Znaleziono 61 wyników

autor: Xaveri
wt lis 24, 2009 23:51
Forum: Zdjęcia i filmy
Temat: Mnie tam nie było i nic nie widziałem - zdjęcie
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 24991

Re: Mnie tam nie było i nic nie widziałem - zdjęcie

SIEDLCE
ul. Koszarowa
Obrazek
Obrazek
czw wrz 03, 2009 19:58
Forum: Błędy w sztuce
Temat: Porażenie prądem na budowie...
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 4199

Re: Porażenie prądem na budowie...

Dodatkowe skutki wypadku... 110kV "zeszło" po maszynie, przebiło grube, gumowe opony i poszło w ziemię, gdzie znalało sobie przewody NN... efekt - spalona rozdzielnica i instalacja elektryczna w nowej wartowni (latarnie prawdopodobnie również ucierpiały). Jeden z mężczyzn wyszedł już ze szpitala. Dr...
wt wrz 01, 2009 17:38
Temat: Porażenie prądem na budowie...
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 4199

Porażenie prądem na budowie...

"Ok. godz. 9.40 na terenie nowo budowanego Polimexu Mostostal w Siedlcach doszło do porażenia prądem dwóch pracujących na wysięgniku robotników. Na szczęście porażenie nie było groźne. Jeden z poszkodowanych doznał poparzeń. Właściwe służby wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. (JMM) " - za Tygodn...
ndz sie 16, 2009 12:50
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Projekt odgromówki - koszt?
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 3408

Projekt odgromówki - koszt?

Jaki może być koszt wykonania projektu instalacji odgromowej dla budynku mieszkalnego (parter+piętro+poddasze mieszkalne)? Lokalizacja: miasto we wschodniej części woj. Mazowieckiego. Dokoła budynki o podobnej wysokości - na 99% brak odgromówek! W domu jest trochę elektroniki... czas założyć odgromó...
ndz sie 09, 2009 20:34
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Skrzynka rozdzielcza, nadpalony bezpiecznik, nowa instalacja
Odpowiedzi: 35
Odsłony: 19998

Re: Skrzynka rozdzielcza, nadpalony bezpiecznik, nowa instalacja

Ta rozdzielnica to tragedia... Już nie mówię marce użytych wyłączników nadprądowych... żal patrzeć!
czw lip 16, 2009 19:47
Temat: Każdy (prawie) wie że L w gniazdku dajemy z lewej strony
Odpowiedzi: 40
Odsłony: 20712

Re: Każdy (prawie) wie że L w gniazdku dajemy z lewej strony

Tak! Faza z lewej ;).

Weźmy typowy kabel komputerowy - wtyczka od strony komputera dziwnym trafem ma oznaczone L,N,PE. Mierzymy przejście L do bolców i co nam wychodzi? Ano właśnie lewy, lewy, lewy (gdy bolec na górze). Więc wszystko OK ;).
ndz lip 05, 2009 20:31
Temat: Tablica - żółto-zielony przewód fazowy!
Odpowiedzi: 59
Odsłony: 37159

Re: Tablica - żółto-zielony przewód fazowy!

Nawet ja - nieelektryk nie wpadł bym na coś takiego. Jak sobie wymieniam instalację (1 faza) to zawsze korzystam z czarnego, niebieskiego i żółto-zielonego... Nawet jak ciągnę do łącznika świecznikowego YDY lub YDYp 3x1.5 to na żółto-zielony i niebieski zakładam termokurczkę dla oznaczenia... a taki...
sob lip 04, 2009 10:52
Temat: Gniazdo spawarki 1 fazowej - jaki nadprądowy?
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 8464

Re: Gniazdo spawarki 1 fazowej - jaki nadprądowy?

Widzę, że będzie trzeba sprawdzić doświadczalnie... bo zaraz będzie dyskusja jaki kabel zasila tą spawarkę, a potem czy obudowa jest w I czy II klasie, a potem... Spawam sporadycznie i jak do tej pory nie zdarzyło się, aby 25A topik poleciał. Nie wiem jak czułe są nadprądowce - stąd moje pytanie, cz...
pt lip 03, 2009 8:39
Temat: Gniazdo spawarki 1 fazowej - jaki nadprądowy?
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 8464

Re: Gniazdo spawarki 1 fazowej - jaki nadprądowy?

Zalicznikowy - topik 25A - nie potrafię w tej chwili powiedzieć czy zwłoczny czy zwykły / główny (przedlicznikowy 32A i j.w.).
Spawarka umożliwia spawanie prądem max. 100A.