniuszem... Każdy z nas się uczy. Nie mam powodu aby nie wierzyć w to co on pisze, że wykonuje instalacje ale raczej domowe... Dostał zlecenie na coś nowego...
wt cze 23, 2009 18:55

Witam ponownie. A czytał Kolega streszczenie : PN-EN 12464-2:2008 Światło i oświetlenie -- Oświetlenie miejsc pracy -- Część 2: Miejsca pracy na zewnątrz Streszczenie Wyszczególniono wymagania oświetleniowe dla miejsc pracy na zewnątrz, zaspokajające potrzebę komfortu widzenia i wydolności wzrokowe...
wt cze 23, 2009 18:47

z głowy... biorąc pod uwagę obszar 100 m na 30 m oraz promień światła zrobiłbym tak : 100 : 3 = ~ 33,3 m wbiłbym 3 słupy o wysokości 10 metrów (2 metry do ziemi) ,8 wysięgu . 1 słup wbijam na środku 50 metrów ,w lewo i w rawo następne 33,3 m. Na słupach montuje konstrukcje na 2 reflektory metalohalo...