Znaleziono 156 wyników

autor: destylates
pt lis 28, 2014 9:51
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Różnicówka 30mA a pralka
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 3820

Re: Różnicówka 30mA a pralka

Jeżeli pralce upłwa więcej to jest zepsuta O ile pomiarem da się to stwierdzić. W tamtym przypadku wkręt dotykał tylko w trakcie wirowania pralki. Nie jest łatwo, ale da się stwierdzić. Potrzebny jest miliamperomierz cęgowy. Jeżeli pralka ma upływ przez posadowienie należy cęgi zakładać na cały prz...
wt lut 04, 2014 20:49
Forum: Jakość energii elektrycznej
Temat: Analizator jakości zasilania PQM701 - problem z obliczeniem
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3975

Re: Analizator jakości zasilania PQM701 - problem z obliczeniem

Tak jak napisałem - wartośc średnia prądu L1, napięcie też wartośc średnia. Moc przy logu 8h nie przekracza mi 1,9KW, a prądy bywają do 40A. Cos fi trzyma się od 0,82 - 0,88.

Rysunek mogę załączyć dopiero jutro. Program jest darmowy - więc mogę też ewentualnie przesłać plik z logiem.
wt lut 04, 2014 20:31
Forum: Jakość energii elektrycznej
Temat: Analizator jakości zasilania PQM701 - problem z obliczeniem
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3975

Analizator jakości zasilania PQM701 - problem z obliczeniem

Witam. Może ktoś z kolegów bawi sie w w analizy jakości zasilania. Mam dziwny przypadek. Pologowałem sobie jedną maszynkę ( w sumie chodziło o pomiar energii i mocy). Dziwnie mi program Sonel Analiza wylicza moc Przykład : Prąd średni fazy L1 - 37,5A Napięcie 236 V Cos fi - 0,87 Moc czynna - 1,9 KW ...
ndz gru 29, 2013 22:17
Temat: Pomiary z punktu widzenia opłacalności i zarobków
Odpowiedzi: 44
Odsłony: 7001

Re: Pomiaru z punktu widzenia opłacalności i zarobków

Wystarczy mieć sumienie i wybiegać myślami trochę do przodu. Rób to tak żeby nikt później nie cierpiał. Przykład : - biurowiec i pomiar Riso - setki pochowanych gniazd z włączonymi odbiornikami pod sufitem, pod podłogą, a nawet w ścianach. Co zrobi paprak ? nie pomierzy tego wogóle bo uzna, że nie s...
pt lis 29, 2013 10:18
Temat: Przegląd budowlany instalacji odgromowej.
Odsłony: 3652

Re: Przegląd budowlany instalacji odgromowej.

Znam artykuły Doktora Musiała. Co do wyciągania bednarek z ziemi - to nie myślisz chyba, że tak z niczego zacząłem targać je z ziemi. Właśnie przy pomiarze wyszło mi, że nie mają ciągłości.
śr lis 27, 2013 22:57

Więc ja oprócz oględzin nic bym nie robił tym bardziej że istnieje obszerna dokumentacja. Byłem niedawno na rocznym obiekcie z pełną dokumentacją (projekt, metryka, pomiary). Myślę sobie - ładnie to wygląda - dopóki nie zacząłem wyciągać bednarek (przewodów uziemiających) z ziemi. Okazało się, że w...
śr lis 27, 2013 20:35
Forum: Oprogramowanie
Temat: Jaki program do protokołowania pomiarów?
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 10563

Re: Jaki program do protokołowania pomiarów?

sonel pe 5 czy proton+ ? ściągnąłem oba dema i nie widzę wielkiej różnicy na obydwu pracuje się podobnie, do tej pory pisałem protokoły w excelu, czy obie firmy udostępniają jakąś większą bazę zabezpieczeń, urządzeń, niż te które są w demach? Mam PE5 i na dużą bazę zabezpieczeń nie masz co liczyć. ...
śr lis 27, 2013 20:07

Tu jest podobny wątek http://ise.pl/index.php/forum/viewtopic.php?f=29&t=14970&st=0&sk=t&sd=a Od czasu zaistnienia tego wątku drążyłem trochę temat i powiem tak - w przypadku takiego obiektu z uziomem fundamentowym ze spawanymi złączami szkoły są dwie : - jedni nie mierzą rezystancji uziemienia wogó...
ndz lis 24, 2013 20:29
Temat: Inspektor domaga się świadectwa spawdzenia miernika
Odpowiedzi: 35
Odsłony: 7784

Re: Inspektor domaga się świadectwa spawdzenia miernika

Zawsze wzorcowałem mierniki dlatego też nigdy nie wnikałem czy jest taki obowiązek prawny. Ja widzę plusy takie, że wzorcując miernik raz w roku gwarancję mam przedłużoną z 2 do 5 lat co już dwukrotnie się przydało. Parametry jak do tej pory nie rozjeżdżają się i nie było potrzeby ingerencji w układy.
sob lis 23, 2013 20:43
Temat: Inspektor domaga się świadectwa spawdzenia miernika
Odpowiedzi: 35
Odsłony: 7784

Re: Inspektor domaga się świadectwa spawdzenia miernika

Nie ma żadnego aktu prawnego nakazującego poddawanie mierników wzorcowaniu. Owszem są tylko teorie że trzeba, że się powinno, najczęściej bazujące na zaleceniach polskiego producenta chińskich mierników. Nie ma aktu nakazującego badanie mierników rezystancji izolacji, ale inaczej brzmi zapis dotycz...