Znaleziono 163 wyniki

autor: marcin225
sob lip 06, 2019 23:19
Forum: Energia odnawialna
Temat: Nowa ustawa o OZE, ale czy korzystna dla wszystkich?
Odpowiedzi: 40
Odsłony: 13568

Nowa ustawa o OZE, ale czy korzystna dla wszystkich?

Projekt to projekt. Powinien wykonać projektant z UB. Jednakże większość instalacji fotowoltaicznych sobie ludzie sami projektują a podbijają im się pod tym elektrycy z uprawnieniami kwalifikacyjnymi E i D. Tego wymaga się w ZE. Dla mnie osobiście to jest co najmniej dziwne. Jakim cudem instalacja k...
śr cze 05, 2019 8:14
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Szkolenie dla użytkowników ISE.pl: Ochrona odgromowa i przepięciowa nowoczesnych obiektów budowlanych oraz instalacji PV
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 3947

Szkolenie dla użytkowników ISE.pl: Ochrona odgromowa i przepięciowa nowoczesnych obiektów budowlanych oraz instalacji PV

Prawda jest taka, wyświetlany jest kolejny obraz i omawiany przez prowadzącego, który natychmiast odpowiada na pytania z sali. Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z prowadzącym. Materiały jako przypomnienie prezentacji bardziej wartościowe bęďą dla tych którzy wysłuchali prelekcji. Ja to tak od...
wt cze 04, 2019 22:00
Temat: Szkolenie dla użytkowników ISE.pl: Ochrona odgromowa i przepięciowa nowoczesnych obiektów budowlanych oraz instalacji PV
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 3947

Szkolenie dla użytkowników ISE.pl: Ochrona odgromowa i przepięciowa nowoczesnych obiektów budowlanych oraz instalacji PV

Fajnie jakby te prezentacje ze szkoleń udostępniali tym którzy w natłoku pracy nie mają za bardzo czasu jeździć na szkolenia. Swoją drogą ciekawe czy pojawia się coś innego niż w materiałach ze strony Dehn'a.
wt maja 07, 2019 8:28
Temat: Przewody odprowadzające w instalacjach odgromowych
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 683

Przewody odprowadzające w instalacjach odgromowych

bezpiecznik123 pisze:
wt maja 07, 2019 7:08
marcin225 pisze:
pn maja 06, 2019 23:08
Ostatnio prowadziłem bednarke 30x4 jako przewód odprowadzający i tak zszedlem ze ściany w grunt.
No właśnie, a jak mamy drut ?
Nie jestem zwolennikiem prowadzenia drutu jako przewodu odprowadzającego i od kilku lat to głoszę :)
pn maja 06, 2019 23:08

Przewody odprowadzające w instalacjach odgromowych

bezpiecznik123 pisze:
pn maja 06, 2019 10:32

A przewodem odprowadzającym (drutem fi 8 ) ze ściany wchodzisz w grunt, czy jak to wykonujesz ?
Ostatnio prowadziłem bednarke 30x4 jako przewód odprowadzający i tak zszedlem ze ściany w grunt.
pn maja 06, 2019 8:42

Ochrona przeciwprzepięciowa w nowych budynkach wielolokalowych.

Za to plastikowe puszki w elewacji wyglądają znakomicie. Aluminiowy drut można wyprostować tak, że będzie niczym struna, a jeśli poprowadzić go wzdłuż rur spustowych, nie będzie rzucał się za bardzo w oczy. No wyprostujesz go jednak za 2-3 lata już prosty nie będzie. Dla mnie prowadzenie przewodów ...
czw kwie 25, 2019 22:34

Ochrona przeciwprzepięciowa w nowych budynkach wielolokalowych.

Ja swoim klientom zawsze proponuję przewody odprowadzające wykonane na uchwytach do rur spustowych, niczego nie chowam pod elewację. Jeśli się starannie wyprostuje drut, to taka instalacja wygląda całkiem przyzwoicie. Yhym drut po elewacji nowego domu wygląda przyzwoicie ... :D Pomijam , że choćbyś...
śr sty 09, 2019 11:33
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Polska bez elektryków?
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 3482

Polska bez elektryków?

Panie Boże broń przed takimi inwestorami - ja omijam ich szerokim łukiem. Klient, który zleca wykonanie instalacji murarzowi, sam jest sobie winien - nieważne czy jest to instalacja elektryczna, czy wodociągowa, efekt jest łatwy do przewidzenia. Na szczęście czasy są takie, że można przebierać w zl...
pn sty 07, 2019 22:50
Temat: Wymóg zachowania oka zwodów poziomych a maszty odgromowe
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 1548

Wymóg zachowania oka zwodów poziomych a maszty odgromowe

Tak z ciekawości skoro nie chcecie dawać przewodów odprowadzających w przypadku umieszczenia iglic to jak ładunek zostanie odprowadzony?
śr sty 02, 2019 19:46
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Polska bez elektryków?
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 3482

Polska bez elektryków?

Może w dużych miastach typu Kraków, Warszawa, Wrocław, Poznań itp. jest lepiej ale na "prowincji" to ogólnie dramat :D U nas (miasto 40 tyś) elektryków ze świecą szukać. Do firmy od roku nie można znaleźć nikogo konkretnego. W mieście jest tylko 1 elektryk na wszystkie inwestycje ( a jest tego od gr...