Znaleziono 1468 wyników

autor: Yeti55
ndz mar 20, 2016 12:57
Forum: Energoelektronika
Temat: Moduł oświetlenia awaryjnego "klika"
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1723

Moduł oświetlenia awaryjnego "klika"

Ostatnio podczas kontroli oświetlenia awaryjnego spotkałem się kilka razy, że po skończeniu badania lampa nie wchodziła w normalny tryb pracy, a moduł awaryjny zaczynał "klikać" - ciągłe przełączanie przekaźnika w module :???: . Moje pytanie co jest tego powodem? Czy moduł już jest do wymiany? Czasa...
ndz cze 29, 2014 11:52
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Licznik przedpłatowy błąd E0010 - pilne
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 6241

Re: Licznik przedpłatowy błąd E0010 - pilne

Problemów i kłopotów za zerwanie plomby nie będzie, wcześniej było zgłoszenie lecz nikt kolegi nie poinformował, że te liczniki wymagają specjalnej procedury z kodem.
sob cze 28, 2014 19:53
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Licznik przedpłatowy błąd E0010 - pilne
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 6241

Licznik przedpłatowy błąd E0010 - pilne

pilnie potrzebuję pomocy w skasowaniu błędu E0010 (powstał przy wymianie tablicy licznikowej), kolega nie wiedział, że te liczniki mają zabezpieczenie przed zdjęciem pokrywki nad przewodami. Czy są jakieś kody umożliwiające wprowadzenie ich z klawiatury? Ludzie zostali na sobotę i niedzielę bez prądu.
śr lis 06, 2013 23:55
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Testowanie wyłaczników różnicowopradowych przyciskiem test
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 1723

Re: Testowanie wyłaczników różnicowopradowych przyciskiem test

Przycisk test jest po to aby zgodnie z zaleceniem producenta "kontrolować poprawność" pracy RCD. Nie wiem jak długo jeszcze i z jakich powodów w tzw "serwerowniach" są stosowane do urządzeń IT wyłączniki RCD. Ochronę przeciwporażeniową powinny stanowić solidne połączenia wyrównawcze a ochronę p-poż ...
ndz kwie 21, 2013 15:56
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Włącz czajnik i zgaś komputer.
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 2482

Re: Włącz czajnik i zgaś komputer.

Pytań jest dużo, więc : 1. co to za "Bezpiecznik" co jest na nim napisane 2. czy "bezpiecznik" jest w rozdzielni z ruchem powietrza 3. Jaka jest temp w rozdzielni 4. Jaką moc ma czajnik 5. Jaki komputer i jaki monitor Takich podstawowych pytań można postawić jeszcze co najmniej 10 -20, na większość ...
wt kwie 16, 2013 20:58
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Kabel YAKY 4x10 w ziemii
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 5881

Re: Kabel YAKY 4x10 w ziemii

Nie pamiętam teraz szczegółów instalacji oświetlenia zewenętrznego, już sporo miesięcy do tego nie zaglądałem, pamiętam jednak, ze słupy mają być uziemione, ale chyba wolno stosować TT, tu nie ma PEN-a.
czw kwie 11, 2013 18:18
Temat: Jak podłączyć wyłącznik schodowy
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 18387

Re: Jak podłączyć wyłącznik schodowy

Panowie, zapomnieliście o najważniejszej rzeczy, możliwość wystąpienia stałej fazy na "odłączonym" odbiorniku. W sieciach IT nie miałoby to znaczenia, w sieci TT - niebezpieczne, TN - bardzo niebezpieczne. Podstawowe powody to 1 nieodpowiedni osprzęt (najczęściej u nas w sklepach brak odpowiedniego ...
wt kwie 09, 2013 0:18
Temat: Jak podłączyć wyłącznik schodowy
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 18387

Re: Jak podłączyć wyłącznik schodowy

Może kolory nie są takie złe, ilu z was zna układ brandeburski, czasami zwany też berlińskim. Nie słyszałem aby zabroniono go stosować.
pn kwie 08, 2013 23:52
Temat: Podłącznie okapu do obwodu oświetlenia
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 3894

Re: Podłącznie okapu do obwodu oświetlenia

Jak nie zrobisz będzie źle 1. Wszystkie obwody z gniazdem do 32A muszą mieć wyłącznik różnicowo-prądowy (nie wiem jakim przepisom podlega instalacja u ciebie, być może nie masz tego obowiązku) 2. Obcięcie wtyczki i podłączenie na stałe zwalnia z obowiazku stosowania wyłącznika różnicowo-prądowego, a...
śr mar 27, 2013 19:22
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Kabel grzewczy
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 3386

Re: Kabel grzewczy

7. Kolega zapomniał jeszcze o triaku i podobnych elementach.